Zavrieť

Porady

odokryte hrady na streche

ahojte...potrebovala by osm poradit od skusenych...
staviame dom, mame stavbyveduceho, ktory podla mna urobil chybu. od leta nam slubuje, ze stavba bude na zimu zakryta pod strechou, doteraz to tak nieje. avsak prvotny problem nebol v nom, vyskytla sa nejaka chyba statiky, tesar povedal, ze statiku treba prerobit...ale zistil to az vtedy, ked bola asi polovica hrad na streche...tak sme dali prepocitat statku opat, ten isty statik povedal, ze je to ok...tak tesar zacal robit znovu...ked sme sa ale stretli s tesarom ovedal, ze nieje spokojny ani s tym opatovnym prepoctom, a tak sme to dali prepocitat inemu statikovi, ktory navrhol riesenia, s ktorymi suhlasi aj tesar...lenze sa musel dokupit material...
vsetky tieto problemy chapem a viem, ze sa museli riesit...ale nie je to vsetko stavbyveduceho - manazera chyba, ze to nezabezpecil tak, aby sa bud tie hrady na strechu pred zimou nedali, alebo aby sa ta chyba statiky riesila skor? aj to sa riesilo az na moj podnet...manazer by to bol nechal tak...manazer ma v popise prace vyhladavat firmy, koordinovat casovu postupnost jednotlivych krokov a samozrejme technicke veci ako stavbyveduci...
no a vysledok celeho tohoto konania je, ze na celu stavbu aj s hradami nam celu zimu snezi a prsi...dalsia moja otazka je, ci to poskodi tie dreva? je tam ten zeleny nater na nich, nic viac...bude vobec sanca vysusit tu stavbu? dakujem vam vsetkym velmi pekne za odpoved...
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

marleau Pozri príspevok
Toto by som netvrdil. A čo voda,ktorá sa dostane do trhlín dreva a potom zamrzne? Hm,teoretici?
napis nam co sa stane. ty si velky praktik. Halovy so susenym drevom.. ako zbytocne tu places ked ma tie tramy uz pol roka na dazdi. Ale pochybujem ze tomu mraz nieco porobi za taku kratku dobu. Videl si ty vobec drevo po zime? mozem ti poslat foto..aj ti ho prerezem. S tak vekym tramom jedna zima nemoze spravit absolutne nic. Este ti snad pomoze, ze lad ma snahu sa tlacit skor do vysky ako do sirky ak by si narazal na to ze sa ten tram snad rozthne
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

ttroman Pozri príspevok
Drevo bolo predsa natreté
A ako náter zabráni vniknutiu vody do prasklín,zamrznutiu a trhaniu masívu?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

presne ako som povedal
praktik
0 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

chandler Pozri príspevok
presne ako som povedal
praktik
Čo ti je na tom zlé?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Pýtam sa teba alltracboy,koľko krovov,domov alebo iných drevených konštrukcií si navrhol,vyrobil alebo zmontoval? Pýtam sa preto,lebo tvojim debilným koníčkom je rýpať do mňa a reagovať nevhodným spôsobom na každý môj príspevok. Nech si zadávateľ témy urobí obraz,kto je kto v obore. To platí aj na ostatných,ktorým neviem prečo ležím v žalúdku!
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Zadavatel asi stale caka na tvoju odbornu radu, tak to uz konecne vytlac. Inak si to ty co sa zacal navazat do mna tak neviem o com teraz pises. Urcite i zadavetelovy dost pomohol svojou otazkou.. ale odpoved sa nepise s otaznikom na konci.. alebo ti ma zena odpovedat co sa stane z drevom? Ja si stojim za tym co som napisal. Ja sa divim ze vsetky fosne co na ne dva roky prsi a snezi este niesu na franforce. Dovol mi na koniec mojeho prispevku citovat tvoje odborne a fundovane odpovede:

1, A čo voda,ktorá sa dostane do trhlín dreva a potom zamrzne? Hm,teoretici?
2, Ja by som kľudný nezostal.

Na zaklade prvej "otazky" vyslovene nabadas k diskusii, tak sa potom nediv ze dostanes odpoved.

PS: a ty nam povedz kolko tebe premoklo a zmrzlo dreva?

marleau Pozri príspevok
P....(vycuc z predosleho prispevku)....!
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok
1, A čo voda,ktorá sa dostane do trhlín dreva a potom zamrzne? Hm,teoretici?
2, Ja by som kľudný nezostal.
Ak niekto nevie,čo urobí voda,keď niekde zamrzne,tak nech sa radšej viac nič nepýta.


PS: a ty nam povedz kolko tebe premoklo a zmrzlo dreva? Budeš prekvapený,ale ani lata. Ja sa o materiál starám,ja na kvalite nešetrím.
.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

no, podla mna sa má pýtať práve ten, čo nevie....na to je porada, nie ?

ked že to neviem, tak sa opýtam, čo teda spraví voda, ked zamrzne v špáre hranola ?
neplatia tam fyzikálne zákony ? ten lad bude roztláčať a trhať tie hranoly namiesto toho, aby vystúpil do volného priestoru ??
tie hranoly predsa nebudú po navlhnutí vodotesne izolované, či ??

len sa pýtam, lebo já mám altánok -strecha iba prekrížené hranoly-už 2 .zimu a nič sa im nestalo...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

on proste nepochopi ze jednak v trhlinach voda skoro vobec nestoji lebo odtecie, za druhe ze trhliny su klinove tym padom lad netlaci na boky a za tretie ze drevo je zive takze je poddajne a pruzi. Ja nevravim ze drevo vonku casom nezhije, ale to ze jedna zima podla mna nespravi s tramom nic vazne.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

marleau Pozri príspevok
Ak niekto nevie,čo urobí voda,keď niekde zamrzne,tak nech sa radšej viac nič nepýta. No ked voda niekde zamrzne, tak je tam smyklavo a da sa tam niekde..napriklad na jazere korculovat. Ja proste obdivujem ako presne vies definovat otazky a hlavne odpovede. Kludne napis maminke1 ze ma tramy nenavratne znicene, ze ty si z toho cely nekludny a mala by to zhodit a ritualne spalit. Tak sa to predsa nerobi.. ty sa o drevo staras.. urcite ho chodis po vyrube do lesa ohrievat aby nezmrzlo.
.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

som pozeral co je ten marleau zac. ma 2500 prispevkov a vsetky su uplne rovnako o nicom ako tie co predvadza tu.

trvalo mi to asi 3 dni kym som to vsetko precital
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

chandler Pozri príspevok
som pozeral co je ten marleau zac. ma 2500 prispevkov a vsetky su uplne rovnako o nicom ako tie co predvadza tu.

trvalo mi to asi 3 dni kym som to vsetko precital
Ako si nejde čítanie,za tri dni prečítam bibliu dvakrát...
Mňa neobviňuj za to,že ty si nechápavý.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

marleau Pozri príspevok
Ako si nejde čítanie,za tri dni prečítam bibliu dvakrát...
Mňa neobviňuj za to,že ty si nechápavý.
biblia je na rozdiel od tvojho chvastania aspon zaujimava.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Aké chvastanie ty hlupák?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

hehe,že asik,ako škôlkar...hehehehe
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

jemu ocividne nedochadza ze citanie na fore je spojene s vyhladavanim a to je prevazna vacsina casu. Ja som to tiez chcel vela krat spravit, ale nestoji to za to. A tiez pochybujem ze by cital hociaku biliu dva krat takze sa tu o tom ani nemusime bavit. Podla poslednych prispevkov mu dosli rady, nervy aj argumenty, tak by som to tu odporucal zavriet a premazat.
0 0
maminka1 maminka1

maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

no mili poradaci, neviem ci ste nechceli svoje prispevky adresovat do inej sekcie, kedze tu riesite osobne problemy a citanie....kazdopadne dakujem kazdemu, ktory mi sovjim odbornym nazorom poskytol nejaku radu... zial s tymi drevami uz asi vela nespravim, nemam moznost dat ich dolu a vymenit. to mi nikto nespravi uz len preto, ze si nikto neprizna chybu...a ja sa k vynnikovi nedopatram... co ma ale zaujima je, ze uz je strecha skoro komplet hotova, este buduci tyzden daju krytinu.stavbyveduci chce na dalsi tyzden zasadit okna...je to rozumne? nepotrebuje ta stavba trochu vyschnut? on tvrdi, ze aj tak vnutri bude vysoka vlhkost a navyse, ze ked tam nebudu okennne tabule bude znova do tej stavby len prsat...s cim suhlasim... vravel, ze strechu hned nebudme izoolovat, takze isty prud vzduchu tam bude a bude sa to tym susit.... moja otazka znie, ci to bude stacit, ci by nebolo dobre tu stavbu nechat schnut tym, ze nezalozit okna a nechat to vetrom preschnut....ci je to blbost? a prosim skuste nenapadat sovje nazory...ja fakt poproi tomto vsetkom nemam cas citat aky mate kto povahu....dakujem vam....
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ak máte na streche presahy strechy ako na normálnom dome a nie len 30-50 cm,tak do domu pršať nebude. Ak ak niečo naprší,bude to len trocha,čo možno vietor zanesie. Určite by som okná neosádzal,ak je dom nasiaknutý vodou. Teraz,keď bude strecha hotová,bude najlepšie dom nechať preschýnať v prievane. Ak osadíte okná,rýchlo sa budú robiť inštalácie,omietky,všetko bude mokré alebo aspoň vlhké,no čo viac si plesne možu priať. Takže okná až na jar.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať