Zavrieť

Porady

Podpora futbalu, alebo oprava ciest?

Anketa: Kam by ste smerovali peniaze?

Počet hlasujúcich
14. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Futbal.

    2 14.29%
  • Rekonstrukcie ciest.

    12 85.71%
Pred casom som sa docital, ze hokejisti Slovana zarabaju 3.000 - 20.000 EUR mesacne (teda mozno viac, ale tolko priznali). Futbalisti iste podobne.

No nie ze by som im zavidel, len mi akosi nejde do hlavy, ze by zrovna futbal potreboval taku masivnu podporu statu - stat ide rekonstruovat takmer vsetky stadiony v krajine.

Na druhej strane na opravu ciest vraj nie je ani Euro. Teraz nehovorim to takych "opravach", ze dieru ako svet s blatom na spodku v maji bez ocistenia zaleju asfaltom tak, ze z nej spravia hrb, ktory sa v novembri zmeni na este vacsiu dieru. Hovorim o normalnej rekonstrukcii, ake sa robia vsade v civilizovanych krajinach.

Tym by sa samozrejme poriesilo viac problemov. Napriklad po rekonstrukcii ciest by sa uz konecne dalo uvazovat a rozhybani cestovneho ruchu. Kazdy vie, ako je Rakusan, Nemec, ale aj Cech, a hoci aj solventny Slovak haklivy na svoje auto. S takymto stavom ciest mozeme snivat za k nam niekto pride. Pridu, Cesi v teniskch s batohmi plnymi konzerv po zeleznici. Ale plati, ze cim bonitnejsi zakaznik v cestovnom ruchu, tym narocnejsi na aspon zakladne veci, ako su pouzitelne WC a cesty.

Keby sa u nas poriesili cesty, mozno by sa mnohi ludia aj rozhodli kupit si nove auto, lebo teraz to nema absolutne zmysel - kde by s nim jazdili? Kedze u nas sa vyrabaju hlavne auta...

Inak - v tejto situacii aj vystavba dialnic vyznieva dost rozpacito. Naco staviame nove cesty, ked tie jestvujuce nedokazeme udrzat v zjazdnom stave?

Takze smola, futbalisti nam budu zarabat este viac, pretoze vraj zrekonstruovane stadiony pritiahnu viac divakov. My ostatni sa budeme coraz viac priblizovat Cecensku...v kvalite zivota, aj v zivotnej urovni...
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

http://ekonomika.sme.sk/c/6731120/ka...ky-nasiel.html

No to som, zvedavy, hlavne som zvedavy, ako tie cesty opravia. Lebo doteraz sa pouzivali typicky slovenske technologie a mam obavy, ze stareho psa novym kuskom nenaucis.

Ja by som zacal tym, ze by som najprv zaplatil odbornikov z Nemecka alebo Rakuska, aby to tu tych nasich prislo naucit a troach an to dozreli. Inak - vyhodene peniaze.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak som bol prezuvat, mam ohnuty jeden disk, vraj teraz je to uplne bezne, kazdy druhy zakaznik ma disky poohybane a ani o tom nevie.

Mali by sme ziadat zastavenie budovania dialnic ak sme naozaj v takej financnej situacii, ze nevieme zabezpacit zjazdnost ciest 1, 2. a 3. triedy. Bez dialnic sa da dostat vsade, aj ked pomalsie, ale bez cestnej siete sa neda dostat v podstate nikde. Radsej budem jazdit na vychod po kvalitnej ceste 1. triedy, ako po dialnici, z ktorej sa neda nikam odbocit. Je to totalna hanba. Prave som hovoril s ludmi, co prisli z Ruska, vraj su tam podstatne lepsie cesty, to uz je aka hanba...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bez obáv - vyčlenili 25 mil € na čiary . Len pozor, keď budeš výtlk obchádzať cez plnú čiaru -aby ťa fízli nevideli (60€ pokuta) a aby si tú čiaru nepretrhol, alebo nepolámal
cara.jpg  
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok
Bez obáv - vyčlenili 25 mil € na čiary . Len pozor, keď budeš výtlk obchádzať cez plnú čiaru -aby ťa fízli nevideli (60€ pokuta) a aby si tú čiaru nepretrhol, alebo nepolámal
...z vyhlášky ....

......" vodič je povinný prispôsobiť jazdu ......atď ..."......

Mi ver , že by som týmto oponoval a odporoval chlapcovi ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať