Zavrieť

Porady

Software pre SVB

Ahojte,
hladam soft pre SVB na rozuctovanie, zalohove predpisy, planovanie oprav, uctovnictvo..
Mate nejake realne skusenosti? Co pouzivate?
Co je najlepsie na ucto pre SVB. Mam viest ucto v JU alebo PU?
Vopred dakujem za vsetky Vase skusenosti a rady.
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Neviete náhodou o niečom čo beží pod linuxami?
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

uvítal by som na maske kompletné info o byte uzivatel mesacné predpisy za celý rok, pocet osob za celý rok, aktuálny stav na karte, viac údajov naraz ako ma napr Správca SVB 2008. ale to mi nevadí vec zvyku.

Všetky údaje naraz získaš po aktualizácii údajov (po spracovaní príslušného mesiaca) v module Vyúčtovania a záložke Vyúčtovania. Prípadne sú k dispozícii rôzne zostavy, ktoré Ťa informujú o tom čo potrebuješ podľa zadaných kritérií, či použití filtrov.

urcite je ucto v programe dobrá vec, nemusim 2x ťukať, prípadne exportovať, chýba mi vystavovanie fa, cesťáky, skrátka plnejsia verzia JU.

Časom pribudnú aj tieto záležitosti, žiada si to však chvíľu trpezlivosti. Nedá mi však neopýtať sa prečo hľadáš "plnejšiu" verziu JU, keď o účtovníctvo nemáš záujem a druhá vec - pri 200 bytoch je predpoklad presiahnutia príjmu 3 mil. Sk - nemal by si uvažovať o účtovaní v PÚ?

je možné nakopírovať pohyby v denníku z predchadzajúceho mesiaca?

Áno, je to možné, len trochu iným pohodlnejším spôsobom.
0 0
vladimir852@azet.sk vladimir852@azet.sk
GabiZ Pozri príspevok
K tejto požiadavke sa pripájam i ja. Rada by som vedela, ktorý soft by bol vhodný pre vedenie SVB, pretože zatiaľ všetko robím pomocou excelu, všetko si vyrábam, a je to strašne zdĺhavé a komplikované. Jedinú výhodu mám v tom, že aspoň sa naučím, ako sa čo rozpočítava. Ale cez soft by to bolo určite pohodlnejšie. Peterf ja účtujem v JÚ,mám 36 bytov, ale myslím, že sa to odvíja od zákona o účtovníctve, kde je stanovené, kedy presne ideš podľa JÚ alebo PÚ. Takže budem rada, ak sa na túto tému vyjadria aj ostatní. Tiež by ma ale zaujímala aj finančná stránka, koľko taký špás stojí. Nemusím pripomínať prečo (ludia sledujú každú vyhodenú korunu a častokrát ich výsledný efekt nezaujíma). Vopred ďakujem aj ja za rady.
Ahoj.Ja robím asi mesiac s programom EASY SVB a je to jednoduche a priehľadne aj pre amatérov ako som ja.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

vladimir852@azet.sk Pozri príspevok
Ahoj.Ja robím asi mesiac s programom EASY SVB a je to jednoduche a priehľadne aj pre amatérov ako som ja.
Súhlasím s tebou, aj ked si zareagoval na tému spred roka Ale neva teraz je ten program ešte lepší
0 0
pucciny pucciny

pucciny je offline (nepripojený) pucciny

Takze rad by som sa podelil o moju skusenosť. Som predseda SVB, ktore spravuje 32 bytovych jednotiek. Na vedenie účtovníctva používam peňažný denník vytvorený v exceli, pokladňu a knihu faktúr si podobne vediem v excelovskom súbore. Dá to trošku námahy sa do toho dostať,ale bohužial je to nutné zlo. Predpisy platieb,evidenciu platieb,vyúčtovanie robím v programe od firmy MMsoft a som s týmto programom nesmierne spokojný. Majiteľ programu poskytuje neustále informácie ak dôjde k nejakému problému, či už cem mail alebo telefon a promtne reaguje na každú moju požiadavku zlepšenia. Program možno pôsobí neohrabane (kvôli nie imidzovým ikonám ako má easy svb) ale práca v ňom je po zvyknutí si a zprehľadnení toho čo kde je je jednoduchá. Zatiaľ som sním žiadny problém,ktorý by sa nedal vyriešit nemal. Program SVB správca 2008 disponuje aj peňazným denníkom a pokladňou ale na základe toho,že už to vediem v exceli tak to meniť nebudem...Nieje čas na prepisovanie. Program easy SVB som skúšal v trial verzii a nevyhovoval mi. Ale je to podľa mna skôr otázka zvyku na to aké postupnosti je treba vykonávať pri jednotlivých úkonoch.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Tiež som to robil v exceli, ale po prechode na linux som prešiel na calc v openoffice. Aj keď mi to vyhovuje musím to prerobiť, lebo tomu rozumiem len ja.
Asi vyrobím niečo komplexnejšie, všetko v jednom
0 0
Džipák Džipák

Džipák je offline (nepripojený) Džipák

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, či ste naozaj spokojný s programom EasySVB ak s ním robíte, či by ste ho odporučil a či by to zvládol aj taký amatér ako je náš správca, lebo on si všetky tabuľky začal robiť v počítači, ale neni to o tom , že klikne a ide ďalej. Spolu sme si ho pozerali na internete, len nevie či by tam dokázal správne ponahadzovať účtovné položky napr. ktorý príjem je oslobodený od daní, ktorý je zdanený zrážkou, ktorý nie je predmetom dane atď, jedine tohoto sa tam akosi obával, lebo to keď zle ponahadzuje tak je v prd....
0 0
Igor 68 Igor 68

Igor 68 je offline (nepripojený) Igor 68

Dobrý deň prajem,
s programom EasySVB robím štvrtý rok, som s ním veľmi spokojný, môžem Vám tento program len doporučiť a som presvedčený, že sa dá zvládnuť rýchlo. Je ozaj veľmi jednoduchý, zároveň však obsahuje všetko, čo je potrebné pre SVB evidovať a archivovať. Po krátkom čase práce s týmto programom a vytvorení si potrebného množstva členení služieb, dosiahnete dokonalú analýzu čerpania jednotlivých služieb, FPÚaO, správy spoločenstva a samozrejme všetky potrebné podklady pre daňové priznanie a výkazy. Okrem toho, ročné vyúčtovanie služieb budete mať hotové už zapísaním uhradenej, poslednej faktúry, spravidla už do konca januára, čo je z časového hľadiska pre predsedu spoločenstva neoceniteľný fakt. Veľkou pomôckou je účtovníctvo súčasne s celou agendou SVB v jednom programe a nie je potrebné dvojité nahrávanie údajov. To mi dajú asi za pravdu všetci, čo robili v iných účtovných programoch a programoch pre správu bytov, nehovoriac už o desiatkach tabuliek v Excel-i, s ktorými sme pred dvanástimi rokmi začínali asi všetci.
Prajem teda dobrý výber, veľa úspechov a pekný deň.
Naposledy upravil Igor 68 : 20.04.10 at 15:18
1 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Džipák Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, či ste naozaj spokojný s programom EasySVB ak s ním robíte, či by ste ho odporučil a či by to zvládol aj taký amatér ako je náš správca, lebo on si všetky tabuľky začal robiť v počítači, ale neni to o tom , že klikne a ide ďalej. Spolu sme si ho pozerali na internete, len nevie či by tam dokázal správne ponahadzovať účtovné položky napr. ktorý príjem je oslobodený od daní, ktorý je zdanený zrážkou, ktorý nie je predmetom dane atď, jedine tohoto sa tam akosi obával, lebo to keď zle ponahadzuje tak je v prd....
S tým nech si nerobí problém, pretože väčšina služieb je zaradená do účtovných položiek automaticky. Správca si bude len vyberať z ponúkaných možností. A v prípade akýchkoľvek nejasností je možné svojho obchodného zástupcu kontaktovať mailom i telefonicky, ktorý rád poradí, či uteší.

To Igor: ďakujeme za ocenenie. :-)
1 0
bosorak bosorak

bosorak je offline (nepripojený) bosorak

súhlasím s Igor 68. tiež robím s programom EasySVB. som s ním veľmi spokojná. v jednom programe máte všetko. účtovníctvo, vyúčtovanie, analýzy čerpania jednotlivých služieb, FPÚO... programátori sú veľmi ochotní pomôcť s každým problémom.
0 0
Džipák Džipák

Džipák je offline (nepripojený) Džipák

bosorak Pozri príspevok
súhlasím s Igor 68. tiež robím s programom EasySVB. som s ním veľmi spokojná. v jednom programe máte všetko. účtovníctvo, vyúčtovanie, analýzy čerpania jednotlivých služieb, FPÚO... programátori sú veľmi ochotní pomôcť s každým problémom.
Ďakujeme pekne. Dnes ho ide správca objednať. Budú sa tam dať nahodiť z r. 2009 aj len 3 mesiace, aby v ňom mohol urobiť vyúčt, ? On vlastne už k vyúčt. všetko má, už to potom len ponahadzovať bude treba. Dúfam, že som mu dobre poradil.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať