Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku

Zamestnankyňa nastúpila 01.10.2013 do pracovného pomeru. PN od 30.10.12 - 18.11.12.

Nárok na dovolenku 20 dní - vek do 33 rokov.

Dovolenka za každých 21 odpracovaných dní t.j. 2/12 z dôvodu že odpracovala iba 50 dní a nie 60 dní?

Odpracované 10/12 - 21 dní, 11/12 - 8 dní, 12/12 - 21 pracovných dní.

Výpočet : 20/12 x 2 = 3,5 dňa dovolenky ?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pointa bola v tom že ma predbehol videl že idem s testerom na alkohol tak sa rozbehol a oznámil mi že dá
va výpoveď, to som mu mal vysvetľovať že to nie je v súlade so ZP ale mal drzosť prísť a pár dní že žiada o preplatenie dovolenky

Pavol, na dovolenku mu vznikol zákonný nárok, takže nebol drzý, žiadal len to, na čo mal nárok. Mali ste s ním skončiť PP v SD, odhlásiť ho z poisťovní a finito.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ivka70 Pozri príspevok
PP mal byt ukonceny tak, ze posledny pracovny den bol 26.11.
27.11 predsa odisiel z pracoviska bezdovodne, nanajvys tak mohol mat absenciu a tym padom sa 27.11. tak ci tak nepocita ako odpracovany den.

Akym dnom ste mu ukoncili PP?
Kedy ste ho odhlasili z poistovni?
vtedy keď odišiel 27. za posledný deň A a dva dni z dovolenky. ale to je už nepodstatné
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavol54 Pozri príspevok
vtedy keď odišiel 27. za posledný deň A a dva dni z dovolenky. ale to je už nepodstatné
A na základe čoho si mu krátil 2 dni z dovolenky? Zrejme si nepostupoval v súlade so zákonom. Za A môžeš krátiť len ročnú, resp. pomernú časť D.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety Pozri príspevok
A na základe čoho si mu krátil 2 dni z dovolenky?
Ačko - za alkohol a nedovolené opustenie pracoviska.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavol54 Pozri príspevok
Ačko - za alkohol a nedovolené opustenie pracoviska.
Viď môj predch. príspevok.

§ 109
Krátenie dovolenky

(1) Zamestnancovi, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, môže zamestnávateľ krátiť dovolenku za prvých 100 zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 zameškaných pracovných dní rovnako o jednu dvanástinu, ak v tomto kalendárnom roku nepracoval z dôvodu
a) výkonu mimoriadnej služby v období krízovej situácie alebo alternatívnej služby v čase vojny a vojnového stavu,
b) čerpania rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 2,
c) dlhodobého uvoľnenia na výkon verejnej funkcie a na výkon odborovej funkcie podľa § 136 ods. 2,
d) dôležitých osobných prekážok v práci podľa § 141 ods. 1 a ods. 3 písm. c).
1 0
lilithious lilithious

lilithious je offline (nepripojený) lilithious

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či vznikol nárok na dovolenku za január 2013 (odpracovaných 22 dní) pri pracovnej zmluve od 01.02.2011 do 31.01.2013.
Následne na to bola zmluva obnovená na dobu od 01.02.2013 do 31.12.2013 u toho istého zamestnávateľa, no zamestnancom bolo oznámené, že im vzniká nárok na dovolenku len za toto obdobie a teda, že na január nárok nemali (aj keď im predtým oznámili, že si do 31.01.2013 musia vyčerpať aj dovolenku za január vzhľadom k ukončeniu pracovného pomeru). Tak ako to má byť?

ďakujem vopred za rady
Mirka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lilithious Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či vznikol nárok na dovolenku za január 2013 (odpracovaných 22 dní) pri pracovnej zmluve od 01.02.2011 do 31.01.2013.
Následne na to bola zmluva obnovená na dobu od 01.02.2013 do 31.12.2013 u toho istého zamestnávateľa, no zamestnancom bolo oznámené, že im vzniká nárok na dovolenku len za toto obdobie a teda, že na január nárok nemali (aj keď im predtým oznámili, že si do 31.01.2013 musia vyčerpať aj dovolenku za január vzhľadom k ukončeniu pracovného pomeru). Tak ako to má byť?

ďakujem vopred za rady
Mirka
Nárok na D za odpracované dni za január vznikol vo výške 1/12 z ročného nároku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lilithious Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či vznikol nárok na dovolenku za január 2013 (odpracovaných 22 dní) pri pracovnej zmluve od 01.02.2011 do 31.01.2013.
Následne na to bola zmluva obnovená na dobu od 01.02.2013 do 31.12.2013 u toho istého zamestnávateľa, no zamestnancom bolo oznámené, že im vzniká nárok na dovolenku len za toto obdobie a teda, že na január nárok nemali (aj keď im predtým oznámili, že si do 31.01.2013 musia vyčerpať aj dovolenku za január vzhľadom k ukončeniu pracovného pomeru). Tak ako to má byť?

ďakujem vopred za rady
Mirka
Postup zamestnávatela nie je v súlade s § 110, odst. 2 Zákonníka práce

§ 110
Spoločné ustanovenia o dovolenke

Na začiatok

(1) Týždňom dovolenky je sedem po sebe nasledujúcich dní.

(2) Za nepretržité trvanie pracovného pomeru sa považuje aj skončenie doterajšieho pracovného pomeru a bezprostredne nadväzujúci vznik nového pracovného pomeru zamestnanca k tomu istému zamestnávateľovi.

0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať