Zavrieť

Porady

Software pre SVB

Ahojte,
hladam soft pre SVB na rozuctovanie, zalohove predpisy, planovanie oprav, uctovnictvo..
Mate nejake realne skusenosti? Co pouzivate?
Co je najlepsie na ucto pre SVB. Mam viest ucto v JU alebo PU?
Vopred dakujem za vsetky Vase skusenosti a rady.
Usporiadat
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Tak ja sem tiez pridam svoj nazor. Som rad, ze tato tema vznikla, lebo uz som dlhsiu dobu hladal nejaky vhodny program pre SVB. A tu som dostal niekolko tipov. Je jasne, ze si vzdy najprv vyskusam nieco, za co mam zaplatit. Z jednotlivych prispevkov bolo jasne, ze si vsetci objednali demo programu a sami skusaju, ako funguje. Ja tak isto. Potom sme tu aj sami jednotlivo pisali vlastny nazor na dany SW. Problem nastal, až ked sa sem "prirutila" Elenka, a začala vo všetkych temach hromadne vkladat prispevky. Co by som samozrejme uvital, lebo ked je niekto aktívny, tak to nie je na skodu. Ale aby pri kazdej odpovedi ponukla jeden program a vrelo ho odporucala v 4 prispevkoch pod sebou, (a to sa jej odpoved v nicom nelisila, len ju kopirovala) sa mi zdalo vyslovene ako reklama.
Elenka nechcem sa ta dotknut, vyjadrujem iba svoj nazor. Sama si nam vysvetlila, ze si chcela iba pomôct. Tak to beriem a verim, ze nabuduce tvoje odpovede budu pre vsetkych prinosom. Nechcem ta znechutit, iba som chcel vysvetlit preco tu vznikla tato tema a reagujem aj na prispevok Slavice, ktora napisala, ze je nevhodne porovnavat sw. Môj nazor je, ze je to velmi dobre aby sme vedeli co ideme kupit.
Verim, ze som sa nikoho nedotkol, to som fakt nemal v umysle.

Slavica ma predbehla a pridala prispevok, ktorym to vyjadrila velmi pekne a plne s nou suhlasim.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Jozef I
Tak ja sem tiez pridam svoj nazor. Som rad, ze tato tema vznikla, lebo uz som dlhsiu dobu hladal nejaky vhodny program pre SVB. A tu som dostal niekolko tipov. Je jasne, ze si vzdy najprv vyskusam nieco, za co mam zaplatit. Z jednotlivych prispevkov bolo jasne, ze si vsetci objednali demo programu a sami skusaju, ako funguje. Ja tak isto. Potom sme tu aj sami jednotlivo pisali vlastny nazor na dany SW. Problem nastal, až ked sa sem "prirutila" Elenka, a začala vo všetkych temach hromadne vkladat prispevky. Co by som samozrejme uvital, lebo ked je niekto aktívny, tak to nie je na skodu. Ale aby pri kazdej odpovedi ponukla jeden program a vrelo ho odporucala v 4 prispevkoch pod sebou, (a to sa jej odpoved v nicom nelisila, len ju kopirovala) sa mi zdalo vyslovene ako reklama.
Elenka nechcem sa ta dotknut, vyjadrujem iba svoj nazor. Sama si nam vysvetlila, ze si chcela iba pomôct. Tak to beriem a verim, ze nabuduce tvoje odpovede budu pre vsetkych prinosom. Nechcem ta znechutit, iba som chcel vysvetlit preco tu vznikla tato tema a reagujem aj na prispevok Slavice, ktora napisala, ze je nevhodne porovnavat sw. Môj nazor je, ze je to velmi dobre aby sme vedeli co ideme kupit.
Verim, ze som sa nikoho nedotkol, to som fakt nemal v umysle.

Slavica ma predbehla a pridala prispevok, ktorym to vyjadrila velmi pekne a plne s nou suhlasim.
Ja som chcela len poradiť. Nič iné by som za tým nehľadala. Ale pri čítaní ponúk som len v jednej našla zmienku aj o tomo sw a viem ako každý čo robí SVB chce a hľadá to čo mu najlepšie vyhovuje. Každý má nárok si najprv veci overiť a aj právo výberu. Toto fórum je v prvom rade o odovzdávaní skúseností a preto si myslím sa to volá Porada. Nehľadala by som problém tam kde nie je.
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Elena Navrátilová
Ja som chcela len poradiť. Nič iné by som za tým nehľadala. Ale pri čítaní ponúk som len v jednej našla zmienku aj o tomo sw a viem ako každý čo robí SVB chce a hľadá to čo mu najlepšie vyhovuje. Každý má nárok si najprv veci overiť a aj právo výberu. Toto fórum je v prvom rade o odovzdávaní skúseností a preto si myslím sa to volá Porada. Nehľadala by som problém tam kde nie je.
OK som rad ze neni problem..:p len druhykrat treba trochu zvazit formulaciu svojich rad..
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Haha, toto mi pripada ako :,, prilišna horlivost je horšia než fašizmus...:p tam mááááš Elenka... Peto musim ti crn, aby si mi povedal recenziu na tie programy a potom sa pobavime aj o tom mojom učto dorobim danove, mam ich štyri,SVB zvladnem lavou zadnou, ale to moje, juj to je gulaš...xi, potom chvilu klud a možem ist na vyučtovania...jaj,jaaaaj ,
0 0
MiroES MiroES

MiroES je offline (nepripojený) MiroES

Jozef I: Prikladám zopár zostáv - dúfam, že sa Ti to podarí otvoriť. Neskôr priložím aj ukážku Ročného vyúčtovania.

Príjmy a výdavky služieb - toto je sumár pohybov financií na jednotlivých službách (z hľadiska SVB). Sú tam 3 zostavy: za celý rok, za január a za august - tu pekne vidno ako kúrenie ovplyvňuje tok peňazí v SVB v lete a v zime. Pre zaradenie pohybu do tejto zostavy je rozhodujúce "SVB-obdobie", ktoré sme zadali pri nahrávaní v peňažnom denníku.

Príjmy a výdavky účtovných položiek - toto je sumár "tých istých" pohybov, ale tentokrát podľa účtovných položiek (čiže z účtovného hľadiska). Sú tam 2 zostavy: za celý rok a za január. Na rozdiel od predošlej zostavy sú do tejto položky zaraďované na základe dátumu finančnej operácie. Čísla z celoročnej zostavy sa dajú priamo prepísať do daňového priznania.
Naposledy upravil MiroES : 17.04.06 at 23:24
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Prepáčte, že sa do toho montujem, ale mi to nedá, aby som nereagovala na Vašu debatu. Obviňujete E. N., že robí reklamu,ale ja si myslím, že ona keď už robí v tom programe, tak prečo by nemohla odporúčať ten program, ktorý pozná a vie ,že je dobrý??? ja to vidím zas tak , že práveže PeterNR robí reklamu tým ,že si pozval osobne toho autora, aby robil on reklamu svojmu programu nemyslíte???? a mám aj taký dojem, že sa aj osobne poznajú a potom prečo by nemohol propagovať svoj program..... podľa mňa je to len o tom.??? to je moj názor na tú Vašu debatu. ale nechcem uraziť nikoho, ale ešte som to nevidela, aby nejaký autor sám propagoval svoj program len tak, len na základe toho, že niekto mu pošle mail, aby sa zapojil do debaty.. Veď predsa sami píšete, že to treba vyskúšať!!!.
ešte raz to je len moj názor som nezainteresovaná osoba

aby ste si nemysleli, nepoznám sa s nikým z Vás ani s E. N.:p :p :p
Naposledy upravil Barbara : 20.03.06 at 10:51
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
MiroES - Dakujem za zostavy. V pohode som ich otvoril. Je to fajn ze su tam aj taketo zostavy, myslel som ze nebudu ziadne. Ale je to o.k. Este ak by sa dalo to rocne zuctovanie, lebo to je asi najdôlezitejsie.

Barbara - myslel som si ze tato tema uz je uzavreta a vsetko sa vysvetlilo. Elenka dokazuje, ze svojimi radami vo vsetkych ostatnych temach pomaha nam vsetkym poradakom. Vdaka jej za to.
Naposledy upravil Jozef I : 20.03.06 at 07:16
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Barbara
Prepáčte, že sa do toho montujem, ale mi to nedá, aby som nereagovala na Vašu debatu. Obviňujete E. N., že robí reklamu,ale ja si myslím, že ona keď už robí v tom programe, tak prečo by nemohla odporúčať ten program, ktorý pozná a vie ,že je dobrý??? ja to vidím zas tak , že práveže Peter robí reklamu tým ,že si pozval osobne toho autora, aby robil on reklamu svojmu programu nemyslíte???? a mám aj taký dojem, že sa aj osobne poznajú a potom prečo by nemohol propagovať svoj program..... podľa mňa je to len o tom.??? to je moj názor na tú Vašu debatu. ale nechcem uraziť nikoho, ale ešte som to nevidela, aby nejaký autor sám propagoval svoj program len tak, len na základe toho, že niekto mu pošle mail, aby sa zapojil do debaty.. Veď predsa sami píšete, že to treba vyskúšať!!!.
ešte raz to je len moj názor som nezainteresovaná osoba

aby ste si nemysleli, nepoznám sa s nikým z Vás ani s E. N.:p :p :p
K tomu dodam ze ho sem pozval PeterNR a nie ja. Ja som Peterf
a hmm ja by som osobne sem ziadneho autora nepozyval ale ked uz je tu..
A odporucat sa da aj inym sposobom ako opakovanim jednej frazy x krat.- To je uz nic ine ako reklama.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Peterf
K tomu dodam ze ho sem pozval PeterNR a nie ja. Ja som Peterf
a hmm ja by som osobne sem ziadneho autora nepozyval ale ked uz je tu..
A odporucat sa da aj inym sposobom ako opakovanim jednej frazy x krat.- To je uz nic ine ako reklama.

prepáč Peterf, až potom som si uvedomila, že ste dvaja Petrovia
idem si to opraviť:p
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Peterf
K tomu dodam ze ho sem pozval PeterNR a nie ja. Ja som Peterf
a hmm ja by som osobne sem ziadneho autora nepozyval ale ked uz je tu..
A odporucat sa da aj inym sposobom ako opakovanim jednej frazy x krat.- To je uz nic ine ako reklama.
No skutočne ma trochu zaráža, že má niekto problém v tomto prípade s mojou formuláciou. Na budúce budem formulovať určite inak len aby sa to páčilo na prečítanie. To už fakt nikoho nič iné netrápi? Tak toto nám sľubovali protagonisti prevratu v roku 1989? To už máme to Švajčiarsko? Musím sa naučiť štylizovať ako sa patrí v excelentnom kapitalizme. Poprosím Petraf o hodiny slovenčiny. Nebude vadiť ak bude spievať ako Jožo Ráž, lebo toho môžem hocikedy. Len v tom zase neviďte reklamu na Elán a Joža Ráža, lebo toho asi poznajú všetci, ale ja ho osobne nepoznám. Naozaj!
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Mám taký pocit, že tieto všetky posledné vyjadrenia už začínajú byť . Nechajte to už tak, radšej sa snažme túto tému viesť viac odborne, ako útokmi na seba samých. O tomto porada fakt nieje. Čo vy na to?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Elena Navrátilová
No skutočne ma trochu zaráža, že má niekto problém v tomto prípade s mojou formuláciou. Na budúce budem formulovať určite inak len aby sa to páčilo na prečítanie. To už fakt nikoho nič iné netrápi? Tak toto nám sľubovali protagonisti prevratu v roku 1989? To už máme to Švajčiarsko? Musím sa naučiť štylizovať ako sa patrí v excelentnom kapitalizme. Poprosím Petraf o hodiny slovenčiny. Nebude vadiť ak bude spievať ako Jožo Ráž, lebo toho môžem hocikedy. Len v tom zase neviďte reklamu na Elán a Joža Ráža, lebo toho asi poznajú všetci, ale ja ho osobne nepoznám. Naozaj!
Prosím Ťa Elenka nerob si z toho nič. Ale potom podľa Petraf aj tí ľudia, ktorí učtujú v programoch napr. Pohoda, Alfa a čo ja viem v čom a potrebujú pomoc tu na Porade a povedia, že " účtujem v Alfe, alebo v Pohode" , tak asi si robia reklamu tomu svojmu programu-------to je ale dobrá blbosť nie????
0 0
Monika333 Monika333

Monika333 je offline (nepripojený) Monika333

D O D A T O K č. 1
k Metodike, ktorou sa určuje postup overovania
hospodárnosti prevádzky sústav tepelných zariadení.


Bod 4. Prílohy č. 1 Základné normatívy používané pri overovaní hospodárnosti prevádzky sústav tepelných zariadení Metodiky, ktorou sa určuje postup overovania hospodárnosti prevádzky sústav tepelných zariadení znie:

4. Príprava a dodávka teplej úžitkovej vody

Merná potreba (normatív) tepla na prípravu teplej úžitkovej vody vychádza z fyzikálnej potreby tepla, povolených cirkulačných strát a množstva spotrebovanej vody na osobu a rok prepočítanej na miesto prípravy. Tieto hodnoty sú maximálne a platia pre celú sústavu tepelných zariadení vrátane rozvodov v objekte:


4.1
- na prípravu teplej úžitkovej vody v mieste spotreby:
16 a viac m3 na osobu a rok max. 0,27 GJ/m3
do 16 m3 max. 0,275 GJ/m3
do 15 m3 max. 0,282 GJ/m3 do 14 m3 max. 0,289 GJ/m3
do 13 m3 max. 0,297 GJ/m3
do 12 m3 max. 0,307 GJ/m3
do 11 m3 max. 0,317 GJ/m3
do 10 m3 max. 0,333 GJ/m3
do 9 m3 max. 0,351 GJ/m3


- na prípravu teplej úžitkovej vody mimo objekt spotreby:
16 a viac m3 na osobu a rok max. 0,3 GJ/m3
do 16 m3 max. 0,307 GJ/m3
do 15 m3 max. 0,316 GJ/m3
do 14 m3 max. 0,326 GJ/m3
do 13 m3 max. 0,337 GJ/m3
do 12 m3 max. 0,35 GJ/m3
do 11 m3 max. 0,367 GJ/m3
do 10 m3 max. 0,386 GJ/m3 do 9 m3 max. 0,411 GJ/m3


4.2 Ak v sústave tepelných zariadení na prípravu a dodávku teplej úžitkovej vody vznikla nadnormatívna strata (podľa 4.1), pričom vnútorné rozvody patria priamemu odberateľovi, merná potreba (normatív) tepla na prípravu teplej úžitkovej vody sa osobitným postupom zvýši o pomernú časť strát tepla, ktoré vznikli na zariadení priameho odberateľa (rozvody v objekte).
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Elena Navrátilová
No skutočne ma trochu zaráža, že má niekto problém v tomto prípade s mojou formuláciou. Na budúce budem formulovať určite inak len aby sa to páčilo na prečítanie. To už fakt nikoho nič iné netrápi? Tak toto nám sľubovali protagonisti prevratu v roku 1989? To už máme to Švajčiarsko? Musím sa naučiť štylizovať ako sa patrí v excelentnom kapitalizme. Poprosím Petraf o hodiny slovenčiny. Nebude vadiť ak bude spievať ako Jožo Ráž, lebo toho môžem hocikedy. Len v tom zase neviďte reklamu na Elán a Joža Ráža, lebo toho asi poznajú všetci, ale ja ho osobne nepoznám. Naozaj!
Si trochu mimo niekto Ti velmi ublizil asi ujo LenON
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

Barbara
Prosím Ťa Elenka nerob si z toho nič. Ale potom podľa Petraf aj tí ľudia, ktorí učtujú v programoch napr. Pohoda, Alfa a čo ja viem v čom a potrebujú pomoc tu na Porade a povedia, že " účtujem v Alfe, alebo v Pohode" , tak asi si robia reklamu tomu svojmu programu-------to je ale dobrá blbosť nie????
Nie nieco ine je napisat uctujem v Pohode a nieco ine je tapetovat tu istu vetu:

16-03-06, 09:31 AM #66 Elena Navrátilová vbmenu_register("postmenu_205354", true);
Member

Členom od: 14-03-06
Príspevky: 49
Súhlasil: 13x
Získal 4 súhlasov
v 4 príspevkoch
PoradaBody: 0
[IMG]images/reputation/reputation_balance.gif[/IMG]


Re: Software pre SVB
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Jozef I
Dakujem PetroviNR ze sem pozval autora programu.
Ja osobne tiez teraz tento program testujem a snazim sa nastavit vsetky prvotne udaje do dema programu. Prvy dojem z neho mam velmi dobry a z tych co som doteraz videl sa mi naozaj zda uzivatelsky najprijemnejsi a najprehladnejsi. Co sa tyka vypoctov a vyuctovania ako takeho, to som este vsetko nevyskusal, tak este strpenie. Nejak som nezaregistroval v com vsetkom je demo obmedzene oproti kupenemu sw? Ak viete niekto (alebo sam autor[IMG]images/smilies/wink.gif[/IMG] ) tak prosim napiste.


Jozef ak môžem doporučiť v JU pracujem od kbsoft, rozpočítava náklady, je jednoduchý, konzultácie vždy. Peňažný denník prepojený aj programom SpravByt. Demo zašlú bez problémov.
16-03-06, 10:28 AM #69 Elena Navrátilová vbmenu_register("postmenu_205442", true);
Member

Členom od: 14-03-06
Príspevky: 49
Súhlasil: 13x
Získal 4 súhlasov
v 4 príspevkoch
PoradaBody: 0
[IMG]images/reputation/reputation_balance.gif[/IMG]


Re: Software pre SVB
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Peterf
Ahojte,
hladam soft pre SVB na rozuctovanie, zalohove predpisy, planovanie oprav, uctovnictvo..
Mate nejake realne skusenosti? Co pouzivate?
Co je najlepsie na ucto pre SVB. Mam viest ucto v JU alebo PU?
Vopred dakujem za vsetky Vase skusenosti a rady.[IMG]images/smilies/wink.gif[/IMG]


Peterf, doporučujem ti SW kbsoft.sk. Demo pošlú, rozúčtováva podľa potrieb, dlhoročné skúsenosti s SVB, podľa potrieb spoločenstva, správcu. Prepojený s peňažným denníkom. Prajem príjemný deň.
[IMG]images/statusicon/user_offline.gif[/IMG] [IMG]images/buttons/report.gif[/IMG] [IMG]images/buttons/ocenujem.gif[/IMG]
Bolo ich tu podstatne viac ale admin ich vymazal - som ho na to upozornil.
Inak Elena mne sa KBsoft paci tiez, ale nevyzdvihujem ho nad ine.
Tymto dufam zostane tento problem navzdy uzavrety HOWGH
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Keďže je vysoký marcový dátum, prichádzam na PORADU len sporadicky, hoci je to moja domovská stránka. Musím však skonštatovať, že cesta, na akú ste sa skĺzli v týchto debatách, ma šokovala!!!
Ľudia, mnohí sa poznáme aj osobne a aj keď sa nepoznáme, správali sme sa k sebe tolerantne a úctivo. Na PORADU sa chodí pre radu a pre diskusiu so spriaznenými dušami, nie hľadať zádrapku v každom slove, ktoré napíše niekto iný. Prosím, zamyslite sa každý nad svojím vystupovaním a tí, ktorí si pripadáte múdrejší, než ostatní, skúste sa svojimi "rozumami" podeliť s ostatnými s úsmevom a nadhľadom. Ďakujem Vám...
0 0
MiroES MiroES

MiroES je offline (nepripojený) MiroES

Jozef I: Prikladám Vyúčtovanie 2005 - náhľad na Rozúčtovanie nákladov celého SVB a Vyúčtovanie jedného bytu (vo formáte JPG) a tlačovú zostavu Vyúčtovanie (vo formáte PDF). Celé vyúčtovanie sa realizuje (po nahratí posledného riadku do PD - súvisiaceho s daným rokom) stlačením jediného tlačítka - následne môžeme vytlačiť zostavy pre všetkých vlastníkov.

Monika: Mohla by si uviesť konkrétny príklad (napr. na 2-3 bytoch) ako túto Vyhlášku využívate pri rozúčtovaní nákladov na ohrev TÚV?
Naposledy upravil MiroES : 17.04.06 at 23:19
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Dobré ráno vospolok. Po niekoľkých dňoch bez internetu som sa prihlásil na poradu, a vidím že tu prebieha diskusia, ktorú by som si asi mal poriadne a od začiatku prečítať, aby som k nej mohol zaujať stanovisko.

Ak dovolíte, budem reagovať postupne k jednotlivým bodom.

Hlavná časť diskusie je o tom, čo je a čo nie je reklama na konkrétny software. Túto otázku si netrúfam objektívne posúdiť, poprosím o stanovisko administrátora.

Môj osobný názor je, že žiaden z príspevkov, ktoré sú v tejto téme od jej začiatku, nie je reklamou na konkrétny sw. A ani keby bol, nevadilo by mi to, veď aj reklama je niekedy užitočná informácia. Keď ide o verejné témy preferujem verejnú diskusiu pred súkromnými správami, pretože poskytne hodnotné informácie všetkým, nielen adresátovi súkromnej správy.

Túto tému založil Peterf za účelom výmeny názorov a diskusiu o sw pre SVB, a ja som veľmi rád, a ďakujem mu, že ju založil. Od začiatku tejto témy sme diskutovali o viacerých programoch, ja sám som ich na začiatku uviedol 6, vrátane ich názvov a linkov na ich stránky. Každý, kto mal nejaké skúsenosti, názory alebo odporúčania na tieto programy, ich uviedol, samozrejme vrátane názvu príslušného programu. Ten, kto mal skúsenosti s dvomi alebo viacerými sw, ich vo svojich príspevkoch porovnal, čo je - myslím si - celkom v poriadku, a bolo by fajn, keby to tak aj ostalo.

Konkrétne k otázke, prečo som pozval práve autora programu EasySVB, p. Ing. Štolca, na www.porada.sk do diskusie o SVB?

Po prvé - Myslím si, že do diskusií na www.porada.sk sa môže zapojiť ktokoľvek bez ohľadu na to, čo robí. Predstavte si, že by niekto z nás vytvoril alebo začal distribuovať program pre SVB, mal by prestať prispievať?

Po druhé - Keď som ho kontaktoval a požiadal o zaslatie dema programu, z našej emailovej diskusie vyplynulo, že má skúsenosti nielen so správou SVB, ale aj so zateplením a obnovou ich bytového domu. Na túto tému sme chvíľu diskutovali, keďže - ako iste viete - ja práve riešim podobný problém v našom dome, a doteraz som nepoznal nikoho, kto má osobné skúsenosti s obnovou tehlového bytového domu. A keďže som si myslel, že táto problematika bude zaujímať aj ďalších z nás, považoval som za vhodné upozorniť p. Štolca na "diskusie o SVB a súvisiacich problémoch " na www.porada.sk.

Aby som nezabudol, nikoho z vás zatiaľ osobne nepoznám, čo mi je ľúto lebo si myslím že ste fajn ľudia! Pred časom sme rozoberali možnosť zorganizovať stretnutie, na ktorom by sme sa osobne spoznali, povymieňali skúsenosti, prediskutovali problémy. Rád by som sa k tejto otázke vrátil na "hlavnej" téme SVB http://www.porada.sk/showthread.php?t=2253 Čo vy na to?

Celkom na záver na vysvetlenie, prečo som moderátor diskusií o SVB - asi pred týždňom som kontaktoval Richarda - administrátora porady, kvôli možnosti vytvorenia "priečinka" pre SVB v rámci porady "Neziskové organizácie", čo obratom urobil a ponúkol mi zriadenie práva na presun s SVB súvisiacich tém do tohto priečinka. To som prijal, a témy som popresúval. Tak som sa stal moderátorom. Nerád mením históriu, takže nemám teraz v úmysle vymazávať žiadne príspevky, ak zásadne neporušia pravidlá etikety na porade alebo nebudú duplicitné. Ani svoje príspevky spätne neupravujem, ak to nie je potrebné pre opravu chyby alebo doplnenie potrebnej informácie - pravidlo "Mýlim sa, ale nemýlim druhých".

Prepáčte, že som sa tak rozpísal, už sa budem vyjadrovať len k téme tejto diskusie

Prajem všetkým krásny deň

PeterNR
Naposledy upravil PeterNR : 21.03.06 at 07:37
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
PeterNR
Dobré ráno vospolok. Po niekoľkých dňoch bez internetu som sa prihlásil na poradu, a vidím že tu prebieha diskusia, ktorú by som si asi mal poriadne a od začiatku prečítať, aby som k nej mohol zaujať nejaké rozumné stanovisko.
Ja by som navrhoval aby sme sa venovali uz len vylucne danej teme a nezaujimali sme uz ziadne stanoviska, lebo sa tu tato debata neskonci.
0 0
MiroES MiroES

MiroES je offline (nepripojený) MiroES

Dostal som zaujímavú otázku:

Poznám prípady, že jeden z vlastníkov je 1/3 vlastník a druhý je 2/3 vlastník. Ak sú to najprv manželia a sú ešte "spolu" - no problém, ale ak už sú v rozvodovom konaní, alebo nebodaj už rozvedení - urobím im zálohový predpis na 1/3 a 2/3 z celej čiastky? Lebo by mali prispievať presne podľa spoluvlastníckeho podielu - takže im budem vedieť urobiť z doterajšieho jedného zálohového predpisu predpisy dva čiastkové a budem ich vedieť takto "oddelene" odsledovať v platbách? Robiť tiež 2 samostatné Vyúčtovania?

(Ak to malo ísť do samostatnej témy, poprosím moderátora, aby to presunul. Ď.)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať