Zavrieť

Porady

Čo s ryžou ?

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Ostalo mi pomerne veľa udusenej ryže.

Nepoznáte nejaký dobrý recept, čo so zbytkovou ryžou?

Mám na mysli nejaké placky,ale niečo podobné.

dakujem za každú radu
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

plneny kelovy list:

kel rozoberieme na jednotlive listy a tie najväcie dame do hrnca.zalejeme vodou len tolko aby boli mierne zamocene a nechame ich len rychlo prejst varom-aby sa dali ohybat a nelamali sa.
taketo zaparene vyberieme a nechame poriadne odkvapkat.VODU nevylejeme!!!

Naplln.
dusena ryza
mlete mäso alebo krajane parky
1-2 vajcia
prelisovany cesnak
trosku hl.muky
sol,korenie,prip.struhany syr
-vsetky prisady davame od oka podla toho kolko toho potrebujeme a ako pikantne alebo slane mame radi

pripravime si aj bielu hrubsiu nit.

-vsetko pekne vymiesame a vypracujeme vlacnu,nie riedku masu.
do stredu kazdeho keloveho listu nakladame lyzicou napln-len tolko aby sa nam list dal uzavriet.
list uzavrieme ako ked skladame list papiera-t,j.smerom na napln prilozime pravu stranu,vrchnu stranu,lavu a nakoniec spodnu stranu listu.napln je schovana v liste.
odstrihneme dost dlhu nit a od jedneho konca po druhy list omotame nitkou a dobre zviazeme,aby pekne drzal pohromade a napln nevypadavala.

takto naplnene listy ukladame na pomasteny pekac,podlejeme cca pol salkou vody a prikryte dusime v rure na 200 stupnov cca 30-40 minut.
odkryjeme a necame skoro vsetku vodu vydusit.potom ruru vypneme a listy nechame dojt v rure.

pikantna omacka:

do vody kde sme sparovali listy,primiesame asi 2 pol.lyzice rajc.pretlaku,najlepsie toho husteho z tuby.pridame stipku chili korenia a stipku soli.prelisujeme jeden strucik cesnaku a za staleho miesania nechame prejst varom.ak sa nam to zda prilis riedke,mozeme si v malom mnostve vody rozmiesat trosku hl.muky a opatrne zahustit.
omacka by mala byt znacne paliva,nahradza kecup alebo daky dresing.


hotove plnene listy podavame s varenymi zemiakmi posypanymi petrzlen.vnatou alebo so zemiakovym pyre.
pred podavanim,uz na tanieri,listy jemne pokvapkame pikantnou omackou.

-ak nieco ostane,da sa zmrazit.ako omacka,tak plnene listy.DOBRU CHUT
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať