Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ak je človek dobrovoľné nezamestnaný a nemá žiadne príjmy, musí podavať daňové priznanie?
Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Nie, dávky v nezamestnanosti nie sú zdaniteľným príjmom.
V DP uvádzaš len príjmy z dohody.
0 0
Katarina24 Katarina24

Katarina24 je offline (nepripojený) Katarina24

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, za obdobie r. 2012 som mala príjem zo závislej činnosti, dohody mimo pracovného pomeru a poberala som príspevok za opatrovanie. Chcem sa opýtať, či mám tento príspevok za opatrovanie zahrnúť do úhrnu svojich príjmov.

Ďakujem Vám veľmi pekne.
0 0
Katarina24 Katarina24

Katarina24 je offline (nepripojený) Katarina24

Takže príspevok na opatrovanie, ktorý vypláca MPSVaR nie je sociálnou dávkou oslobodenou od dane?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Katarina24 Pozri príspevok
Takže príspevok na opatrovanie, ktorý vypláca MPSVaR nie je sociálnou dávkou oslobodenou od dane?
nie je to zdaniteľný príjem, v DP ho neuvádzaš..

berie sa iba ako tvoj príjem, ak by si chcel manžel na teba uplatniť nčzd
1 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Prosím Vás, chcem sa spýtať, ohľade daňového priznania, pol roka som bol nezamestnaný a mal som len jednu dohodu o vykonaní práce. A pol roka som robil v Rakusku. Aké daňové mám podať
u nás. Ďakujem
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ak si v Rakúsku pracoval ako zamestnanec, tak podávaš DP typ A, kde uvedieš spolu príjmy z dohody na SK a zo zamestnania z Rakúska. Na príjmy z Rakúska potom uplatníš vyňatie príjmov.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ak dobrovolne nezamestnany, nie je evidovany na UP, plati si sam ZP, mal prijem z dohody za pol roka, robi si DP sam, prijem zo zamestnania si da do paragrafu §5 a zaplatene odvody do ZP si moze uplatnit do vydavkov na odvody?
dakujem.
0 0
VÍNO NITRA VÍNO NITRA

VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

Zaplatené poistné uvedie do riadku 33 a 33b DP typ A. Priloží doklad o zaplatení poistného.
2 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem velmi pekne, este jednu otazocku, kedze nie je evidovany na UP , potrebujem nejake cestne vyhlasenie ze je dobrovol.nezamestnany a v case od 3-8 mal dohodu o vyk. prace. na to mam potvrdenie na ine nic.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Nie, k DP sa prikladajú len potvrdenia o príjme. (príp.rodné listy detí v prípade uplatňovania DB)
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem velmi pekne ale priklada sa aj z UP o evidencii ....aspon teda sme vzdy prikladali...
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
nie, netreba prikladať..... aj ja som do roku 2010 prikladala, ale netreba.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

teraz ma napadlo, co je doklad o zaplateni poistneho? platil to sekom kazdy mesiac.... mam urobenu tabulku uhrad
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

kn-alka Pozri príspevok
Ak si v Rakúsku pracoval ako zamestnanec, tak podávaš DP typ A, kde uvedieš spolu príjmy z dohody na SK a zo zamestnania z Rakúska. Na príjmy z Rakúska potom uplatníš vyňatie príjmov.
Chcem sa ešte spýtať,uplatním si u nás nezdanitelnú čiastku, prosím Vás , ktoré strany vyplním. Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evika Pozri príspevok
Chcem sa ešte spýtať,uplatním si u nás nezdanitelnú čiastku, prosím Vás , ktoré strany vyplním. Ďakujem
si naozaj účtovník ?
Vyplňaš DP typu A, pri príjmoch z AT uplatníš metodu vyňatia.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Nie nie som účtovník.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evika Pozri príspevok
Nie nie som účtovník.
a prečo to máš v profile ?

Porada nie je stránka, kde ti niekto (zadarmo) vyplní DP. Pokús sa o jeho vyplnenie sám, prilož sken alebo čísla riadkov - skontrolujeme, príp. opravíme.
Naposledy upravil veronikasad : 14.03.13 at 08:17
0 0
Katarina24 Katarina24

Katarina24 je offline (nepripojený) Katarina24

Ďakujem Veľmi pekne
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
evika Pozri príspevok
Chcem sa ešte spýtať,uplatním si u nás nezdanitelnú čiastku, prosím Vás , ktoré strany vyplním. Ďakujem
stihni si z drsr.sk e-dane, tam ti pekne program pomôže vyplniť daňové priznanie.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

evika Pozri príspevok
Nie nie som účtovník.
koegyňa je dlhodobo chorá, ona je tu prihlásená, chcel som sa len spýtať, neviem či som dobre urobil.Aj tak ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať