Zavrieť

Porady

Software pre SVB

Ahojte,
hladam soft pre SVB na rozuctovanie, zalohove predpisy, planovanie oprav, uctovnictvo..
Mate nejake realne skusenosti? Co pouzivate?
Co je najlepsie na ucto pre SVB. Mam viest ucto v JU alebo PU?
Vopred dakujem za vsetky Vase skusenosti a rady.
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

PeterNR
Súhlasím. Funkčné prepojenie účtovníctva a správy, a flexibilita sú IMHO hlavné výhody, ktoré ma presvedčili na prechod z Excelu do sw na správu bytov. V Exceli som musel prerobiť skoro všetky vzorce pri akejkoľvek zmene v štruktúre vyúčtovania.
V podstate všetko robím takto, ale aj keď je to poprepájané zatiaľ len ja sa v tom vyznám ako a kde je treba zadávať hodnoty, ale budem to musieť prerobiť aby to bolo pre každého, kto by to po mne robil. Nie je to však ešte podľa mojich predstáv, lenže som lenivý a nechce sa mi do toho púšťať. Mám to rozhádzané v rôznych adresároch a potreboval by som to zladiť do jedného. Je to tak ako som to robil podľa toho čo som potreboval. Snažil som sa zachovávať aj históriu keby bolo náhodou treba.
Vyúčtovanie mám tiež takto ale asi to prerobím, vidím že v budúcnosti by som mohol mať problémy, ak by som chcel niečo zmeniť musel by som hodne opravovať. Chcel by som to urobiť tak, že na jednom liste by sa udiali všetky zmeny, ktoré by sa preniesli automaticky do ostatných listov.
Zatial všetko musím opravovať v tom čo potrebujem napr.
Zmení sa majiteľ bytu, tak to musím opraviť na 3 - 4 miestach
- mesačný predpis
- ročné vyúčtovanie
* vyúčtovanie tepla a TÚV
- preplatky a nedoplatky
No a keď to bude tak ako si to predstavujem len dopíšem nového majiteľa 1x a už bude všade.
Ešte to má malé háčky pri zmene majiteľa, že musím robiť rozúčtovanie samostatne na každého, nerobí sa mi to automaticky a toto tam chcem tiež nejako zakomponovať do toho.

To je zhruba všetko
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Orim
...Vyúčtovanie mám tiež takto ale asi to prerobím, vidím že v budúcnosti by som mohol mať problémy, ak by som chcel niečo zmeniť musel by som hodne opravovať. Chcel by som to urobiť tak, že na jednom liste by sa udiali všetky zmeny, ktoré by sa preniesli automaticky do ostatných listov.
...
Ešte to má malé háčky pri zmene majiteľa, že musím robiť rozúčtovanie samostatne na každého, nerobí sa mi to automaticky a toto tam chcem tiež nejako zakomponovať do toho....
Ja to mám v exceli urobené presne tak, ako píšeš - všetky zdroje premenných a dát sú v jednom liste. Minulý rok to fungovalo super, ale tento rok mi všetky tie vzorce a prepojenia spôsobili veľké problémy. Pridával som novú skupinu služieb, a to by som musel pre každý byt urobiť v podstate novú zostavu s predpismi, platbami a vyúčtovaním + nanovo to poprepájať na zostavu s nákladmi za dom.

Keďže Excel dosť dobre poznám, vedel som koľko práce by si to vyžadovalo, tak som sa rozhodol nahodiť všetko do sw Easy SVB, a urobiť v ňom rozúčtovanie nákladov a vyúčtovania pre byty.

Trochu ma zaskočilo, že ten program si vyžaduje zadať všetky obraty, nielen vypočítané čiastkové náklady (t.j. treba v ňom urobiť kompletné účtovníctvo), aby mohol vypočítať ekonomiku a urobiť rozúčtovanie. Ale v konečnom dôsledku je to asi jediná možnosť, ako mať ekonomiku domu pod kontrolou na jednom mieste z oboch strán - účtovnej aj "správcovskej"...

Zatiaľ to ide. Verím, že ak budem poctivo nahadzovať účtovné položky a zaznamenávať všetky zmeny v SVB počas roka, na budúci rok budem mať prácu oveľa jednoduchšiu. A navyše získam lepší prehľad o faktúrach, záväzkoch a pohľadávkach.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

PeterNR
Ja to mám v exceli urobené presne tak, ako píšeš - všetky zdroje premenných a dát sú v jednom liste. .....
vyžadovalo, tak som sa rozhodol nahodiť všetko do sw Easy SVB, a urobiť v ňom rozúčtovanie nákladov a vyúčtovania pre byty.

Zatiaľ to ide. Verím, že ak budem poctivo nahadzovať účtovné položky a zaznamenávať všetky zmeny v SVB počas roka, na budúci rok budem mať prácu oveľa jednoduchšiu. A navyše získam lepší prehľad o faktúrach, záväzkoch a pohľadávkach.
Nemám problém s prehľadom faktúr záväzky a pohľadávky. Ja asi robím niečo naviac neviem ale všetky výpisy z banky prepisujem do excelu a potom robím z toho rôzne výbery cez kontingenčnú tabulku.

Kde sa dá zohnať to Easy SVB nejaké demo aspoň. V čom je to urobené
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Orim
Nemám problém s prehľadom faktúr záväzky a pohľadávky. Ja asi robím niečo naviac neviem ale všetky výpisy z banky prepisujem do excelu a potom robím z toho rôzne výbery cez kontingenčnú tabulku.

Kde sa dá zohnať to Easy SVB nejaké demo aspoň. V čom je to urobené
Orim, odporúčam internet banking, netreba prepisovať, stačí stiahnuť výpisy z netu a nakopírovať do excelu.

Kontingenčné tabuľky sú fajn, ale imho sila vyúčtovacieho sw je v dačom inom, ale veď si to vyskúšaš sám. Poslal som Ti demo Easy SVB.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Halloo všetci, nechcem provokovať, ale je tu prvý jún (júl), tak sa chcem spýtať ako ste postíhali vyúčtovania

Ja som to stihol len-tak-tak, lebo boli stále iné veci prednejšie (napr. prispôsobenie zmluvy o SVB novele zákona 182/1993 Z.z.), tak som si vyúčtovanie nechal na poslednú chvíľu

Btw dnes je deň detí, tak šup-šup domov z práce, a von s ratolesťami, napr. púšťať šarkany - keď je také jesenné počasie :p
Naposledy upravil PeterNR : 02.06.06 at 07:52
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Peťo to sa ti podarilo, že prvý júl. Nechce sa mi veriť, že by si tam mal takých dobrákov a čakali by ti mesiac nad rámec zákona s vyúčtovaním. Ale šarkany sa dajú púšťať. Ešte lepšie ako v jeseni. Ohľadom ešte tej zmluvy, ale to sem do tejto témy nepatrí.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Toto už mám dávno za sebou a keby som dostal včas podklady (rozúčtovanie tepla za jeden vchod) mohol som to dať už v januári.
Vložením posledného údaju o spotrebe mám vlastne vyúčtovanie hotové.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Elenka, ďakujem za opravu
Btw na zosúladení zmluvy intenzívne pracujem.
A chystá sa ďalšie stretko v NR, tak ak by ste niekto mali záujem, kuk do témy "Nitra" Rád by som sa okrem účtovníkov spoznal aj s SVBčkarmi

Miro, sa máš, ja som to celé robil nanovo.
Ináč u nás to také jednoduché nie je. Spotrebu plynu v kotolni som mohol nahodiť až po prijatí vyúčtovacej fa, ktorú som dostal až dakedy máji (!) lebo SPP si zmyslelo presunúť nás z januárovej skupiny do aprílovej Takže na svoj posledný údaj o spotrebe som čakal do mája...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Peťo ja mám tiež v dome 2 mestské byty a ani sa nechcem k tej téme veľmi vyjadrovať, som šťastná že táto diskusia ohľadom vyúčtovania a ďalšieho účtovania ja šťastne za mnou. Tak ak by som sa ja mala priznať koľkokrát som musela prerábať vyúčtovanie ... Našťastie sú tu aj sw, bez ktorých by som sa ja veľmi nepohla, alebo sa mám tak rada, že niekto toto za mňa vyrieši. Mne by potom ostala ceruzka, kalkulačka a neviem či sa môžem pochváliť, že mozog. Trpezlivosť ani nespomínam. Takže viem o čom to je. Peťo to stretko bude také isté ako bolo minule? Ten worshop momentálne určite neprichádza do úvahy. Myslím, že všetkým čo robili vyúčtovanie odbudol kus roboty. Ty budeš zmluvu o spoločenstve posielať do NItry? Máte tam Krajský úrad, ktorý toto rieši?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

