Zavrieť

Porady

Dobrý deň, potrebujem poradiť ako mám zrušiť po prvej zásielke odoberanie tovaru.

Článok čo som našla na internete presne opisuje telefonát ktorý som mala včera.
Ten článok:
Samotný rozhovor prebiehal takto:

Dobrý deň, pri telefóne Beáta ....... v zastúpení švajčiarskej spoločnosti XY pôsobiacej na Slovensku. Môžem vás požiadať o krátky monitorovaný rozhovor?
Akosi podvedome som odpovedal: prepáčte, nemám momentálne čas na rozhovor.
Ona ale bola otravná a pokračovala:
V tom prípade budem veľmi stručná, venujete mi minútku?
Ja: áno (každý zdvorilý človek si minútku na iného predsa nájde, ale keď monitorovaný, tak obojstranne, povedal som si a zapol som tiež nahrávanie). Vtieravý ženský hlas pokračoval.
Naša spoločnosť XY by vám chcela predstaviť v rámci reklamnej kampane ponožky z bambusového vlákna. Poznáte bambusové vlákno a výrobky z neho vyrobené, mladý pán?
Ja: nie (zväčša si bambus človek nespája s vláknom...).
Ona: s vašim dovolením vám ich v stručnosti predstavím. Tieto ponožky sú podstatne kvalitnejšie a komfortnejšie ako bavlnené. Okrem iného majú termoregulačné vlastnosti, čiže v zime príjemne hrejú a v lete akoby chladili, sú také priedušné a noha sa v nich nepotí. Tiež sú prirodzene antibakteriálne, takže vhodné aj pre alergikov... Naša firma v rámci reklamy zasiela jeden pár čiernych pánskych ponožiek z bambusového vlákna na odskúšanie len za symbolickú sumu 1 euro. Mladý pán, skúsite švajčiarsku kvalitu za jedno euro, čo poviete? Môžeme vám poslať jeden pár na vyskúšanie? Ja v akejsi naivite, či skôr zvedavosti hlesnem: no... môžete.
Ona nato: akú máte veľkosť nohy?
Ja: 42.
Ona: Nadiktujte mi, prosím vaše meno a adresu!
Až po prehratí som si uvedomil, že hlas mi tú adresu doslova prikázal. Vtedy som si to ani neuvedomil a vtieravú ženu som bez výhrad poslúchol a nadiktoval som svoje meno, adresu... Nestačil som si to ani uvedomiť a už padli ďalšie otázky... Akú farbu ponožiek prevažne nosíte? Čierne alebo máte radšej farebné? A ešte posledná otázka, máte viac ako osemnásť rokov, mladý pán? Ja: Áno. Ona: Pán ...., keďže ste mi poskytli osobné údaje, teda meno a adresu, rada by som vás informovala, že tieto vaše osobné údaje budú spracované v súlade so Zákonom o ochrane osobných údajov a budú poskytnuté len švajčiarskej spoločnosti XY, ktorá vám tento reklamný výrobok zašle. Na záver zaznela od nej malá rekapitulácia: pán ....., v stručnosti si to celé zopakujeme. Do 14 dní obdržíte potvrdzovací list. Na druhej strane potvrdzovacieho listu budú uvedené kompletné obchodné podmienky. V prípade, že s nimi nesúhlasíte, stačí kontaktovať zákaznícky servis do 8 dní od obdržania potvrdzovacieho listu. Do ôsmich týždňov vám príde reklamná zásielka značky BAMBOO BY COURLUX, ktorá bude obsahovať: jeden pár čiernych pánskych bambusových ponožiek a v zásielke bude aj poštová zloženka na čiastku 1 euro. V prípade, že budete spokojný, sme schopní sa starať o vás aj naďalej a to tak, že trikrát do roka vám zašleme tri páry ponožiek za cenu 9,90 + 3,90 poštovné a balné. Zopakujeme si adresu: ......, súhlasí to, pán ....? Ja: Áno. Ona: Ďakujem za váš čas a prajem vám príjemný zvyšok dňa, dopočutia. ... a v okamihu zaznelo "cvak". Poviem vám, že celkom mi odľahlo. Zakrátko po skončení telefonátu som si totiž uvedomil, že tá žena ma cvičila ako malého Jarda a ja som ju na slovo poslúchal. O týždeň mi došiel list zo žilinského P.O.BOX-u,v ktorom mi "švajčiarska" firma potvrdila, že som si objednal ponožky za jedno euro a ďalšie služby k tomu. Tie ďalšie služby sa mi nepozdávali, a tak som sa snažil dovolať na zákaznícku linku a objednávku zrušiť. Podarilo sa mi to až na štvrtý deň. No aké bolo moje prekvapenie, keď mi telefónna operátorka oznámila, že zasielanie sa nedá zrušiť. Vraj to treba skúsiť až po druhej zásielke. Len tak na okraj, v liste uvedené faxové číslo ani mailová adresa firmy nebola prístupná. Po mesiaci mi prišla vzorka ponožiek a vzápätí tri rovnaké páry so zloženkou na 13,80 eura. Okamžite som zaslal list aj s telefonátom, že žiadne ďalšie ponožky nechcem. O mesiac mi prišla už iba zloženka na 13,80 eura a ponožiek nikde, musel som ju napriek tomu uhradiť, lebo v liste hrozili sankciami a exekútorom, keďže som sa v telefonickom rozhovore zaviazal, že súhlasím s pravidelným zasielaním "švajčiarskych" ponožiek. Nakoniec sa mi predsa len podarilo zasielanie zrušiť, ale nepríjemný pocit mi ešte dlho zostane. A tak dám všetkým dobrú radu. Ak sa vám ozve v telefóne neznámy hlas, bez slova zložte. Predídete tým mnohým nepríjemnostiam. Ak napriek upozorneniu nadviažete s cudzím človekom kontakt, môže vás tento priateľský rozhovor vyjsť pekne draho. P.S. Ponožky boli samozrejme šmejd s veľkým Š, ktorý sa ani omylom nevyrovná bambusovým ponožkám napr. značky Belinda.
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Lesjaugh Pozri príspevok
Článok čo som našla na internete presne opisuje telefonát ktorý som mala včera.
Aj tu je podobná diskusia, niektoré príspevky už staršieho dáta, takže praktikujú to stále.
http://zilina.sme.sk/diskusie/158648....html#19591423
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pinta Pozri príspevok
Môj včerajší telefonát "Pri telefóne Juhásová, vy ma síce nepoznáte ale môžem sa niečo opýtať ?
A ja že "môžete". Ona- "Čo si myslíte kde dneska nájdeme pravdu" a ja na to " v novinovom stánku".Zostalo ticho asi 6 sekúnd a potom ona"no viete, ale tam neni všetko pravda čo píšu". A ja že " veď ja nehovorím že píšu pravdu, otázka bola že kde nájdeme pravdu".Ona že "no viete pán ježiš povedal" a ja na to, že "je to možné, ale také témy nebudem rozoberať po telefóne ani náhodou.Asi ju to nerozveselilo, zato mňa áno.
aj ja som mal včera z čísla začínajúce 0961 .... a neponúkali mi ponožky ani pravdu
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

"Šetrite si hlasivky, nemám záujem" Spoľahlivo zaberá. Viac nevolajú.
Túto vetu používam roky - od čias, keď začínali vyzváňať pri dverách a núkať plastové okná.
A ak sa nedal odbiť a chcel pokračovať, druhá veta bola: Ak si objednám, určite nie od vás.
Naposledy upravil kukučka : 07.02.13 at 16:21
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať