Zavrieť

Porady

DP: 4 mesiace príjem na SVK; v Nemecku 8 mesiacov

Kolega pracoval prvé 4 mesiace (január-apríl) roka 2012 na Slovensku, potom odišiel za prácou do Nemecka. Okrem bežného príjmu mal príjem aj ako poslanec obecného zastupiteľstva (prvé 2 prílohy). Daňové priznanie za obdobie máj-december mu spravia v Nemecku.

Moje otázky sú:
- aká je výška odpočitateľnej položky v takom prípade (je nejaká pomerná časť)???
- má nárok na vrátenie dane za príjem na SVK?
- podáva teda jedno priznanie na Slovensku a jedno v Nemecku?
Naposledy upravil stefan-s : 14.03.13 at 16:22
Usporiadat
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

mondes Pozri príspevok
Ćo je vlastne to Jahressechstel?
Jahressechstel predstavuje v Rakúsku hranicu, pod ktorou sa tzv. ostatné príjmy (napr. 13. a 14 plat alebo prémie) zdaňujú po odpočítaní nezdaniteľnej čiastky 620 Eur, zvýhodnenou sadzbou dane 6%. (V súvislosti s DP ťa nemusí zaujímať). Dôležité sú údaje Brutto ohne par 26 a einbehaltene sozialversicherung z Lohn/Gehaltabrechnung
3 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Super, ďakujem pekne.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Ešte otázka on robil v Rakúsku len ako zamestnanec alebo ...?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ako zamestnanec, urobím mu vyňatie príjmov.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

mondes Pozri príspevok
Ako zamestnanec, urobím mu vyňatie príjmov.
Len som si všimla, že si písal o SZČO tak, že či náhodou nerobil na rakúsku živnosť.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

zanetth Pozri príspevok
Len som si všimla, že si písal o SZČO tak, že či náhodou nerobil na rakúsku živnosť.
Nie, na SK má živnosť a v AT bol zamestnancom.
0 0
Hegyi Hegyi

Hegyi je offline (nepripojený) Hegyi

Ďakujem, požiadame o odklad. Potvrdenie sľúbili poslať, len neviem, či to stihnú. Zatial ďakujem...
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim vas pekne pokusila som sa vyplnit dp s prijmom v Cr len jediny prijem kt. FO mal
riadkom 46 to konci? uz netreba nic vypisovat? dakujem velmi pekne
ScanImage#n-000.jpg  
ScanImage#n-001.jpg  
1/1
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ak mal len príjem z ČR a údaje si prepočítala kurzom tak to máš vypísané správne
v odd. VIII. zaklikneš, že neuplatňuje postup a v oddieli IX. napíšeš,. že v roku 2012 mál príjmy z českej republiky a pokec k tomu, že si na prepočet použila priemerný ročný kurz ,
že na zdanenie si použila metódu vyňatia
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Majka až teraz som si všimla priložené ČR potvrdenie mne vychádza, že by mu v ČR mali vrátiť 10830 czk - urobte aj to české DP a nemá aj deti? nárok na DB ?
2 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Anik DB si uplatnuje manzel na slovensku v juni sa im narodilo dieta a zostala tu na SR
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Anik Pozri príspevok
Majka až teraz som si všimla priložené ČR potvrdenie mne vychádza, že by mu v ČR mali vrátiť 10830 czk - urobte aj to české DP a nemá aj deti? nárok na DB ?
idem skusit teda ci sa mi podari
0 0
kajah kajah

kajah je offline (nepripojený) kajah

Dobry den,
Zivnostnik mal prijmy v SR za prvych 7 mesiacov. Uplatnujem pausalne vydavky. Nasledne zivnost zrusil a odisiel pracovat do Nemecka (ako zamestnanec). Vyplnam teda DP typ B, kde v V.oddiele uvadzam iba zahranicie a v VI.oddiele iba domace prijmy. V oboch pripadoch mam aj odvody do socialnej a zdravotnej poistovni. Tak sa dopracujem k ciastkovym zakladom dane, ktore sa prenesu do r.67 a r.68.
Ich sucet mi dava 10404,46€ (r.76) minus 3644,74€ (na danovnika r.77) dostavam zaklad dane 6759,72€ (r.80 a r.81)
Z toho vypocita dan 1284,34 (r.82)
Riadok 83 by mal byt základ dane z vynatych prijmov (co je 8767€) alebo to moze byt len maximalne zaklad dane z r.81 (cize 6759,72€) ???
V oboch pripadoch mi vo vsetkych ostatnych riadkoch vychadza nula. Je to spravne??
Uvadzam v r. 105 aj zrazene preddavky na dan zo zahranicia ? (ak ano, vyjde v r.111 preplatok)
DAKUJEM za odpovede!!
0 0
kajah kajah

kajah je offline (nepripojený) kajah

Pomozete mi niekto prosim vas?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

kajah, keď Ti ide o tie r., ktoré si si už vypočítal
tak potom v r. 83 - úhrn vyňatých príjmov max. z r. 81
daň na r. 105 je podľa § 35 zo závislej činnosti na SVK takže nie nemôžeš ju tam zapísať.
Daň zaplatenú v zahraničí si musíš uplatniť v zahraničí cez ich DP
1 0
kajah kajah

kajah je offline (nepripojený) kajah

Anik, dakujem velmi pekne za odpoveď. Este sa chcem opytat ohladom tych nul, co mi na zaver vychadzaju. Beriem do uvahy, ze zahranicne prijmy mi vyslednu dan neovplyvnuju. Ked živnostníkovi od príjmov dosiahnutých v SR odpočítam výdavky (40% paušálne vydavky + odvody na social. a zdrav. poistenie) dostavam sumu 1529€, čo je menej ako odpočítateľná položka na daňovníka 3644,74€. Ine odpočítalné položky nemám. Pri vyplnani X.oddielu v r.79 mi automaticky potiahne maximalne hodnotu 1529€ (a nedovoli mi odpočítať celú hodnotu na daňovníka). Potom ZD vyjde rovny nule a teda aj dan nula. Je to spravne? Nemal by mi vyjst preplatok na dani? Kedy by potom vyšiel preplatok? Dakujem !
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

s tými číslami, ktoré sú nedostačujúce ti nepomôžem buď dáš čísla r. a prislúchajúcu hodnotu, alebo sa takto ťažko vyjadriť
- zaplatil si na SVK nejakú daň ?
vyššie si nespomínal, alebo som nepostrehla?
0 0
kajah kajah

kajah je offline (nepripojený) kajah

Anik, ok sorry, chcela som to zjednodusit, ale takto to bude lepsie. Takze tu su cisla a riadky:
r34 – 11059,24€ (iba zahranicie)
r35 - 2292,05€ (iba zahranicie)
r35a - 1385,17€ (iba zahranicie)
r35b - 906,88€ (iba zahranicie)
r.36 – 8767,19€ (iba zahranicie)
r.37 – 5325€ (prijmy iba zo SR)
r.38 – 3791,34€ (t.j. 40% + odody SP a ZP v SR)
r.39 – 1533,66€
r.43 – 1533,66€
r67 – 8767,19€
r68 – 1533,66€
r70 - 1533,66€
r71 – 10300,85€
r76 – 10300,85€
r77 – 3644,74€
r79 – 3644,74€
r80 – 6656,11€
r81 – 6656,11€
r82 – 1264,66€
r83 – 6656,11€ (max.r81 – ich skutočná výška je 11059,24)
r84 – 0
r85 – 0
r91 – 0
r95 – 0
r97 – 0
r110 – 0
r111– 0

Je to takto spravne? Mozno mi niekde este nejaky riadok chyba ... Nemal by vyjst preplatok? Dan na SVK neplatil (iba odvody na SP a ZP). DAKUJEM !!
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

v podstate to máš dobre - aj r. 83 - vyjímala by si rozdiel príjem - odvody t.z. - nie sumu 11059,24, ale 8767,19 ---- v tomto prípade však platí, že sa vyjíma tých 6656,11
daň si na SVK nezaplatila to znamená, že Ti ani nemajú aký preplatok vrátiť takže to máš dobre
0 0
kajah kajah

kajah je offline (nepripojený) kajah

Super, dakujem VELMI pekne !!
Vedela by si mi prosim poradit aj na toto? Medzi tym ako sa zrusila zivnost a zacali platit odvody do zdravotnej poistovni v Nemecku boli tri dni. Nasa zdravotna poistovna teda vypocitala, ze byvaly zivnostnik (zivnost akurat zrusil) ma zaplatit 4,60€ (predpokladam, ze ako samoplatitel). Potom uz platil vsetko v Nemecku. Mam tuto sumu zahrnut do vydavkov? Dakujem !!
0 0
Načítať ďalšie