PeterNR
Elenka, ďakujem za opravu
Miro, sa máš, ja som to celé robil nanovo.
Ináč u nás to také jednoduché nie je. Spotrebu plynu v kotolni som mohol nahodiť až po prijatí vyúčtovacej fa, ktorú som dostal až dakedy máji (!) lebo SPP si zmyslelo presunúť nás z januárovej skupiny do aprílovej Takže na svoj posledný údaj o spotrebe som čakal do mája...
To ja na nič nečakám mne vždy na začiatku roka pošlú plynári do ktorej skupiny pre odber plynu som zaradený a čo to stojí. Potom to len odpočítam a podľa toho vyúčtujem. Menej to nie je nikdy a ak by to bolo viac dali by to dopredu určite vedieť. Je to len kus matematiky a jednoduchého odpočítania plynomeru vody elektriky. Tento rok k tomu pribudne cena za čistenie kotlov a revízia, čo je spolu okolo 20 000.- Sk
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Elena Navrátilová
... Peťo to stretko bude také isté ako bolo minule? Ten worshop momentálne určite neprichádza do úvahy. Myslím, že všetkým čo robili vyúčtovanie odbudol kus roboty. Ty budeš zmluvu o spoločenstve posielať do NItry? Máte tam Krajský úrad, ktorý toto rieši?
Stretko bude také isté, t.j. kafčotreff ale ešte neviem či sa zúčastním.
Workshop plánujem, ale najskôr musím dať na poriadok tú zmluvu.
V Nr je KrÚ, sú tam celkom v poho ľudia. Už som bol konzultovať.

Miro, podľa spotreby ZP evidovanej v denníku kotolne si to viem vypočítať, ale keďže vyúčtovanie je naviazané na dáta z účtovníctva, a v účtovníctve je potrebné mať presné čísla, tak radšej čakám na vyúčtovaciu faktúru. Tentokrát som termín stihol, ale keby mi to chceli v SPP ešte posunúť, vyžiadal by som si samostatnú faktúru do 31.12.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

No to že je v NR možnosť konzultovať ti "závidím". V Žiline môžem o konzultáciách len snívať. Pani čo to má na starosti mi povedala, že oni konzultácie neposkytujú, lebo by za hodinu vyberali poplatok a dnes už nikto nič nerobí bez poplatku. Oznámila mi to na základe môjho telefonického dotazu. Takže sa s tým treba len vyrovnať a prispôsobovať požiadavkám KÚ /jemne povedané byrokratický prístup tolerovať/.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Ľudkovia, nič v zlom, ale sme tu mimo témy. Zachovajme si tému, ktorá tu bola založená a ktorú tu všetci hľadáme a to soft pre SVB. Verím vo váš súhlas. :-)
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

PeterNR
Miro, podľa spotreby ZP evidovanej v denníku kotolne si to viem vypočítať, ale keďže vyúčtovanie je naviazané na dáta z účtovníctva, a v účtovníctve je potrebné mať presné čísla, tak radšej čakám na vyúčtovaciu faktúru. Tentokrát som termín stihol, ale keby mi to chceli v SPP ešte posunúť, vyžiadal by som si samostatnú faktúru do 31.12.
Jasne pretože to robím v exceli nemusím na nič čakať
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Orim vy ste všetci 100 % vlastníci bytov? Vyúčtovanie za elektriku dostávaš v takom dobrom termíne, že môžeš hneď robiť vyúčtovanie? Aj plyn máš tak skoro? To máš dobrý kalendár k dobehu vyúčtovania. Ja som obdržala ešte v apríli od správcu za 2 mestské byty vyúčtovacie FA, lebo aj oni robia vyúčtovanie k 31. 5. Tak to ti dobre vychádza. Veď keby ti aj vyšli nejaké rozdiely, môžeš ich v nasledujúcom vyúčtovaní dať ako nedoplatok a máš vystarané, no nie? Ale neviem či by s tým súhlasili členovia. Aspoň u nás. Ale keď to je v zákonnom termíne, načo sa naháňať. U nás sú aj preplatky a nie malé, tak načo sa ponáhľať, keď na účte nie je toľko financií. A v posledných 2 dňoch sa ešte aj začalo kúriť. Takže aj to nie je potešiteľné.
0 0
Ricardo987 Ricardo987

Ricardo987 je offline (nepripojený) Ricardo987

Pri vzájomnom porovnávaní programu Easy SVB a Spravca SVB je skútočne program Spravca SVB na prvý pohlad a aj na prvé odskúšanie user unfrieendly (ale po troche trápenia sa to dá úplne v po./ ale hlavný rozdiel je v spôsobe ako programy fungujú.
Easy SVB obsahuje v programe účtovníctvo ktoré je potrebné plniť a náklady na teplo resp. plyn,elektriku a iné je treba rozúčtovať počas roka pri každom zápise tej ktorej položky. S tým môže nastať dosť pracné dopasovávanie delenia nákladova a objemov na konci obdobia ak sa presné delenie nedá určiť v priebehu roka.
Užívatelsky program vyzerá súper.
Neviem zatial tolko... tento program len testujem.
Správca SVB je SW v ktorom sa nevedie účtovníctvo a je teda potrebné ho viesť samostatne.
Plnenie objemov a nákladov celkovo a ích delenie sa urobí len na konci obdobia /roka/.
Jediné čo sa zapisuje v priebehu roka je spotreba vody z odpočtov a samozrejme úhrady záloh členov na základe predpisu.
Vyrobca SW hovoril o priamom prepojení s účt. Alfa a Omega /Kros/a ešte nejakom ktoré bude spustené v priebehu tohto roka.
Vlastne aj tento SW len testujem a tažko sa rozhoduje.
Ale uvidíme ešte niesom na konci boja...
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Elena Navrátilová
Orim vy ste všetci 100 % vlastníci bytov? Vyúčtovanie za elektriku dostávaš v takom dobrom termíne, že môžeš hneď robiť vyúčtovanie? Aj plyn máš tak skoro? To máš dobrý kalendár k dobehu vyúčtovania. Ja som obdržala ešte v apríli od správcu za 2 mestské byty vyúčtovacie FA, lebo aj oni robia vyúčtovanie k 31. 5. Tak to ti dobre vychádza. Veď keby ti aj vyšli nejaké rozdiely, môžeš ich v nasledujúcom vyúčtovaní dať ako nedoplatok a máš vystarané, no nie? Ale neviem či by s tým súhlasili členovia. Aspoň u nás. Ale keď to je v zákonnom termíne, načo sa naháňať. U nás sú aj preplatky a nie malé, tak načo sa ponáhľať, keď na účte nie je toľko financií. A v posledných 2 dňoch sa ešte aj začalo kúriť. Takže aj to nie je potešiteľné.
My máme jeden mestský byt. Zrovna z neho boli nedoplatky. Tak som na mesto poslal vyúčtovanie, s tým, že majú dva týždne na vyjadenie, pokiaľ sa nevyjadria budem to považovať za súhlas. Nevyjadrili sa ale nedoplatok zaplatili s dvoj-mesačným opozdením, ale bolo to k 31.5.
0 0
sou sou

sou je offline (nepripojený) sou

Peterf
Ahojte,
hladam soft pre SVB na rozuctovanie, zalohove predpisy, planovanie oprav, uctovnictvo..
Mate nejake realne skusenosti? Co pouzivate?
Co je najlepsie na ucto pre SVB. Mam viest ucto v JU alebo PU?
Vopred dakujem za vsetky Vase skusenosti a rady.
pouzivam vlastny software
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

sou
pouzivam vlastny software


čo to je? urobil si si niečo sám, ak áno môžeš to hodiť do placu?
0 0
JTOMA JTOMA

JTOMA je offline (nepripojený) JTOMA

Používame EASY SVB, má síce jednoduché účto, ale aj nástroje na rozúčtovanie nákladov. Je flexibilný a neustále doplňovaný. Za klad považujem, že autor aj predajcovia ochotne pomôžu pri začiatkoch, kým sa to človek naučí. Budúci rok vraj má k nemu byť aj podvojné účto. Vzhľadom na to, že SVB spravidla nie sú veľmi solventné, je tu aj priaznivá cena za licenciu a ročnú podporu. Tzv.prepojenia SW produktov z rôzných "dielní "sú spravidla problémové.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať