Zavrieť

Porady

Hlasovanie na schôdzi

Náš bytový dom má len nedávno založené SVB.Drvivá väčšina bytov(30) je vo vlastníctve firmy ktorá byty prenajíma a zvyšok (8),sú byty v OV. Bude sa konať schôdza,kde by sa malo prejednať hospodárenie a návrh rozpočtu na tento rok. V tejto súvislosti sa pýtam,či majú nájomníci hlasovacie právo,alebo za nich hlasuje len majiteľ bytovky. V tomto prípade je nemožné čokoľvek navrhnúť a presadiť,ak nebude s tým súhlasiť väčšinový vlastník.Dozvede som sa od rozprávania nájomníkov že vyúčtovanie za predchádzajúci rok bolo urobené neprehľadne a nekorektne( spotreba vody a tepla,zarátanie nedoplatkov už nebývajúcich nájomníkov ap). No nemohli s tým urobiť nič.Ako bývalý dlhoročný predseda samosprávy pri SBD som sa s takým prístupom nestretol.Chcem sebe i druhým pomôc a prinútiť správcu k zodpovednosti. Na koho sa máme obrátiť,aby niekto previedol zodpovený audit...... aby na súd?
Dakujem za rady. Vlado senior
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Najprv na Radu SVB, ktorá je kontrolný orgán SVB. Ak sa nenájde riešenie. Potom môže ktorýkoľvek vlastník bytu, bytov, je vás deväť, požiadať ten súd, aby ....
    som predseda samosprávy pri SBD so 100 bytmi ...viac Vlado senior
    Ešte by som chcel vedieť ako je to s hlasovaním.......má nájomca právo hlasovať na schôdzi,alebo mu musí firma písomne delegovať právomoc hlasovať. Vďaka za promptnosť. Vlado senior.

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    Vlado senior Pozri príspevok
    Ešte by som chcel vedieť ako je to s hlasovaním.......má nájomca právo hlasovať na schôdzi,alebo mu musí firma písomne delegovať právomoc hlasovať. Vďaka za promptnosť. Vlado senior.
    hlasovať môže len vlastník bytu- jeden byt , jeden hlas. Vlastník bytu môže splnomocníť niekoho na zastupenie na zhromaždení a na hlasovaní. Keď jeden vlastní 30 bytov má tridsať hlasov. Neviem či za takých podmienok bolo dobré zakladať SVB. Vlastne načo , vás osem je len do počtu. O všetkom rozhodne tá firma.
    Naposledy upravil mackoivan : 04.03.13 at 10:47

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Neviem či za takých podmienok bolo dobré zakladať SVB.
    SVB má výhody SOI sa do nich na rozdiel od toho keď sú správcom vôbec nestará...

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    nunenko Pozri príspevok
    Neviem či za takých podmienok bolo dobré zakladať SVB.
    SVB má výhody SOI sa do nich na rozdiel od toho keď sú správcom vôbec nestará...
    tej firme sa lepšie podniká- uznávam- fiškusi :-)

    Hlasovanie na schôdzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.