Zavrieť

Porady

neprisli mi splatky

Zdravím. V novembri som si kúpil telefon na splatky, ktorý som si vyzdvihol v predajni. Doniesol som tam vyplnené papiere ohladom splátok, odovzdal a bolo mi povedane že podrobnosti o platení mi prídu poštou. Je marec a do teraz som nič nedostal. Mám to nechat tak a čakat? Hrozí mi niečo? Kontakty na mna tam boli uvedené, tak isto aj na zamestávatela. Neozvali sa.
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

bubkoch Pozri príspevok
lol, prosim ta nestras ho ked o splatkovom systeme nemas sajnu
myslis? ... som taky vzorny klient splatkovych spolocnosti, ze mi karty/uvery posielaju pravidelne ... mam uz co to odsplacane a cisty register
0 0
ramik ramik

ramik je offline (nepripojený) ramik

ja akurat zas za mesiac zavolam do cetelemu či už im to prislo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ramik Pozri príspevok
ja akurat zas za mesiac zavolam do cetelemu či už im to prislo.
...nebuď labuť .....

Keď budeš volať , tak volaj .......
Ale ja by som ten problém šmaril aj do mailu ....ono taký dôkazík sa občas zíde
...keby náhodou prišlo klámaniu chlebíka ...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ramik Pozri príspevok
ja akurat zas za mesiac zavolam do cetelemu či už im to prislo.
a do papierov si pozrel? co sa pise v zmluve?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

1Dara Pozri príspevok
myslis? ... som taky vzorny klient splatkovych spolocnosti, ze mi karty/uvery posielaju pravidelne ... mam uz co to odsplacane a cisty register
tak nerozumiem ako ho mozes strasit exekutorom, ked este ani nema doma papiere od cetelemu a splatkovy kalendar ...
vsak to je standardny postup, splacat sa zacina AZ PO DORUCENI zmluvy a splatkoveho kalendara od splatkovej spolocnosti
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

vsak to je aj logicky somarina aby mal kupujuci zacat splacat skor nez vobec cetelem zaplati predajcovi a skor nez sa cetelem vobec dozvie ze za neho niekomu ma zaplatit ...
predsa po nakupe sa NAJSKOR vysporiada predajca so splatkovou spolocnostou a nasledne, ked cetelem zaplatil, napise "list" kupujucemu kde mu napise ze za neho zaplatil predajcovi a v zmysle podpisanych zmluv ho vyzyva na splacanie podla prilozeneho splakoveho kalendara, kde cetelem OFICIALNE potvrdi vysku splatok ... az do toho okamihu bola vyska splatky len akysi "predpoklad"
medzi nakupom u predajcu a dorucenim listu od cetelemu moze kupujuci robit len jedno: CAKAT
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft Pozri príspevok
Je to "reťaz" Alza > Cetelem > ty. No keďže je prerušené medzi Alzou a Cetelem-om - nemôže ti Cetelem účtovať žiadne penále - na základe čoho? Veď sami nemajú podklady pre úver. Tak isto ani Alza nemôže vyžadovať od Teba penále cez Cetelem, nakoľko ich chybou neboli dodané podklady pre úver a splátky.

Ak ti dali e-mail - napíš a upozorni ich na skutočnosť, že ich chybou nemôžeš si splniť svoju povinnosť splácať úver a nebudeš akceptovať z ich strany žiadne navýšenie o penále.
bubkoch: Veď som to už navrhoval. A aj som peknú schému napísal.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať