Zavrieť

Porady

Spoločenstvo vlastníkov bytov - daňové priznanie

Potrebovala by som vysvetliť ako je to s daňovou povinnosťou pre spoločenstvo vlastníkov ktoré prenajíma nebytové priestory, ale dosahuje zisk menší ako 300 000Sk. Bývalá predsedníčka spoločenstva po zaregistrovaní spoločenstva automaticky zaregistrovala SVB na daňový úrad. Firma ktorá pre nás robí správu, inak veľmi problematicky a nekvalitne, tvrdí že treba podať daňové priznanie, lebo máme DIČo. Daňové si pochopiteľne fakturuje zvlášť, aj keď podľa mňa je to v zmluve. Ovšem je tam že má "zabezpečiť" prípadné daňové priznanie, čo pre nich znamená zadať účtovníčke a dať si zvlášť zaplatiť. Dopredu ďakujem, už raz ste mi dosť pomohli. Dokonca začínam mať pocit, že naozaj je lepšie spravovať to sama, ako všetko zisťovať, obehať a potom ísť zaplatiť "správcu". Alena
Usporiadat
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Mohla by som niekoho poprosiť prilepiť sem výkazy k DP pre SVB ?
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Ja som použila tieto.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

GabiZ
Ďakujem za upozornenie, ale neviem prečo som si myslela že SVB sa to netýka. Možno preto, že náš predseda je dobrovoľne nezamestnaná osoba a sám si platí ZP. Má len tento jeden jediný príjem. Musíme ho aj v tomto prípade ako SVB nahlasovať a platiť ZP?
podľa mňa - nahlásiť áno (lebo splnenie oznamovacej povinnosti...) a či platiť-to som si nie celom istá - to povedia na ZP....
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ďakujem, to sú oni, ja som si ich v minulom roku niekde založila.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Prosim Vas napište mi od koho chceli na danovom urade priznanie na SVBčko. Mne tie užasne pracovničky povedali, že ho nechcu, ak nemam prijem z reklamy alebo prenájmu...to som samozrejme pochopila, ale v SVB sa ako prijem považuje príjem za spravu a aj ked je oslobodený od dane treba danove podat, aj ked výjde s nulovým zakladom dane, lebo vo výkaze mam spravu v prijme aj vo výdajoch. Pracovnička mi na to, že to mam mat vypisane aj v tlačive v riadku 103 a 203. No dobre, ale to ju nemusi zaujímat, lebo robím JU nie PU a v učtovnictve to mam tak ako treba....Ziadala som, aby mi potvrdili, že ho nechcu- ale to samozrejme, že nie...pozerali na mna ako puky... Tak som im ho tam doslova nanutila, lebo na danovom Vam poradit nevedia, ale penále pod stotisícovými pokutami to im ide najlepšie v našom užasnom prezákonovanom štate. Minuly rok ho chceli, teraz nie, na buduci čo??? Mne je z toho fakt na
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

slavica
Prosim Vas napište mi od koho chceli na danovom urade priznanie na SVBčko. Mne tie užasne pracovničky povedali, že ho nechcu, ak nemam prijem z reklamy alebo prenájmu...to som samozrejme pochopila, ale v SVB sa ako prijem považuje príjem za spravu a aj ked je oslobodený od dane treba danove podat, aj ked výjde s nulovým zakladom dane, lebo vo výkaze mam spravu v prijme aj vo výdajoch. Pracovnička mi na to, že to mam mat vypisane aj v tlačive v riadku 103 a 203. No dobre, ale to ju nemusi zaujímat, lebo robím JU nie PU a v učtovnictve to mam tak ako treba....Ziadala som, aby mi potvrdili, že ho nechcu- ale to samozrejme, že nie...pozerali na mna ako puky... Tak som im ho tam doslova nanutila, lebo na danovom Vam poradit nevedia, ale penále pod stotisícovými pokutami to im ide najlepšie v našom užasnom prezákonovanom štate. Minuly rok ho chceli, teraz nie, na buduci čo??? Mne je z toho fakt na
Ak má SVB pridelené DIČ tak sa DP má robiť. Nás minulý rok vyzvali ohľadom DP DU. Ak aj SVB má príjmy z reklamy, prenájmu a neplatí nikoho ako zamestnanca, tieto podliehajú zrážkovej dani. Skús si nájsť na www.DRSR.sk je tam "Spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov daňová a účtovná problematika. Ja by som im ho tam tiež nechala a keby mi takto vracali tak im ho pošlem poštou. Skúsim ho pozrieť tiež, ja ho mám. Mne ho na požiadanie prefotili na DU. Sa mám, však? Ja som sa len opýtale kde sa dá k tomu prísť, a mám ho. Ak by náhodou, daj adresu na súkromnú schránku, prefotím a pošlem. Ale keďže ho mali u nás na nástenke mali by ho mať aj u Vás. Povedali, že im to prišlo intranetom.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

No u nás sa vôbec nezdráhali, žeby daňové nevzali. Je to zaujímavé, aké sú všade rozdiely na úradoch. To tu už na Slovensku nedokážu ani úrady konať jednotne? No to sme dopadli! Ale jeden fakt je, že problematika SVB je stále niekde mimo, stále sa veľa vecí nedá presne zaradiť, lebo tam hore zabúdajú, že už je nás veľa a bolo by treba aj zákony prispôsobiť a hlavne aby boli všade podmienky rovnaké.
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Prosím Vás platia výkazy pre JU NO Úč 1-01 a NO Úč 2-01 aj pre rok 2006? Neviem sa na stránke MF k nim dopátrať. Ďakujem.
Katarína
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Platia. Keď chceš tlačivo, daj e-mail, tu mi to nejde prilepiť.
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ďakujem, tlačivá mám, len som nevedela či ešte platia aj na rok 2006.
Katarína
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Začítala som sa do týchto príspevkov a zistila som ... Účtujem JU spoločenstvo garáži, nemali sme žiadne príjmy, z čoho by sa dosiahol zisk. Od roku 2003 som nepodala za spoločenstvo na DU priznanie, iba výkazy s tým, že nie sme povinný podať priznanie. Ale mali sme príjem za výkon správy, hoci oslobodený a priznanie som podať mala. Prosím poraďte z Vašich skúsenosti, podať priznania za roky 2003-2005 s nulovou daňovou povinnosťou alebo radšej nepútať na seba pozornosť.
ďakujem za vaše poznatky. Katka
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Neupútavaj pozornosť. Máš pridelené DÍČ?
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ano, DIČ pridelené máme.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tak sa malo podávať aj keď nulové. Ale Ty sa nepriznávaj, keby niečo pokuta Vás neminie. Tá je minimálne 2000,-. V zmysle Zákona o účtovníctve, zodpovedá vždy účtovná jednotka a to je SVB. Takže na DÚ pekne s úsmevom, diplomaticky, oni Ťa ja tak odhalia. Máte aj nejaký príjem z prenájmu? Tak či tak tam zájdi pre tlačivo, vyplň, podaj. Ostatné už veľmi neovplyvníš.
0 0
spoločenstvo spoločenstvo

spoločenstvo je offline (nepripojený) spoločenstvo

Ja som zisťovala na Daňovom úrade a tam mi povedali že SVB daňové priznanie nemusí podávať, len Hlásenie o ročnom zúčtovani (myslím, že tak sa volá tlačivo) teda z dohôd.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja som ho minulý rok podávala a máme zisk z prenájmu, nemáme pridelené DIČ. Minulý rok sa niečo v daňových zákonoch pomenilo. Radšej som ho podala, nemusí sa dávať ak nemáš pridelené DIČ aj keď máš príjem z prenájmu. Príjem z prenájmu podlieha zrážkovej dani. Ale ak máš pridelené DIČ musíš keď aj nulové podať.
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

OK, je mi to jasné. My sme žiaden príjem z prenájmu nemali, bola iba čistá správa spoločných garáži. Výkazy za mzdy podávam aj Q aj ročný výkaz. Za rom 2006 DP samozrejme podám. Vďaka za rady. Katarína
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Elena Navrátilová
Neupútavaj pozornosť. Máš pridelené DÍČ?
Nám DIČ pridelili ale vydržali by sme aj bez neho
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

DIČ máš ak niekoho SVB platí na nejakú formu zmluvy.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

...aj keď sa podáva daňové je treba DIČ, v SVB je príjem za správu a aj keď je zaklad dane nulový, ja im ho dám a hotovo! aj nasilu! keď som sa pýtala minule šefa daňového či mi potvrdí, že ho nemusím dať, povedal, že nie..tak som im ho nechala v podateľni a basta! Za dva roky si zmysli, že som ho nedala a budú sa vyhrážať ... stale rovnaký kolotoč , každý rok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať