Zavrieť

Porady

Kto bude ďalším prezidentom? Bezák, Lasica, Radičová, Kiska alebo Bútora?

Som zvedavý, či bude mať Slovensko konečne normálneho prezidenta.

Čo si myslíte?

Aké sú vaše tipy?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Heliox Heliox

Heliox je offline (nepripojený) Heliox

to mi je jasne ze maju uplne ine kompetencie.. otazka je ale ci by momentalny prezident tiez nieco robil keby ma take silne kompetencie
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Sykorkaa
@erik555 no Prochazka chce byt aktivnou sucastou vykonnej moci cize asi nie len sediet v palaci a chodit na navstevi do inych krajin reprezentovat Slovensko...
Urcite mi das za pravdu ze by Prochazka bol lepsi prezident ako momentalne Gasparovic ci??
aku aktivnu politiku, ked vsetko sa odsuhlasuje v parlamente??? Este stale toto nechapes???
0 0
Doplet Doplet

Doplet je offline (nepripojený) Doplet

erik555
Sykorkaa
@erik555 no Prochazka chce byt aktivnou sucastou vykonnej moci cize asi nie len sediet v palaci a chodit na navstevi do inych krajin reprezentovat Slovensko...
Urcite mi das za pravdu ze by Prochazka bol lepsi prezident ako momentalne Gasparovic ci??
aku aktivnu politiku, ked vsetko sa odsuhlasuje v parlamente??? Este stale toto nechapes???
ona asi mysli ze sa chce Prochazka aktivnou politikou angazovat na zasadnuti vlady SR...
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Doplet
erik555
Sykorkaa
@erik555 no Prochazka chce byt aktivnou sucastou vykonnej moci cize asi nie len sediet v palaci a chodit na navstevi do inych krajin reprezentovat Slovensko...
Urcite mi das za pravdu ze by Prochazka bol lepsi prezident ako momentalne Gasparovic ci??
aku aktivnu politiku, ked vsetko sa odsuhlasuje v parlamente??? Este stale toto nechapes???
ona asi mysli ze sa chce Prochazka aktivnou politikou angazovat na zasadnuti vlady SR...
a co tym dokaze? Stranicky poslanci si hlasuju, za co chcu! O tom som pisal...Funkcia slovenskeho prezidenta je iba formalna, je to iba figurka! Vsetka moc statu je v parlamente!
0 0
Doplet Doplet

Doplet je offline (nepripojený) Doplet

@erik555 na polovicne s tebou suhlasim.. Ano funkcia momentalneho prezidenta je iba figurka..aj to nepodarena ale ako som tiez pisal napriklad ja keby som prezident a chcem byt aktivny tak aj ked nemozem hlasovat tak MINIMALNE by som povedal celemu Slovensku ze som AKTIVNY PREZIDENT a ze ste si volili STRANU ktora ODSUHLASILA toto co bude mat DOPAD na toto... ako priklad hadam staci
2 0
Doplet Doplet

Doplet je offline (nepripojený) Doplet

samozrejme dopad bud pozitivny alebo negativny...
0 0
ErickC ErickC

ErickC je offline (nepripojený) ErickC

som kto som...
veru veru je to na Slovensku momentalne velmi tazke zmenit nieco tam hore... kazdopadne Prochazka nekandiduje ako aj Kiska koli tomu aby mali politicky dochodok co sa mi paci no to podstatne je, aby im to vydrzalo...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Sykorkaa
ja si tiez myslim ze Prochazka je ambiciozny clovek bez skandalov v politike ale musia mu rozumiet ludia na Slovensku...
To je úžasná premisa: .. ľudia na Slovensku mu musia rozumieť... A nemalo by to byť naopak? Procházka by mal predovšetkým rozumieť ľuďom a ich potrebám! Ľudia na Slovensku nie sú tu kvôli Procházkovi, aby ho zvolili za prezidenta. Ak sa usiluje vnútiť im svoju víziu moci, musí o jej správnosti presvedčiť predovšetkým voličov.
Naposledy upravil Petra Nová : 15.02.14 at 16:20
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Heliox
co sa tyka Prochazku ja osobne som pravnik a bol som si ho vypocut na jednej z predvolebnych prednasok a musim povedat ze ma zaujala jedna jeho myslienka ze chce byt SILNYM PREZIDENTOM - pekne to opisal co to znamena byt silny prezident a mam pocit ze ma dobre odpremyslane kroky ak by sa stal hlavou statu, hlavne co sa tyka jasne vizii a dobrych postojov
Asi polovica z kandidátov tvrdí, že chce byť SILNÝM PREZIDENTOM. Veď ktorý z nich by nechcel?! Keď si povedal A, prečo si nepovedal B. V rámci platnej Ústavy, čo v jeho ponímaní znamená byť silným prezidentom? Aké sú tie premyslené kroky, vízie a postoje? Veď buď konkrétny!
2 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Doplet
@erik555 na polovicne s tebou suhlasim.. Ano funkcia momentalneho prezidenta je iba figurka..aj to nepodarena ale ako som tiez pisal napriklad ja keby som prezident a chcem byt aktivny tak aj ked nemozem hlasovat tak MINIMALNE by som povedal celemu Slovensku ze som AKTIVNY PREZIDENT a ze ste si volili STRANU ktora ODSUHLASILA toto co bude mat DOPAD na toto... ako priklad hadam staci
Ale v akej oblasti aktivny? Rozpravat, co je potrebne robit v parlamente, aby sa obycajnym ludom s mizernymi platmi rozziarili ocka? Myslis, ze to staci? Asi nie.
Alebo aktivny, ze bude rozdavat aj osobne teple polievky chudobnym? Alebo zo svojho prezidentskeho platu bude uhradzat prazdninove pobyty detom zo socialne slabsich rodin? Tak to ano...Inak to bude stale iba figurka, ktora bude aktivna medzi poslancami so svojimi prejavmi, kde bude sediet 10 poslancov...ostatni rozlezeni po kancelariach, bufetoch atd.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Prochazka?

1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ErickC
veru veru je to na Slovensku momentalne velmi tazke zmenit nieco tam hore... kazdopadne Prochazka nekandiduje ako aj Kiska koli tomu aby mali politicky dochodok co sa mi paci no to podstatne je, aby im to vydrzalo...
že by?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Petra Nová
Sykorkaa
ja si tiez myslim ze Prochazka je ambiciozny clovek bez skandalov v politike ale musia mu rozumiet ludia na Slovensku...
To je úžasná premisa: .. ľudia na Slovensku mu musia rozumieť... A nemalo by to byť naopak? Procházka by mal predovšetkým rozumieť ľuďom a ich potrebám! Ľudia na Slovensku nie sú tu kvôli Procházkovi, aby ho zvolili za prezidenta. Ak sa usiluje vnútiť im svoju víziu moci, musí o jej správnosti presvedčiť predovšetkým voličov.
Voľakedy dávno mi môj podriadený povedal:" ak chcete aby vám podriadení rozumeli musíte sa priblížiť ich úrovni vzdelania a myslenia a na tejto úrovni im vysvetliť čo od nich chcete inak sú vám aj dve vysoké naprd".
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pali - a mal pravdu (ten podriadený).....
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Petra Nová
Heliox
co sa tyka Prochazku ja osobne som pravnik a bol som si ho vypocut na jednej z predvolebnych prednasok a musim povedat ze ma zaujala jedna jeho myslienka ze chce byt SILNYM PREZIDENTOM - pekne to opisal co to znamena byt silny prezident a mam pocit ze ma dobre odpremyslane kroky ak by sa stal hlavou statu, hlavne co sa tyka jasne vizii a dobrych postojov
Asi polovica z kandidátov tvrdí, že chce byť SILNÝM PREZIDENTOM. Veď ktorý z nich by nechcel?! Keď si povedal A, prečo si nepovedal B. V rámci platnej Ústavy, čo v jeho ponímaní znamená byť silným prezidentom? Aké sú tie premyslené kroky, vízie a postoje? Veď buď konkrétny!
Je lákavé byť silným prezidentom vo voľnom čase kliky, v lete cezpoľný beh v zime biatlon vzpieranie plávanie a v rámci konverzácie tenis a golf na osemnásť jamiek. To je predstava silného prezidenta lebo inak svoju silu v rámci platnej ústavy neuplatnia. Inak som rád že mi tá charakteristika a ohodnotenie Kisku vyšla už nie som jediný kto ho prekukol
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Pali - a mal pravdu (ten podriadený).....
opravujem "nadriadený" inak sa volal po nemecky "Vajce" možno si ho poznal
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
pavol54
misoft
Pali - a mal pravdu (ten podriadený).....
opravujem "nadriadený" inak sa volal po nemecky "Vajce" možno si ho poznal
Nie anglicky ?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

erik555
Prochazka?

presne a okolo Kisku do 50 km najväčšie chudobince v osadách čo preto spravil aby tak nebolo ? väčšinu nalákal na úvery na splátkový nákup tovaru ktorý ani možno nepotrebovali takže ich biedu prehĺbil
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lubko6394
pavol54
misoft
Pali - a mal pravdu (ten podriadený).....
opravujem "nadriadený" inak sa volal po nemecky "Vajce" možno si ho poznal
Nie anglicky ?
áno správne (takže si ho tiež poznal?)
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pavol54
Petra Nová
Heliox
co sa tyka Prochazku ja osobne som pravnik a bol som si ho vypocut na jednej z predvolebnych prednasok a musim povedat ze ma zaujala jedna jeho myslienka ze chce byt SILNYM PREZIDENTOM - pekne to opisal co to znamena byt silny prezident a mam pocit ze ma dobre odpremyslane kroky ak by sa stal hlavou statu, hlavne co sa tyka jasne vizii a dobrych postojov
Asi polovica z kandidátov tvrdí, že chce byť SILNÝM PREZIDENTOM. Veď ktorý z nich by nechcel?! Keď si povedal A, prečo si nepovedal B. V rámci platnej Ústavy, čo v jeho ponímaní znamená byť silným prezidentom? Aké sú tie premyslené kroky, vízie a postoje? Veď buď konkrétny!
Je lákavé byť silným prezidentom vo voľnom čase kliky, v lete cezpoľný beh v zime biatlon vzpieranie plávanie a v rámci konverzácie tenis a golf na osemnásť jamiek. To je predstava silného prezidenta lebo inak svoju silu v rámci platnej ústavy neuplatnia. Inak som rád že mi tá charakteristika a ohodnotenie Kisku vyšla už nie som jediný kto ho prekukol
Kiska ! vraj podnikateľ , však zbohatol na úžere. UŹ len toho by nam trebalo a sme v ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať