Zavrieť

Porady

točenie hlavy a kalorimetrické vyšetrenie

neviete mi poradiť, kde sa robí toto vyšetrenie? často sa mi točí hlava a toto vyšetrenie ukáže, či nie sú porušené rovnovážne centrá v hlave
Usporiadat
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

lujza.j Pozri príspevok
No ja som to šumenie neriešila....teda som sa snažila si to nevšimat,aj ked je to tažke ked je ticho....je to dosť rušive......ale točenie hlavy take ze keby som sa nemala čoho chytit tak spadnem na zem,tak to je blbe....len vtedy som myslela ze to je z krcnej......az ked som pred mamou nahodou spomenula to šumenie,tak ona hned na mna s menier.syndromom.....len uz sa mi tocila aj po sediačky.....a to bol iny kolotoč...fuj.....dufam ze to nechytim za volantom...
lujza.j ja som mala taketo točenie hlavy 18 rokov a posledný rok to bolo už neskutočne aj v sede,lekaári tvrdili že su to zavrate s krčnej chrbtice tak mi predpisali Betaserc,absolvovala som CT spankových kostí,CT mozgu a v oktobri som bola na vestibulárnom vyšetreni v blave na antolskej,kde mi potvrdili, že zavrate sposobuje vnutorne ucho,teraz idem po velkej noci na kontrolu, v novembri som bola na operácii robili mi stapedotomiu,po operácii som mala zavrate ešte asi 2 týždne a odvtedy nemám vôbec.....ale krčna chrbtica bolí dalej......
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
lujza.j ja som mala taketo točenie hlavy 18 rokov a posledný rok to bolo už neskutočne aj v sede,lekaári tvrdili že su to zavrate s krčnej chrbtice tak mi predpisali Betaserc,absolvovala som CT spankových kostí,CT mozgu a v oktobri som bola na vestibulárnom vyšetreni v blave na antolskej,kde mi potvrdili, že zavrate sposobuje vnutorne ucho,teraz idem po velkej noci na kontrolu, v novembri som bola na operácii robili mi stapedotomiu,po operácii som mala zavrate ešte asi 2 týždne a odvtedy nemám vôbec.....ale krčna chrbtica bolí dalej......
to bolo nevyhnutné?
0 0
zdenkaa zdenkaa

zdenkaa je offline (nepripojený) zdenkaa

Ahojte, no ja som bola na asi kompletnom vestibulárnom vyšetrení a je to vraj z ORL hľadiska v poriadku, aj keď tam boli nejaké hodnoty patologické, no mám s tým ísť naspäť na neurológiu. Chcem sa opýtať tých, čo beriete Urutal alebo Betaserc, po akom čase vám začali plne zaberať? Ja beriem teraz už druhý týždeň, na letáku je, že účinok sa môže dostaviť až po niekoľkých týždňoch, tak či mám rátať s tým, že sa to ešte môže zlepšiť.
0 0
zdenkaa zdenkaa

zdenkaa je offline (nepripojený) zdenkaa

a vyšetrenie mi robili v Košiciach... (lebo to bola hore hlavná otázka)
0 0
nadaskat nadaskat

nadaskat je offline (nepripojený) nadaskat

Betaserc mne začal zaberať naplno asi po mesiaci ,mala som k nemu ešte Trental na prekrvovanie.
Ja mám točenie z troch príčin-vnútorné ucho,aj cievy, a krčná chrbtica.Betaserc mi teraz postupne vysadzovali po 4 mesiacoch a nahrádza to Tanakan. Ale zdá sa mi že ten je slabší.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

lujza.j ta operácia bola v mojom pripade prospešna vzhladom na to že som strácala aj sluch,čiže pomohla mi lepšie počut a vymizlo aj točenie a zavrate tie som mala dlhé roky,pomohla mi teda 2x čiže 2 v 1
1 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Zdravim..
Prosim Vas a tie SM cvicenia cvicite podla zostav z internetu?Nasla som aj to lano ako pomocku, ale nie je mi jasne-o co je ten druhy koniec uchyteny...Tiez mam velke problemy s chrbticou a tocenim hlavy...su to velmi neprijemne stavy..
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

SM systém treba cvičiť pod dohľadom školeného cvičiteľa. Cviky treba prevádzať správne lebo naučené chyby sa potom ťažko odstraňujú. Zostava cvikov aj čas potrebný na ich naučenie sa líšia podľa diagnózy. Nájdite si cvičiteľa SM systému vo vašom okolí a oslovte ho. Určite vám poradí. Na stránke http://www.smsystem.cz nájdete zoznam cvičiteľov aj zo Slovenska.
0 0
zdenkaa zdenkaa

zdenkaa je offline (nepripojený) zdenkaa

a pomáha vám ten SMsystém aj na závraty? ja už fakt neviem, z čoho sú...
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Ak je príčinou závratov napätie vo svaloch alebo krčná chrbtica, tak SM systém pomôže. Uvoľňuje napäté svaly, posilňuje oslabené a naťahuje skrátené a zároveň sa krčná chrbtica dostáva do správnej polohy. Závraty môžu byť aj psychického pôvodu, vtedy pomôže vyšetrenie u psychológa. Pozrite si túto stránku, snaď to pomôže. http://www.pluska.sk/plus-7-dni/veda...h-pricinu.html
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

prosím, čo sú to SM cvičenia? ten článok z Plusky som si prečítala, zaujalo ma, že to majú aj v martine. neviete na akom oddelení, chcela by som sa tam prihlásiť. Ďakujem
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

gymka Pozri príspevok
prosím, čo sú to SM cvičenia? ten článok z Plusky som si prečítala, zaujalo ma, že to majú aj v martine. neviete na akom oddelení, chcela by som sa tam prihlásiť. Ďakujem
http://www.smsystem.cz/index.php?opt...mid=99&lang=cs

Martin


Legátová Katarína, adresa: Mugašova 857/2, tel.: 0915 821 581, 0903 511 581, e-mail: altechniky@altechniky.com , web: www.altechniky.com
2 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Dakujem pekne...uz som si aj nasla terapeuta...
Tiez som zvedava-ci mi to pomoze...ja mam pocit, ze mam pricviknuty nerv a skoliozu chrbta z neustaleho sedenia za PC...kazdopadne skratene svaly by sa mohli posilnit a pretazene zas uvolnit...aspon teda ja mam tento problem co sa tyka bolesti chrbta...co sa tyka tocenia hlavy-stalo sa mi to po rehabilitacii...nikdy som nic podobne pred tym nemala..zobudila som sa v noci na neskutocne tocenie hlavy-ja tomu hovorim zmykacka v hlave...vsetko so mnou lietalo, okna, skrine....od vtedy sa bojim aj soferovat...citim sa neisto..
0 0
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

a ako prebieha to vestibularne vysetrenie prosim? Popiste mi ho trocha. Dakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať