Zavrieť

Porady

s manželkou sme sa dohodli na rozvode a chcel by som vedieť,či môže byť pojednávanie bez našej účasti.

Keďže s manželkou sme sa dohodli na rozvode nášho manželstva,máme dve dospelé deti,ktoré sú samostatné a žiju oddelene od nás,jetok takmer nevlastníme,chcel by somvedieť,či pojednávanie o rozvode nášho manželstva múže byť bez našej účastikeďže sme o to požiadali príslušný súd.Mimo toho ja,ako navrhovateľ budem toho času-keď bede pojednávanie v zahraničía ešte manželka súhlasí s rozvodom tiež bez jej účastí,nakoľko sme sa na rozvode dohodli.
Ďakujem za odpoveď.Em.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    subjekt6792 je offline (nepripojený) subjekt6792

    subjekt6792
    nie, kedže súd môže rozviesť manželov, len ak sú vzťahy medzi manželmi vážne narušené a trvalo rozvrátené tak, že manželstvo nemôže plniť svoj účel( podľa zákona o rodine harmonické a trvalé životné spoločenstvo, ktoré ma zabezpečiť výchovu detí). To znamená, že to musí zistiť, a ako to súd zistí, keď ani jeden z účastníkov nie je prítomný? minimálne vysluchne navrhovateľa/ku a vykoná iné dôkazy na zistenie..
    Vaša dohoda v zásade nemá vplyv, resp. súd môže aj proti vôli rozviesť nerozviesť manželstvo. Pričom súd môže konať o rozvode aj za neúčasti jedného z manželov, ak sú na to splnené zákonné podmienky.
    Naposledy upravil subjekt6792 : 13.02.13 at 15:37

    s manželkou sme sa dohodli na rozvode a chcel by som vedieť,či môže byť pojednávanie bez našej účasti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.