Zavrieť

Porady

... a moja profesia je:

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Ale sme sa tu rozmnožili, "jeden dělá to a ten zas tohle"... nebolo by od veci, keby sme tu dobrovoľne popriznávali profesiu? Teda len tí, ktorým by nevadilo, že sa potom na nich budú zrejme ľudia obracať s otázkami cielene. Ale veď o tom to tu je - ak viem a mám čas, poradím, pomôžem. Ono sa to dá pozrieť aj v profile - ale pri toľkých tisícoch členov...!Vari najprehľadnejšie by bolo zdadať určité profesie a pod tie sa pridávajte, prípadne so stručným popisom v čom ste doma (prípadne pridávajte profesie, ktoré zatiaľ zadané neboli) - tým istým systémom ako v téme "... a moje meno je" - t.j. kto si pozrie posledný príspevok v téme, bude mať najaktualizovanejší prehľad. Takže skopírujte toto moje, vložte do odpovede, dopíšte a pridajte, ak chcete.

Profesia:
JEDNODUCHÉ ÚČTOVNÍCTVO


PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO
- luebchenko (malé s.r.o.)

MZDY
- luebchenko (základy, malé s.r.o)


PERSONALISTIKA


DANE

SOFTVÉR

JAZYKY
NEMČINA
-luebchenko

ANGLIČTINA
Naposledy upravil luebchenko : 02.03.06 at 14:25 Dôvod: doplnenie
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
kukučka
nezmysli=nezmysly
Tak si niekto predstavuje pomoc
Nemyslela som príspevok, trošku humoru neškodí, to len aby reč nestála :p
Je dobré trochu túto tému odľahčiť

Upresňujem: Je dobré odľahčiť predchádzajúce príspevky
pretože boli podľa mňa mimo témy.
Naposledy upravil Melnick : 06.03.06 at 09:39
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Melnick
Je dobré trochu túto tému odľahčiť
... ale veď ste v téme "... a moja profesia je:"
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Ahojte!
Chcel by som prispieť k téme, aj keď ani jedna moja profesia nepasuje do uvedenej tabuľky. V práci som ekonomický analytik, a doma predseda SVB, a aj správca domu, keďže nemáme externú firmu.
Všetkým prajem pekný deň a pohodový pracovný týždeň
Peter
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
PeterNR
Ahojte!
Chcel by som prispieť k téme, aj keď ani jedna moja profesia nepasuje do uvedenej tabuľky. V práci som ekonomický analytik, a doma predseda SVB, a aj správca domu, keďže nemáme externú firmu.
Všetkým prajem pekný deň a pohodový pracovný týždeň
Peter
Petko, vet to skopýruj, a do svojého pryspévku jednoducho prýpyš EKONOMICKÉ ANALÝZY (môžeš kľudne aj EKONOMYCKE ANALIZI) , hlavňe že budzeme vjedzet v čem si fachman
A o Excise Duty móžme dopysat, že je odbornýykom na spotrebé daňe, čistotu gramatyky a toleranciu

Prepáč mi ED moje ironizovanie (skratky sú dúfam "povolené"), s mnohými tvojimi vyjadreniami skutočne súhlasím, lenže faktom je, že si , takisto si myslím, že ti zrejme niekto musel hodne ublížiť a takto si si nahradil psychoterapeutický gauč alebo "spovedelnicu" a že tu úplne zbytočne "rozpútavaš vášne", nakoľko sa tu tebou nastolené problémy určite nevyriešia (oni(y?) sa nevyriešia ani tu, ani nikde inde - lebo ľudia sú ľudia a sú takí akí sú, či sa to už niekomu páči alebo nie a navyše, každý sme iný a to je fajn). Ak cítiš potrebu rozvinúť debatu na túto tému - nuž ju založ! prípadne mrkni, či tu už také dačo nebolo "rozpitvávané" a pokračuj tam so svojimi príspevkami. Trošku ma mrzí, že označenie "zdravé jadro" vnímaš ako niečo "znehodnocujúce" zvyšok poraďákov. Ubezpečujem ťa, že je to len časom zaužívaný termín pre otvorenú skupinu ľudí (Poraďákov) z celého Slovenska, ktorým je spolu fajn, ktorí sa príležitostne stretávajú v menších či väčších skupinkách v rôznych slovenských mestách (ba dokonca už raz aj v zahraničí), radi poradia komukoľvek kto radu potrebuje, nad nikoho sa nevyvyšujú, nikoho spomedzi seba nevylučujú, členské preukazy nemajú a ani členské príspevky neplatia (ako to ten Richard robí dodnes deň nechápem ), členské výhody nepožívajú (ak nerátam krásne kvetinky, drobné reklamné predmety, ktoré dobrovoľne a z vlastnej iniciatívy rozdali účastníci stretka na Krahuliach a tie fantastické koláče, mňam).... Fakt, ver mi! A vôbec - píšeš že si Bratislavčan - radi ťa medzi sebou privítame, presvedčíš sa sám . Kedy a kde sa stretávame nájdeš - ako ktokoľvek iný, kto má záujem prísť - v téme "Kafčotreff" alebo "prvý piatok..." Tak sa zatiaľ maj krásne a dovi
Naposledy upravil luebchenko : 06.03.06 at 10:46 Dôvod: zabudla som na fantastické koláče od Poraďáčiek :D
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ja som dobrú polovicu textu od Excise Duty nepochopil-vôbec neviem o čo ide ale krátke poznámky-1-zdravé jadro sa vytvorí vždy a v každej spoločnosti-či komunistickej alebo kapitalistickej,Američania oslavujú tak isto sviatky ako Sovieti.
2-je na slobodnej vôli každého čo si dá do profilu ale aspoň mesto a profesiu by mohol,nejde o žiaden dôverný údaj.Keď zamestnávateľ nezverejňuje údaje o svojich zamestnancoch-ja by som sa veľmi divil ak by mi prišla pod ruky vizitka kde by bolo uvedené -Zamestnanec.
3-používanie cudzích výrazov-treba rozlišovať či je to provokácia alebo jednoducho neexistuje výstižnejší slovenský výraz- aj keď slovenčina má zodpovedajúci výraz ako napr v češtine nie vždy je to aj výstižnejšie
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Moje vyjadrenie k tomu, čo napísal Excise Duty:

So všetkým som ochotný polemizovať a do značnej miery súhlasiť, ale na "zdravé jadro" prosím nesiahať!
0 0
Jekyll Jekyll

Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

Excise Duty
...Ak sledujete tie cukrové filmy podľa námetu spisovateľky Rosamunde Pilcher, hoci je dej situovaný do anglického prostredia, nič nemení na veci, že spisovateľka je nemeckého pôvodu a volá sa teda a súčasne aj číta Pilcher a nie Pilčer...
Excise Duty, keď chceš niekoho poučovať, tak by si mal poučovať správne. Nie som priaznivec Rosamunde Pilcher, ale to meno sa naozaj správne číta "pilčer" a nie "pilcher". Je dobré nebalamutiť ľudí tým, že je to spisovateľka nemeckého pôvodu. Nie je! Je to britská novelistka, preto býva jej román situovaný do anglického prostredia. Narodila sa v Cornwalle v Británii a s dievčenským menom Scott-ová. Ale neteš sa predčasne, nevydala sa za nemca, ale za škóta menom Pilcher. Takže sa to číta "pilčer".
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

.....a kedze Nemci jej romany zboznovali, predala im vysielacie prava. Tak sa teda dostali nemecki herci do filmovych verzii romanov tejto anglickej spisovatelky.:p:p
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Jekyll
Excise Duty, keď chceš niekoho poučovať, tak by si mal poučovať správne. Nie som priaznivec Rosamunde Pilcher, ale to meno sa naozaj správne číta "pilčer" a nie "pilcher". Je dobré nebalamutiť ľudí tým, že je to spisovateľka nemeckého pôvodu. Nie je! Je to britská novelistka, preto býva jej román situovaný do anglického prostredia. Narodila sa v Cornwalle v Británii a s dievčenským menom Scott-ová. Ale neteš sa predčasne, nevydala sa za nemca, ale za škóta menom Pilcher. Takže sa to číta "pilčer".
To by ma potom zaujímalo prečo angličania čítajú VW ako Ví Dabljú ak v nemčine sa to číta Fau Vé?
0 0
enter enter

enter je offline (nepripojený) enter

citát od Excise Duty:
Narodil som sa na Slovensku, nikdy som nenakládol obrovskú vatru, tým pádom som jej preskakovaním nemohol nikomu dokazovať, aký veľký Slovák som. To že som Slovák, mám napísané v rodnom liste, čuduj sa svete, v občianskom preukaze to však nie je.

To že si slovák v rodnom liste napísané určite nemáš, a v novom OP tiež nie.
Naposledy upravil enter : 08.11.06 at 20:49
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

JEDNODUCHÉ ÚČTOVNÍCTVO
- abel
- LubenaK

PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO
- luebchenko (malé s.r.o.)
- LubenaK (malé s.r.o.)

MZDY
- luebchenko (základy, malé s.r.o)
- abel
- LubenaK

PERSONALISTIKA
- abel
- LubenaK

DANE
- abel

SOFTVÉR
- Alfa, Olymp, Omega

JAZYKY
NEMČINA
-luebchenko
- abel
- LubenaK

ANGLIČTINA
- abel
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

JEDNODUCHÉ ÚČTOVNÍCTVO
- abel
- LubenaK
- Katarína STR

PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO
- luebchenko (malé s.r.o.)
- LubenaK (malé s.r.o.)
- Katarína STR

MZDY
- luebchenko (základy, malé s.r.o)
- abel
- LubenaK
- Katarína STR

PERSONALISTIKA
- abel
- LubenaK
- Katarína STR

DANE
- abel
- Katarína STR

SOFTVÉR
- Alfa, Olymp, Omega,
- Katarína STR - Money S3

JAZYKY
NEMČINA
-luebchenko
- abel
- LubenaK

ANGLIČTINA
- abel
- Katarína STR
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

JEDNODUCHÉ ÚČTOVNÍCTVO
- abel
- LubenaK
- Katarína STR

PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO
- luebchenko (malé s.r.o.)
- LubenaK (malé s.r.o.)
- Katarína STR

MZDY
- luebchenko (základy, malé s.r.o)
- abel
- LubenaK
- Katarína STR
- sysula

PERSONALISTIKA
- abel
- LubenaK
- Katarína STR
- sysula

DANE
- abel
- Katarína STR

SOFTVÉR
- Alfa, Olymp, Omega,
- Katarína STR - Money S3
- sysula - MRP Mzdy

JAZYKY
NEMČINA
-luebchenko
- abel
- LubenaK

ANGLIČTINA
- abel
- Katarína STR
- sysula
0 0
Jekyll Jekyll

Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

bepo
To by ma potom zaujímalo prečo angličania čítajú VW ako Ví Dabljú ak v nemčine sa to číta Fau Vé?
A prečo sa píše "Praha 10" a každý to číta "Vršovice"?

http://en.wikipedia.org/wiki/Rosamunde_Pilcher
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať