Zavrieť

Porady

ako je to s tou zdravou vyzivou ?

neviem najst vysvetlenie a dost meditujem nad tym, ako je to s tou zdravou vyzivou.
hovori sa napr. ze clovek ma denne zjest 3 porcie surovej zeleniny (alebo dokonca 5 ?), inac ma telo nedostatok toho, tamtoho, onoho, trpi tento a tamten organ ... ale realita ?

ved poznam ludi co surovu zeleninu do ust nedaju, ovocie tiez zriedka, tvrdia ze im to nechuti, nechyba .. su naopak napr. vylucne masovy typ a pod, zo zdravej vyzivy sa smeju - a vysledok ? Su podobne casto chori, alebo paradoxne este menej (alebo aj vobec) ako ti co na zdravu zivotospravu myslia kazdy den.

Proste neviem najst vysvetlenie na to, ze podla vsetkych priruciek zdravych vyziv nadobudam dojem, ze ten kto sa toho nedrzi, by mal do par tyzdnov/mesiacov skolabovat, ochoriet na vazne choroby, zlyhavat im organy a pod..

Alebo poviem to naopak - ja velmi dobre viem ze telo potrebuje vitaminy, mineraly atd... odkial to potom organizmy takych ignorantov zdravej vyzivy cerpaju ?? Asimiluju nejako zo vzduchu alebo co ? Nevidim v tom logiku.
Ako mozu fungovat v pohode cele roky, 10rocia ??

Poznam v rodine takeho dochodcu: mlieko, mliecne vyrobky prakticky kategoricky NIE, z ovocia ma vraj palenie zahy - takze nie, .. da si napr. chleba vo vajicku, ponuknem mu k tomu zeleninu - odpoved: vies ze zeleninu nejem. Cvicenie - to je co ? (ak neratam domace prace, prace v zahrade, to by som zase krivdil). Ranajky ? Nikdy nezvykol ranajkovat, mozno len kavu .. a teda prve jedlo byvalo obed. A takto funguje 10rocia, zdravotne celkom ok alebo nadpriemerne ok.
Daka zelenina len varena, v polievkach a tak, ... ale predsa varenie ma tak strasne nicit vitaminy a znehodnocovat stravu ...

Som z toho jelen.
Tot filozoficka tema
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

wagner Pozri príspevok
Tak to že sa dáš podplatiť, nie je bohvie čo Mňa teda nikto nikdy v živote nepodplatil. Tiež som zažila, keď som nastúpila do funkcie a po prvom výberovom konaní prišiel za mnou víťaz zo súťaže s obálkou. Pýtala som sa že čo to je. A on prekvapený - no predsa tých 10% zo sumy, ktorú som ponúkol do súťaže. Vtedy som ja hľadela ako puk . Tak som ho slušne vyhodila aj s peniazmi a odporúčaním, nech povie aj ostatným, že ja žiadne % ani všimné neberiem. A ak nechcú skončiť na polícii, nech mi s tým do kancelárie nelezú. A nikto nikdy mi neponúkol a ani nedal úplatok ani všimné. Je to o charaktere človeka.
Každý má svoju cenu, ja netvrdím že beriem, ale poznáš: Novinár položil na stôl jedno dolárovku na druhé ráno ju tam našiel konštatoval u nás sa nekradne, vymenil ju 5 dolárovku na dalšie ráno ju tam našiel konštatoval u nás sa nekradne vymenil ju z 10 dolárovku, ďalšie ráno ju tam našiel konštatoval u nás sa nekradne, vymenil ju za 100 dolárovku ďalšie ráno ju tam nenašiel konštatoval aj u nás sa kradne ako všade takže taj je to aj s úplatkami. Ak niekto ukradne kožuch aj kožuch mu zoberú aj ho zavrú ak niekto ukradne milion tak mu aj peniaze ostanú aj ho nezavrú. pýtajú sa sudcu prečo je to tak a on odpovedá:" načo by mi bol rukáv z kožucha"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

wagner Pozri príspevok
Orechy si nazbieram pod stromami, mandle nekupujem, ani sušené ovocie. Nepoznám ani arašidy.
a jablká poznáš?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

wagner Pozri príspevok
Tak to že sa dáš podplatiť, nie je bohvie čo Mňa teda nikto nikdy v živote nepodplatil. Tiež som zažila, keď som nastúpila do funkcie a po prvom výberovom konaní prišiel za mnou víťaz zo súťaže s obálkou. Pýtala som sa že čo to je. A on prekvapený - no predsa tých 10% zo sumy, ktorú som ponúkol do súťaže. Vtedy som ja hľadela ako puk . Tak som ho slušne vyhodila aj s peniazmi a odporúčaním, nech povie aj ostatným, že ja žiadne % ani všimné neberiem. A ak nechcú skončiť na polícii, nech mi s tým do kancelárie nelezú. A nikto nikdy mi neponúkol a ani nedal úplatok ani všimné. Je to o charaktere človeka.
Nesprávne nastavené cenové podmienky keď mal z čoho dávať. V mojej brandži sa robia ponuky a odberateľ povedal ste drahý lebo pohár použijete starý, ktorý kúpite nie 13 Sk ale za 3 Sk brigádnikom dáte maximálne priemernú mzdu, ak si to dobre zorganizujete tak budete mať zisk 2 Sk na pohári myslíš že tu bol priestor na 10%?
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pavol54 Pozri príspevok
Nesprávne nastavené cenové podmienky keď mal z čoho dávať. V mojej brandži sa robia ponuky a odberateľ povedal ste drahý lebo pohár použijete starý, ktorý kúpite nie 13 Sk ale za 3 Sk brigádnikom dáte maximálne priemernú mzdu, ak si to dobre zorganizujete tak budete mať zisk 2 Sk na pohári myslíš že tu bol priestor na 10%?
Jednalo sa o verejnú súťaž - na projektovú dokumentáciu. Tam nevieš cenu ovplyvniť, zrušiť ju nemôžeš pre hoci čo. Tí ostatní potom chceli asi ryžovať
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pavol54 Pozri príspevok
a jablká poznáš?
Vieš, mám šťastie, že si všetko dopestujem. A čo si nedopestujem tak kupujem len to, čo je nevyhnutné (múka...). nekupujem žiadne citrusy, ani dovozové jablká, kivi a pod. Držím sa zásady - zjesť to, čo sa urodí v tvojom okolí. Rajčiny ak kúpim, tak iba v zime pokiaľ už rodia na nováckej bani. Henté ostatné prestriekané nie. Papriku nekupujem - jem iba doma dopestovanú.. atď. Takže arašidy poznám, ale nie v mojej domácnosti - chápeš?
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

wagner Pozri príspevok
Vieš, mám šťastie, že si všetko dopestujem. A čo si nedopestujem tak kupujem len to, čo je nevyhnutné (múka...). nekupujem žiadne citrusy, ani dovozové jablká, kivi a pod. Držím sa zásady - zjesť to, čo sa urodí v tvojom okolí. Rajčiny ak kúpim, tak iba v zime pokiaľ už rodia na nováckej bani. Henté ostatné prestriekané nie. Papriku nekupujem - jem iba doma dopestovanú.. atď. Takže arašidy poznám, ale nie v mojej domácnosti - chápeš?
Prosím ťa, tie novácke paradajky sú bezpečné? Nie sú na roztokoch? Inak skleníky sú krásne.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54 Pozri príspevok
a jablká poznáš?
Jablká majú čo všetko na rováši? Vraj si ich majú celiatici ošupovať. Sú veľmi kupované striekané? Viac ako hrozno?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

korela Pozri príspevok
Prosím ťa, tie novácke paradajky sú bezpečné? Nie sú na roztokoch? Inak skleníky sú krásne.
Podľa vyjadrenia tých, čo tam pracujú, tak sú bezpečné. Rajčiny vraj dostanú jeden postrek a viac nič. Určite majú hnojivo, ale majú výhodu v tom, že sa zberajú v zrelosti minimálne na 90%. Teda nemusia ich striekať, aby cestou dozreli, tak ako tie zahraničné. Tie sa oberajú zelené, postriekajú sa a pokiaľ prídu k nám, sú červené.
3 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

wagner Pozri príspevok
Podľa vyjadrenia tých, čo tam pracujú, tak sú bezpečné. Rajčiny vraj dostanú jeden postrek a viac nič. Určite majú hnojivo, ale majú výhodu v tom, že sa zberajú v zrelosti minimálne na 90%. Teda nemusia ich striekať, aby cestou dozreli, tak ako tie zahraničné. Tie sa oberajú zelené, postriekajú sa a pokiaľ prídu k nám, sú červené.
wagner ide na to dobre, ak je možnosť /a chuť/ je dobré si aspoň niečo sami dopestovať. Je to neporovnateľné s tým čo kúpite chuťovo, okrem iného presne viete ako ste to vypestovali a čo ste do toho dali /to je na nezaplatenie/. V podstate problém dovážaného ovocia a zeleniny je hlavne dvojaký:
1. keďže sa ovocie musí dopraviť min. tisícky km, zberá sa nezrelé /to znamená neobsahuje ešte to čo má obsahovať - vitamíny minerály v takom množstve ako dozreté plody, resp. v takom zložení látok/
2. na to, aby tú cesto vydržalo /a potom aj v skladoch supermarketov/ je potrebné poriadne ho chemicky upraviť - a to býva kľúčový problém, pre zdravie mnohých z nás
ešte taká úsmevná poznámka: ja keď som s manželkou v nejakom hypermarkete a vidím tam týždne predávať rajčiny a stále sú ešte zelené, resp. začínajú chytať slabo oranžovú farbu, tak vždy poznamenám manželke, že to sú tie rajčiny čo oberali v kvete. Lebo tak mi to vychádza, že oberú pomaly ešte kvety, potom na lodiach či kamiónoch rastú ako zelené a keď prídu do obchodu furt sú zelené a keď sú v obchode tri týždne začínajú oranžovieť /schválne nepoužívam červenú farbu, lebo takú tie rajčiny nikdy nedotvoria/. to len samozrejme trošku na pobavenie.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

petermikuláš Pozri príspevok
wagner ide na to dobre, ak je možnosť /a chuť/ je dobré si aspoň niečo sami dopestovať. Je to neporovnateľné s tým čo kúpite chuťovo, okrem iného presne viete ako ste to vypestovali a čo ste do toho dali /to je na nezaplatenie/. V podstate problém dovážaného ovocia a zeleniny je hlavne dvojaký:
1. keďže sa ovocie musí dopraviť min. tisícky km, zberá sa nezrelé /to znamená neobsahuje ešte to čo má obsahovať - vitamíny minerály v takom množstve ako dozreté plody, resp. v takom zložení látok/
2. na to, aby tú cesto vydržalo /a potom aj v skladoch supermarketov/ je potrebné poriadne ho chemicky upraviť - a to býva kľúčový problém, pre zdravie mnohých z nás
ešte taká úsmevná poznámka: ja keď som s manželkou v nejakom hypermarkete a vidím tam týždne predávať rajčiny a stále sú ešte zelené, resp. začínajú chytať slabo oranžovú farbu, tak vždy poznamenám manželke, že to sú tie rajčiny čo oberali v kvete. Lebo tak mi to vychádza, že oberú pomaly ešte kvety, potom na lodiach či kamiónoch rastú ako zelené a keď prídu do obchodu furt sú zelené a keď sú v obchode tri týždne začínajú oranžovieť /schválne nepoužívam červenú farbu, lebo takú tie rajčiny nikdy nedotvoria/. to len samozrejme trošku na pobavenie.
K záveru - ani tak celkom nie. Pred niekoľkými rokmi sme našli po Vianociach asi 2 kg zabudnutých zelených paprík ešte v pôvodnej taške od Billy po 2 týždňoch. Boli v chladnejšom prostredí a dozreli. Červené v akosti 1. triedy. Už nebolo vidno žiadny farebný prechod.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.pluska.sk/izdravie/budme-...me-mylili.html
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hoci mam ako pomocny robotnik vo vysluzbe k zdravovede daleko, aj by som s nim aj suhlasil, ale je to zlozitejsie. Zjednodusene podla GNM sa zapalom telo zbavuje nepotrebneho materialu. Myslim, ze celkom dobre je funkcia cholesterolu opisana v knihe "Zdravi zabiji", kde sa popisuje vyvoj cholesterolu z hladiska evolucie, farby koze, rodovej prislusnosti atd., odkial kopirujem malu cast:

Většina lidí však neví, že slunce je neméně důležité na individuální
biochemické úrovni, a že tento vztah je podobně dvojsečný.
Přirozené sluneční záření přispívá k produkci vitaminu
D, a zároveň ničí naše zásoby kyseliny listové.1 Obě látky jsou
přitom pro zdravý organismus klíčové. Jde zkrátka o vztah typu
„je to s tebou těžké, ale bez tebe ještě těžší". Různé populace jej
vyřešily kombinací několika adaptací, které společným působením
pomáhají chránit kyselinu listovou, a zároveň podporují
produkci vitaminu D.

Cholesterol je potřebný pro tvorbu a údržbu buněčných
membrán. Napomáhá činnosti mozku a imunitního systému
v boji proti rakovině a dalším chorobám. Je důležitým stavebním
kamenem pro tvorbu estrogenu, testosteronu a dalších hormonů.
A je klíčovou součástí naší vlastní produkce vitaminu D
prostřednictvím chemického procesu, který svou závislostí na
slunci není nepodobný fotosyntéze.
Když na nás svítí to správné sluneční světlo, přeměňuje naše
pokožka cholesterol na vitamin D. Tím správným slunečním
světlem se přitom myslí ultrafialové záření B, neboli UVB,
které je obvykle nejintenzivnější, stojí-li nám slunce víceméně
přímo nad hlavou, což znamená po několik hodin denně,
počínaje polednem.


Kombinace nadbytečného cholesterolu a nedostatku slunečního
světla může být částečně důvodem, proč u Afroameričanů
existuje tak vysoká míra srdečních chorob. Gen ApoE4 udržuje
v krvi vysokou hladinu cholesterolu i v severních zeměpisných
šířkách s nedostatkem slunečního záření. Přibývající cholesterol
postupně ulpívá na stěnách tepen a nakonec může vyústit
v jejich zablokování, a tedy v infarkt či mrtvici.

Zapal podla GNM vlastne odstranuje nadbytocny cholesterol na stenach ciev. Z hladiska genetiky, cim je clovek viac na slnku, tym viac by mal jest listovu zeleninu. Eskimaci, ktori maju slnka nedostatok (nenici im kyselinu listovu), nahradzaju vitamin D hlavne surovymi rybami, preto hoc maju tmavu pokozku, nemusia jest listovu zeleninu (kde by ju aj zobrali). Maju dostatok vitaminu D z ryb, ktory im spracuje cholesterol a neusadza sa im na stenach ciev. Este dodam, ze pri zvysenej konzumacii listovej zeleniny hlavne v jarnom obdobi (vapnik, draslik), treba zvysit prijem kremika. Stari ludia u nas to riesili ocistnymi kurami zo zihlavy (zihlavovy caj, prazenica so zihlavou a pod.). Zistili, ze ak zvieratam (hlavne hydina) nedavaju do zradla zihlavu, nevladzu sa postavit na nohy. :-)
Naposledy upravil alabut : 17.03.13 at 07:11
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nasiel som obsah omega 3 mastnych kyselin v roznych olejoch z knihy "Chyby v systeme Malachova". Zaujimave je davkovanie - 1 cajova lyzicka rano. Toto je doporucovane pre nas - severanov. Z hladiska evolucie, vyvoja klimatickych zmien sa doporucuje narodna kuchyna, ktora najlepsie koresponduje so zdedenou a vyvijajucou sa DNA a podnebim, kde stravnik konzumuje dary kucharov. Kuwa, ti stari ludia neboli hlupi a stacila im jedna tanecna alebo pastierska skola. Osobne si myslim, ze jedenkrat za tyzden by clovek mohol DNA oklamat a dopriat si do krku, co mu hrdlo raci, podobne to praktikovali nasi starki. V pracovny den pracovna strava, nedelou sviatocna, nezdrava. V nasich zemepisnych sirkach je este akutny nedostatok jodu, snazim sa ho docasne riesit obcasnym pitim Lugolovho roztoku, kym nenajdem nejaky iny sposob upravy jodu do spravnej atomarnej mriezky. Skusal som ho kvapkat do misky so zeruchou, ale ta prestava rast. Ten ukrajinsky vynalezca ho ma vmontovany do tekvicoveho oleja, ale neviam ako to dosiahol. Cena astronomicka. :-)

Содержание омега-6 и омега-3 в различных маслах следующее (таблица составлена канд.хим.наук Владиславом Игоревичем Самборским):

Арахисное: омега-6 – 17%, омега-3 – 0%. Грецкого ореха: омега-6 – 53%, омега-3 – 10,5%. Кедровое: омега-6 – 37%, омега-3 – 23%. Конопляное: омега-6 – 54%, омега-3 – до 26%. Кукурузное: омега-6 – 44%, омега-3 – 0%. Кунжутное: омега-6 – 60%, омега-3 – 0%. Льняное: омега-6 – до 30%, омега-3 – до 44%. Оливковое: омега-6 – 12%, омега-3 – 0%. Ореховое: омега-6 – 68%, омега-3 – 9%. Подсолнечное: омега-6 – 60%, омега-3 – 1%. Рапсовое: омега-6 – 15%, омега-3 – до 8%. Соевое: омега-6 – 51%, омега-3 – 10,3%. Хлопковое: омега-6 – 51%, омега-3 – 0%.
Если мы хотим увеличить поступление омега-3-ПНЖК, то достаточно включать в рацион побольше морепродуктов, 1-3 раза в неделю устраивать рыбные дни или каждый день пить утром 1 ч.л. льняного или кедрового масла.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ja by som bola zvedavá koľko rokov má zadávateľ tejto témy. Ak menej ako 80, tak mi to pripadá absurdné aby sa zaoberal každý deň zdravou výživou, zdravým spôsobom života a prísne sledoval čo je, pije a kaká.

Aby v strese nesledoval koľko dnes prijal zinku, horčíku, vitamínu C, A, D, omega nenasýtených a nasýtených potvôr, ktoré aj tak v domácich podmienkach nezistí ale aby sa na jedlo tešil. Aj skromné jedlo zjedené v pohode a v príjemnej spoločnosti chutí viac ako jedlo ktoré je na tanieri prísne pitvané či je zdravé, v predpísanom množstve, kvalite, s požadovaným množstvom vitamínov, stopových látok podľa nejakej knižky MUDr. HUDr. CSc. ktorý svojim mudrovaním potrebuje zarobiť na blbosti iných.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

No, neviem, ked vidim kopu ludi s chorou stitnou zlazou, kopu ludi, ktori mesacne spotrebuju za tasku liekov za skoro 100€, ani nemusia jest. Sedim v koloniali na bednicke piva, niekolko chorych do 50 rokov v kome, kopu sa hrnie do mesta za doktormi, pretoze maju tituly, neveria obycajnej strave pretoze ich masiruje reklama. Snad ani nepoznam zdraveho cloveka. Chyba osveta, nie ta, kupte si ten a ten vyzivovy doplnok. Riesenie je v skanzenoch. Pred drevenicami sa pestovali domace bylinky, korenova zeleninana, na poli zemiaky, ovos, raz a kapusta, v mastali krava, koza, baran, zopar sliepok, husi a kaciek, pieklo sa na masti a lanovy olej sa pouzival surovy. Prezuvavec sa krmil travo a senom, nie kukuricou. Vcera som videl polovnika, ktory krmil zver kukuricnymi klasmi, vari nevie, ze zver po Novom roku toto nesmie jest, musi sa zasusit? Clovek sa zahrieval pohybom, pil obycajnu vodu z potoka. Tym bol prisposobeny nasmu klimatu. Podnebie ostalo, ale zmenil sa sposob pohybu, vyzivy a pitia. Choroby ako mor a pod., dovlekli namornici z exotickych krajin, napodobne od nas tam zavliekli chripku, ktora kosila domorodcov. Dnes sa vela cestuje, dovaza sa nove sadivo, ktore nie je aklimatizovane na dany region. SKusim vysvetlit na priklade: Napriklad plesen zemiakov a uhoriek. Kedysi ludia nevedeli co to je. Plesen udajne vznika Malej Azii,Turecku a vychodny vietor ju pomaly presuva k nam, kazdorocny cyklus. To znamena, ze cim je zemiak a uhorka pestovany blizsie k vychodu, tym je evolucne odolnejsi voci plesni. Co vsak uceni robia dnes? Osivo sa dovaza hlavne z Holandska, ktore je dalej na zapad a nie je odolne voci plesniam, pretoze tam dorazi az na zaver sezony, pripadne vobec. Pri zmene klimatu sa samozrejme clovek prisposobi, ma to dane v DNA, ale chvilu to potrva. Preto sa alabut snazi trosku popasovat s osvetou zo zdrojov nasej genetickej skupiny s markerom R1a1. Knih dietologov zo skupiny R1b je vela, su podporovane masivnym marketingom a niekde som zachytil informaciu, ze niektori autori, na ktorych sa odvolava aj cast lekarskej verejnosti, dostali 75 000 dolarov za zavadzanie verejnosti. Kto ma laboratoria schopne ziskavat vierohodne vysledky? A kto ma laboratoria nezavisle na grantoch. Lieky a potraviny sa stali vynosnym artiklom po zbraniach a energetike. Moze vedec skumat, co je ludom potrebne bez grantov, alebo skuma napriklad vplyv bananov na sexualnu produkciu opic, pretoze je to lepsie platene? Nie som ani lekar, ani vyskumny pracovnik, iba pomocny robotnik vo vysluzbe, nesiem hlavu na klat, snazim sa vysvetlovat ako viem. :-)
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Uz si to tu davala v inej chudnucej teme....kde pises ze kolega z toho schudol....takze to tu capes ako reklamu....!!!
0 0
horinka horinka

horinka je offline (nepripojený) horinka

Tiež si myslím, že je najvyšší čas, zamyslieť sa nad tým čo jeme. Aj keď úplne zdravo sa stravovať podľa našich predkov asi nebude celkom možné, pretože tých chemikálii je všade. Najskôr sa dávajú do pôdy a na rastúce plody, aby sa viac urodilo, alebo vôbec niečo urodilo a používajú sa čím ďalej tým viac všade možne aj nemožne v potravinárskom priemysle. Ani tie bio potraviny nie sú také bio ako sa o nich píše. Myslím si, že v súčasnej dobe my môžeme len eliminovať nezdravé stravovanie. Aj to je dosť problematické sa v tom zorientovať, pretože čo bolo kedysi zdravé, je dnes nezdravé a naopak. Reklamy a knihy na zdravú výživu nás oblbujú z každej strany až človek prestáva chápať čo je zdravé a čo nie. Radosť z nášho stravovania môže mať tak akurát farmaceutický priemysel.
Pripájam tiež jeden poznatok o niektorých potravinách, ktorý robili Rusi ako kozmický výzkum a odtajnili ho.
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
toto je fakt téma, kde ťa kolektívne vedomie navázda vypnúť pc a venovať sa životu, lebo toľko p...čo..n tu už dávno nebolo. a vrana k vrane sadá
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

roman29 Pozri príspevok
neviem najst vysvetlenie a dost meditujem nad tym, ako je to s tou zdravou vyzivou.
hovori sa napr. ze clovek ma denne zjest 3 porcie surovej zeleniny (alebo dokonca 5 ?), inac ma telo nedostatok toho, tamtoho, onoho, trpi tento a tamten organ ... ale realita ?

ved poznam ludi co surovu zeleninu do ust nedaju, ovocie tiez zriedka, tvrdia ze im to nechuti, nechyba .. su naopak napr. vylucne masovy typ a pod, zo zdravej vyzivy sa smeju - a vysledok ? Su podobne casto chori, alebo paradoxne este menej (alebo aj vobec) ako ti co na zdravu zivotospravu myslia kazdy den.

Proste neviem najst vysvetlenie na to, ze podla vsetkych priruciek zdravych vyziv nadobudam dojem, ze ten kto sa toho nedrzi, by mal do par tyzdnov/mesiacov skolabovat, ochoriet na vazne choroby, zlyhavat im organy a pod..

Alebo poviem to naopak - ja velmi dobre viem ze telo potrebuje vitaminy, mineraly atd... odkial to potom organizmy takych ignorantov zdravej vyzivy cerpaju ?? Asimiluju nejako zo vzduchu alebo co ? Nevidim v tom logiku.
Ako mozu fungovat v pohode cele roky, 10rocia ??
Odpoviem ti na otazku, kedze som ju hladat cele desatrocie.

V laske. V dychu lasky. Ked som sa zamiloval, vykaslal som sa na celu zdravu vyzivu, ale zdravie mi zacalo rast. Analyzoval som to, a casom som zistil, ze dycham 100x lepsie a zdravsie, nez predtym. Za den sa nadychnes niekolkotisic krat, a ked citis lasku, dychas krasne, pomaly, hlboko, do branice, tak ako deti. Tu lasku vdychujes. Citia ju tvoje bunky, do nich prenika. A zacnu pracovat mnohokrat efektivnejsie, tak ako kazdy zivy tvor. Len si to over na psovi, ako ozije, ked prijde jeho pan... zaciti lasku a hla, ma 100x viac energie. Presne tak funguju aj tvoje bunky... su to taki tvoji psici, ktori ta cakaju. :-) Ked z cesty lasky nevybocis, tak trva dalsie tyzdne, a mesiace. Dych funguje pomaly, ale iste. Tak ako vietor, vie vyformovat celu pust. Jeden den nic nespravi, ale spolu s casom su nezastavitelni. Tak je to aj z dychom. Ked zacnes spravne dychat, prve dni sa nic nedeje, ale po par tyzdnoch sa zacne diat maly zazrak. Najprv tomu neveris, lebo mysel sa brani. Mysel, zapratana bordelom, ktorej uslo, ako funguje zivot. Nezijdes z cesty dalsie mesiace, dychas lasku nadalej, a zacne sa zazrak, co ta sokuje. Po par mesiacoch si uz mozes byt isty. Desattisic spravnych nadychov za den, po dobu niekolkych mesiacov, to je uz vietor, ktory sa neda zastavit, ten, ktory zasype na pusti dunami vsetko, co sa mu postavi do cesty a neda sa zastavit nicim.
Vela ludi, co riesi stravu, je prilis vystresovanych a nevidia, ze ich hlavny problem je v tom, ze necitia lasku a dychaju zle. Mozu sa dopovat vitaminmi od rana do vecera, zdravie im pojde stale dole. Lebo to cele nepochopili o com je zivot. Su len otrokmi mysle a jej teorii, dusa sa im kdesi vytratila.
Dalsia vec, ked som sa zacal modlit pred jedlom, samozrejme nie povrchne, tak ako vacsina ludi, co chodi do kostola, ale fakt hlboko, uprimne, lebo som chcel poznat pravdu, zacali vo mne zomierat parazity, ktore som nevedel znicit ani chemiou. Len co pozdochynali, zdravie mi zacalo stupat. Nechcelo sa mi uz riesit zdravu stravu a prestal som brat akekolvek vitaminy, mineraly, tabletky, prestal som sa pozerat na to, co jem, ale zameral som energiu na tieto povedzme duchovnejsie aspekty zivota. Hlavne lasku.

Cize... z toho vyplyva, ze clovek co je maso, hamburgery, pije colu, ale chodi 3x za tyzden na disko, kde si zatancuje naplno z duse a radosti, a doma ho caka dievca, ktore miluje, stale na nu mysli, proste... slovami sa to neda opisat... taky chalan, na ktoreho sa pozries, a vidis, ze je plny zivota, a energie... nestal sa z neho robot, mozog bez duse, ale tu dusu si detstva zachoval - bude proste zdravsi nez "zakomplexovany zdravo-riesic". A to zdravie nema z nicoho ineho, nez z jeho duse. To je ta pravda o zivote. To co vela "zdravo-riesicov" nie a nie pochopit, stale si len vymyslaju nove a nove teorie, ale koren im uchadza... ze vsetko riesia len v mysli. Keby si spravil skan takeho diskotekoveho chalana, tak v nom nenajdes takmer ziadne parazity. Ked vsak spravis sken "zakomplexovaneho zdravo-riesica" najdes v nom tolko parazitov, ze ta to az sokuje. No a o tom to cele je. Tomu diskotypkovi nikto nekradne ziviny z tela, a hlavne mu dobre travi, cize aj z tej koly, hamberugeru, nacerpa viac, nez "zakomplexovany zdravo riesic", ktoremu pokradnu vsetky ziviny paraziti, do krvi a criev mu naseru bordel, a travenie mu nefunguje, cize to co zje, sa mu ani poriadne nestravi. To je to tajomstvo.

Este dalsia vec este je, co vela ludom uchadza, ze ovela dolezitejsie je, akym sposbom sa jedlo zje, nez to, co vlastne je. Ak si da niekto sice tanier nezdraveho jedla, napriklad vyprazany syr z hranolkami, este aj sladky dezert, ale zje to pomaly, dobre to prezuva, a hlavne, pri tom nemysli na nic negativne, ale sustredi sa na to jedlo, bude zdravsi nez nejaky vegan, co sa prejeda, a uchadzaju mu tieto dolezite suvislosti o zivote. ;-)
Ak by som to charakterizoval jedinou vecou, o co v zdravi ide, tak ide teda o dusu cloveka a jeho poznanie. Poznanie nieje to co je v mysli, ale to co ma clovek v duchu. Ak sa clovek stane len akymsi robotom, otrokom vlastnej mysle a vlastnych teorii, ktore mu tam nahrali ini, prijde o dusu a okamzite prijdu zdravotne problemy. Lebo zle dycha. Zle mysli. Lebo neciti lasku. Lebo neciti slobodu. Lebo... je tam vela tych lebo. Ale hlavne lebo je, ze nepochopil o com je zivot. A za nevedomost sa plati. Lebo tych, co nehladaju svoju dusu, svoje prave ja, pravdu, poznanie a nieco vyssie, preco to tu cele vlastne je, vesmir nepotrebuje, a zozere ich zaziva, tak ako zvierata. Bohuzial, tak to je. Lepsie teda pytat sa po pravde. ;-)

Tak, teraz uz vies, ako je to s tou zdravou vyzivou. Skoda, ze vacsina ludi len co docitaju, zbalia informacie v mysli do suboru, ktory odhodia kamsi do recycle binu, a pokracuju rovnakym sposobom, bez duse, dychajuc rovnako zle, ako dovtedy. :-) Tak ako som to robil aj ja cele roky dozadu. Kym som to pochopil. :-) Ale verim, ze budu aj vynimky. Ved preto som to sem napisal. Aj z recycle binu sa obcas podari za nejaky cas v pravom momente vytiahnut ten pravy subor, a maly zazrak sa moze zacat diat. ;-)
Naposledy upravil lofr : 24.04.13 at 11:42
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

horinka Pozri príspevok
Tiež si myslím, že je najvyšší čas, zamyslieť sa nad tým čo jeme. Aj keď úplne zdravo sa stravovať podľa našich predkov asi nebude celkom možné, pretože tých chemikálii je všade. Najskôr sa dávajú do pôdy a na rastúce plody, aby sa viac urodilo, alebo vôbec niečo urodilo a používajú sa čím ďalej tým viac všade možne aj nemožne v potravinárskom priemysle. Ani tie bio potraviny nie sú také bio ako sa o nich píše. Myslím si, že v súčasnej dobe my môžeme len eliminovať nezdravé stravovanie. Aj to je dosť problematické sa v tom zorientovať, pretože čo bolo kedysi zdravé, je dnes nezdravé a naopak. Reklamy a knihy na zdravú výživu nás oblbujú z každej strany až človek prestáva chápať čo je zdravé a čo nie. Radosť z nášho stravovania môže mať tak akurát farmaceutický priemysel.
Pripájam tiež jeden poznatok o niektorých potravinách, ktorý robili Rusi ako kozmický výzkum a odtajnili ho.
ten materiá fakt stojí za prečítanie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať