Zavrieť

Porady

Spoločenstvo vlastníkov bytov - daňové priznanie

Potrebovala by som vysvetliť ako je to s daňovou povinnosťou pre spoločenstvo vlastníkov ktoré prenajíma nebytové priestory, ale dosahuje zisk menší ako 300 000Sk. Bývalá predsedníčka spoločenstva po zaregistrovaní spoločenstva automaticky zaregistrovala SVB na daňový úrad. Firma ktorá pre nás robí správu, inak veľmi problematicky a nekvalitne, tvrdí že treba podať daňové priznanie, lebo máme DIČo. Daňové si pochopiteľne fakturuje zvlášť, aj keď podľa mňa je to v zmluve. Ovšem je tam že má "zabezpečiť" prípadné daňové priznanie, čo pre nich znamená zadať účtovníčke a dať si zvlášť zaplatiť. Dopredu ďakujem, už raz ste mi dosť pomohli. Dokonca začínam mať pocit, že naozaj je lepšie spravovať to sama, ako všetko zisťovať, obehať a potom ísť zaplatiť "správcu". Alena
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Zuzy Pozri príspevok
Prosím Vás, príjem - príspevok na správu, je to majetkom spoločenstva? Lebo aj my platíme od r. 2009 1,- euro na správu SVB, ale z toho sú platené napr. poplatky v banke, kanc. potreby. Alebo tieto výdavky by mali mať iný názov?

To by som skor nazvala režijne náklady...ale poplatky v banke aj kanc.potreby môžte hradiť z FO.
To 1€ za správu to by bol čo za správcu ...to dúfam nieje poplatok za správu
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Zuzy Pozri príspevok
Prosím Vás, príjem - príspevok na správu, je to majetkom spoločenstva? Lebo aj my platíme od r. 2009 1,- euro na správu SVB, ale z toho sú platené napr. poplatky v banke, kanc. potreby. Alebo tieto výdavky by mali mať iný názov?
Áno, príspevok na správu je majetkom spoločenstva a je príjmom oslobodeným od dane z príjmu. Prax je taká, že niekto má v tomto príspevku zahrnuté aj všetky iné výdavky ako si spomínala, a niekto to má pekne rozdelené na správu (mzdy) a administratívne potreby (kanc.potreby) - čiže idú dva samostatné príspevky. Takto rozdelené je to určite čistejšie.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
U nás totiž nie sú mzdy, každý robí to dobrovoľne, predseda skoro nič nerobí a ja som v jednej osobe aj členka rady , účtovníčka . pokladníčka. Sme SVB s 10 bytmi, takže mesačne máme 10 eur na správu a platíme z toho čo som písala.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Zuzy Pozri príspevok
U nás totiž nie sú mzdy, každý robí to dobrovoľne, predseda skoro nič nerobí a ja som v jednej osobe aj členka rady , účtovníčka . pokladníčka. Sme SVB s 10 bytmi, takže mesačne máme 10 eur na správu a platíme z toho čo som písala.
Člen rady nemôže byť účtovníkom. To by kontroloval sám seba. Predseda SVB to môže robiť, ale predseda alebo člen rady nie.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Tak jediná možnosť bude, že namiesto mňa si zvolia nového člena rady, bude tak OK?
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Áno, tak to bude v poriadku.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Nejde o funkciu, ale o dodržanie zákona.
0 0
Žarnov Žarnov

Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

Chcem si overiť: bytové spoločenstvá v DP PO za rok 2009 uvádzajú kód SK NACE : 68.32.0 Správa nehnuteľnosti na základe poplatkov alebo zmlúv?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Žarnov Pozri príspevok
Chcem si overiť: bytové spoločenstvá v DP PO za rok 2009 uvádzajú kód SK NACE : 68.32.0 Správa nehnuteľnosti na základe poplatkov alebo zmlúv?
čo keby si sa najskôr kukol sem:
http://www.porada.sk/t99664-uctovnic...nanie-svb.html

tu sa to melie dokola....

68.32.0 to si kde k tomu došiel?
Naposledy upravil Halli : 04.03.10 at 12:41
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

slavica Pozri príspevok
čo keby si sa najskôr kukol sem:
http://www.porada.sk/t99664-uctovnic...nanie-svb.html

tu sa to melie dokola....

68.32.0 to si kde k tomu došiel?
Internetová stránka www.statistics.sk
68.32.0 Správa nehnuteľností na základe poplatkov alebo zmlúv, ako píše Žarnov
0 0
Žarnov Žarnov

Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

Podľa mňa kód 70.32.0 už neplatí (nenachádza sa ani v klasifikácii kódov SK NACE). Podľa poučenia k r.04 DP na stránke www.statistics.sk - Klasifikácie-Systematická časť-str.29-Sekcia L-Činnosti v oblasti nehnutelností , sa mi najvhodnejší zdá práve kód 68.32.0
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Žarnov Pozri príspevok
Podľa mňa kód 70.32.0 už neplatí (nenachádza sa ani v klasifikácii kódov SK NACE). Podľa poučenia k r.04 DP na stránke www.statistics.sk - Klasifikácie-Systematická časť-str.29-Sekcia L-Činnosti v oblasti nehnutelností , sa mi najvhodnejší zdá práve kód 68.32.0
Tak sorry, že som vytriešťala oči, ale toto nám navrhla šefka krajského daňového...ale pred pár rokmi ...takže dík
Naposledy upravil Halli : 04.03.10 at 14:45
0 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

slavica Pozri príspevok
Tak sorry, že som vytriešťala oči, ale toto nám navrhla šefka krajského daňového...ale pred pár rokmi ...takže dík
Štatistické charakteristiky
Názov číselníka
Kód
Text
Právna forma
271
Spoločenstvá vlastníkov pozemkov, bytov a pod.
Predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE)
68320
Správa nehnuteľností na základe poplatkov alebo zmlúv
Predmet prevažujúcej činnosti (OKEČ)
70320
Správa nehnuteľností na základe zmluvy
Sektor pre národné účty
15000
Neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam
Druh vlastníctva
2
Súkromné tuzemské
Kategória velkosti organizácie

0-2 zamestnanci

Mám to písomne zo štatistického úradu zo dňa 3.2.2010
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ebenova@zoznam.sk Pozri príspevok
Štatistické charakteristiky
Názov číselníka
Kód
Text
Právna forma
271
Spoločenstvá vlastníkov pozemkov, bytov a pod.
Predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE)
68320
Správa nehnuteľností na základe poplatkov alebo zmlúv
Predmet prevažujúcej činnosti (OKEČ)
70320
Správa nehnuteľností na základe zmluvy
Sektor pre národné účty
15000
Neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam
Druh vlastníctva
2
Súkromné tuzemské
Kategória velkosti organizácie

0-2 zamestnanci

Mám to písomne zo štatistického úradu zo dňa 3.2.2010
No tak vyber si človeče...aj to je dobré, aj hento je dobré, vtedy OKEČ, teraz NACE, podávať sa nemusí, inde sa musí,...a nakoniec to daňováci hodia do kúta. Úžasná naša republika plná bordelu Ale pokuty rozdávať a vyhrážať sa na to máme súcich úradníčkov
Robila som zmenu mena SVB a danovačka mi napísala, že mám doniesť zápisnicu zo zhromaždenia ...tu som predsa dávala na obv. úrad kôli registrácií a tam mi vystavili o tom výpis...ten som doniesla na DU....tak som tam volala a nakoniec vysvitlo, že mám doniesť len kartičku DIČ . Novú mi posielajú štýlom: list, oznámenie, kartička každé v jednej obálke po dvoch dňoch a doporučene samozrejme s listkom v schránke, že si mám dojsť na poštu.... No nie sú "zlatí" tí naši uradníci , efektivita ako........
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ako to je s daňovým priznaním spoločenstva???? Spoločenstvo nemá príjem z prenájmu, platíme si na účet len určitú zálohovú čiastku za vodu elektriku a do fondu opráv. Musí takéto spoločenstvo podávať DP?????
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja pri podávaní DP u spoločenstva vychádzam z usmernenia DR SR. Podľa mňa je to pekne spracované, aspoň ja som sa tam našla ....
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a/spol_byt.pdf
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mysimis Pozri príspevok
Ako to je s daňovým priznaním spoločenstva???? Spoločenstvo nemá príjem z prenájmu, platíme si na účet len určitú zálohovú čiastku za vodu elektriku a do fondu opráv. Musí takéto spoločenstvo podávať DP?????
V linku od BRK viď str. 6.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať