Zavrieť

Porady

Uctovanie cestovnych nahrad v JU

Ako SZCO vyuzivam vlastne mot. vozidlo, ktore nemam zaradene do majetku firmy a nie som platcom DPH , na poskytovanie kurierskych sluzieb. Na kazdy den vypisujem cestak a na konci mesiaca to v pen. denniku uctujem nasledovne:
Na konci kalendarneho mesiaca zauctujem do pokladne ako vklad podnikatela sumu zodpovedajucu cestakom za dany mesiac. Nasledne vydavkovym dokladom zauctujem tuto sumu v PD ako prevadzkovu reziu a zaroven tymto vydavkom likvidujem zavazok za cestovne nahrady.
Podotykam, ze takto som uctoval r.2012. Je to tak OK , resp.v r. 2013 to uz treba v PD uctovat cest. nahrady mimo prev. reziu ?
Usporiadat
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Musíš lepšie naštudovať,alebo niekoho zohnať aby Ti vysvetlil spôsob učtovania, lebo na porade sa naučíš veľa, ale na otázky sa vždy nedá jednoznačne odpovedať. SL v JU idú do nákladov pri zaplatení,neviem prečo ich chceš dávať na priebežné položky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
patre Pozri príspevok
Prosim este o radu ako zauctovat v PD nasledovny pripad:
PP uhradim nakup SL za 1005-E, z coho 1000,-E su stravenky a 5.-E sluzba. Zvlast zauctujem 5E z BU ako naklad do rezie a 1000E z BU vydavok na opriebeznu polozku, nasledne prijem z priebeznej pol. do pokladne ? Spotrebu SL nasledne uctujem do nakladov vzdy na konci mesiaca, alebo to staci na konci roka ? Pozn.: Nie som platca DPH, nemam zamestnancov .
Sorry ak to uz niekde odznelo.
Stále aktuálne účtovanie stravných lístkov.Jedine je zmena v cene stravného lístku pre SZČo od 1.9.2012 je 4,- eur .
http://www.porada.sk/t21659-p16-zivn...ml#post1689403

Stanovisko http://www.porada.sk/t166343-p3-ucto...ml#post1721350
2 0
patre patre

patre je offline (nepripojený) patre

Kedze SL su ceniny chcem ich cez priebezne polozky dostat do pokladnice odtial ich postupne odpisovat, len neviem ci to mozem jednym zapisom na konci roka a danovy vydavok, alebo to treba kazdy mesiac v zavislosti od poctu prac. dni.
0 0