Zavrieť

Porady

Predbežné opatrenie

Vlastním budovu ktorú používam ako sklad,pozemok pod budovou nie je v mojom vlastníctve .Budovu som kúpil pred šiestimi rokmi,celú som ju zrekonštruoval a upravil som aj časť pozemku okolo budovy.V decembri 2011 prišiel za mnou majiteľ pozemku s čerstvým LV a upozornil ma že pozemok používam bez právneho titulu.Ponukol pozemok na predaj,jedná sa o 400 štvorcových metrov pod budovou a 150 štvorcových metrov pod rampou a pristupovou cestou,za 25eur mš alebo prenájom 2,5eur mš.Budova sa nachádza 5metrov od cesty v polnohospodarskej lokalite.V tejto lokalite je podľa mesta určená cena 14eur za mš,ponukol som 10eur za kúpu alebo 1eur prenájom.Odpoved prišla onedlhobsypal budovu a rampu zo strany od cesty 250 metrami kubickými sutiny a bagrom roztrhol elektrickú pripojku pod zemou v hĺbke 1,3m.Najal som si advokáta a stretli sme sa na mieste aj s majiteľom pozemku dohodli sme sa na tom že odpreda pozemok pod budovou a pod rampou 700 štvorcových metrov za 20 eur/mš,o niekoľko dni u advokáta prišiel podpísať zmluvu ale s tým že si to rozmyslel a predaj nebude,moze byť len prenájom.Podnikam a mám v sklade množstvo tovaru a zariadeni nemôžem existovať bez zásob:súhlasil som s nájmom,natiahol som si provizornu elektrickú pripojku a podnikal ďalej.Pred ukončením zmluvy o najme ma oslovil majiteľ pozemku a pýtal sa či mám záujem aj naďalej o nájom.Na celom asi 1 hektarovom pozemku je len moja budova,pozemok nie je oploteny.Samozrejme som súhlasil len medzitým som si zisťoval aké sú ceny nájmov v tejto oblasti a zistil som že platím 4nasobok oproti ostatným a platím za 1100 metrov pričom mne stačí 700 metrov.odpoveď ber alebo neber a odišiel.Poslali sme list s návrhom na odkupenie za trhovú cenu 13.40eur/mš až do výšky 20000 eur.Od skončenia nájmu sme,, chodili "do budovy pomocou plošiny aby sme nevkročili na jeho pozemok.Obratili sme sa na sud o zriadenie vecneho bremena a požiadali o predbežne opatrenie.Medzičasom majitel pozemku odpojil elektrickú pripojku a zatarasil vchod do budovy aj rampu betónovými prekladmi o vahe 8 až 10 ton,znemožnil nam vchod do budovy.Na sud sme doložili fotky o montaznej plošine a zatarasoch a čakali sme na predbežne opatrenie.dostali sme odpoved aby sme montažnou plosinou umiestnili na budovu výstražnu tabuľku pretože od váhy prekladov sa mohla narušiť statika a môže dôjsť k ublíženiu na zdraví osôb.Za jeden mesiac čo sme sa nedostali do skladu mame stratu okolo 9000 eur.Podnikaj aj ty!!!!!
Naposledy upravil Robici : 12.03.13 at 19:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Robici Pozri príspevok
    Vlastním budovu ktorú používam ako sklad,pozemok pod budovou nie je v mojom vlastníctve .Budovu som kúpil pred šiestimi rokmi.
    tak vitaj na Porade .. a to si sa chcel len pochváliť či?

    Tak po doplnení témy - dopĺňam aj ja ... Že nechcela by som to zažiť - a utekala by som kade ľahšie. Možno by som mu ja ponúkla budovu - nech kúpi .
    Naposledy upravil Katy a R : 13.03.13 at 14:00

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Robici Pozri príspevok
    Doplnil som tému.
    doplnil, ale stále tam nevidím otázku

    P.S. teraz je na trhu voľných skladovacích priestorov, že si môžeš vyberať, nemusíš riešiť tieto problémy

    Predbežné opatrenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.