Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
niko.presov niko.presov

niko.presov je offline (nepripojený) niko.presov

Prepacte, nevadi vam dvom, ze tato tema bola zalozena na to, aby sa tu pisalo o volbe Papeza? Nemate inu moznost vymeny tych nezmyslov?
0 1
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Pri citani tejto temy mam dojem, ze keby Kristus opat navstivil Zem, tak tlupa krestanov ho znova ukrizuje, ani zidov netreba. :-)
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
mattto Pozri príspevok
dokazuje to, že hlava drogového kartelu, ktorá bola zastrelená v prestrelke s armádou, bola nábožensky založená, podporovala cirkev v Mexiku, ktorá od neho s veľkou radosťou prijímala peniaze, lebo cirkvi krvavé peniaze, žiadne peniaze, nevadia. A ešte mu dali vyrobiť peknú pamätnú tabuľu. Mať na kostole pamätnú tabuľu napr. takého Mengeleho, Hitlera, Pol Pota? Prečo nie? Pre cirkev žiaden problém
Načo sa obúvaš do cirkvi? Kto verí, toho nepresvedčíš. A čo tak osoby v našom žargóne zvané "ľudze na čechoch", politici, úžerníci, kupliari, mafiáni... ktorí okrem iných majú u nás v rukách "krvavé" peniaze?
0 0
Andre1983 Andre1983

Andre1983 je offline (nepripojený) Andre1983

Neverím, že k tejto banálnej téme je 7 strán príspevkov. Keby vyšla správa, že od zajtra sme súčasťou Ruska, asi ani vtedy by tu toľko príspevkov nebolo ...
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Vďaka Ti Bože Otče Všemohúci, že si nám daroval nového pápeža Františka , vďaka Ti za jeho pokoru, otvorenosť a lásku, vďaka Ti za to že Ty si mu dal silu aby prijal túto ťažkú úlohu viesť Cirkev, daj mu silu Ducha Svätého aby viedol tento svet správnym smerom.
Živ Bože Otca Svätého námestníka Kristovho.
Mňa veľmi oslovilo gesto Svätého Otca, keď nás vyzval aby sme mu najprv my udelili požehnanie až potom požehnal on nás , teším sa že máme takého pápeža.
Naposledy upravil katka 23 : 14.03.13 at 12:21 Dôvod: oprava vymazanie I.
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bezvyznamna tema? Tak potom sa nevyznate ani do politiky, ked tvrdite, ze osoba Svateho otca nema ziaden vplyv na nas kazdodenny zivot. Ma obrovsky, aj na zivot toho posledneho rolnika niekde v Afrike, a urcite aj na cenu chleba v Lidli. Na svete vsetko so vsetkym suvisi. Keby neprisiel Jan Pavol II, pravdepodobne by sme stale skladali skusky z Marxizmu Laninizmu a stali v radoch na babany.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evr...-z-assisi.html

Pre tych, ktori vycitaju Cirkvi chamtovit a okazalost...
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

[QUOTE=mattto;2275501]Ja tu vôbec nie som, aby som bral cirkev na pranier Len mi je smiešne, keď niekto ospevuje a zastáva sa najväčšej zločineckej organizácie všetkých čias[/QUOTE]

to snad nemyslis vazne ???
ty nepozeras telku-hitler,komunizmus,probley so severnou koreou,syria,irak,pakistan...Gorila,koncentracne tabory....drogy,prostitucia a mafia...vrazdy...
mas na vyber tisice hroznych veci a ty za tu najohavnejsiu oznacis Cirkev...
kto chce kam,pomozme mu tam-ale ja by som skor takto:nech ti Pan Boh odpusti a kiez by sa ti uz konecne dal poznat...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja fandim novemu papezovi.dnes som bola rano v Stefanskom Dome vo Viedni.chodil tam pan s dakeho radio a hned ako prvu ,co cert nechcel :-)...pristavil mna.
prave som bola v rozjimani,chcela som ist na spoved.ale smiesna jeho otazka:
co ocakavate od neho-AKE ZMENY?

nuz ake zmeny-pravdepodobne ziadne.
odpovedala som-10 bozich prikazani bolo a bude.tie platia vzdy,nech by bol ktokolvek papezom.kazdy caka zmeny...co ma zmenit?to co nam bolo dane Kristom?....
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

osky Pozri príspevok
ja fandim novemu papezovi.dnes som bola rano v Stefanskom Dome vo Viedni.chodil tam pan s dakeho radio a hned ako prvu ,co cert nechcel :-)...pristavil mna.
prave som bola v rozjimani,chcela som ist na spoved.ale smiesna jeho otazka:
co ocakavate od neho-AKE ZMENY?

nuz ake zmeny-pravdepodobne ziadne.
odpovedala som-10 bozich prikazani bolo a bude.tie platia vzdy,nech by bol ktokolvek papezom.kazdy caka zmeny...co ma zmenit?to co nam bolo dane Kristom?....



mas pravdu, viera tych, co veria v srdci sa nezmeni. To ostatne je len vonkajsie. Aj keď je super, keď možeš mať z viery aj radostný pocit. A nie neustále strašenie a čierny tmáry
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
katka 23 Pozri príspevok
Vďaka Ti Bože Otče Všemohúci, že si nám daroval nového pápeža Františka I., vďaka Ti za jeho pokoru, otvorenosť a lásku, vďaka Ti za to že Ty si mu dal silu aby prijal túto ťažkú úlohu viesť Cirkev, daj mu silu Ducha Svätého aby viedol tento svet správnym smerom.
Živ Bože Otca Svätého námestníka Kristovho.
Mňa veľmi oslovilo gesto Svätého Otca, keď nás vyzval aby sme mu najprv my udelili požehnanie až potom požehnal on nás , teším sa že máme takého pápeža.
Katka, Františka I. budeme mať až vtedy, keď bude v budúcnosti pápež František II. Takže zatiaľ je to pápež, ktorý si zvolil meno František.
http://www.vaticanstate.va/content/vaticanstate/en.html
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

osky Pozri príspevok
ja fandim novemu papezovi.dnes som bola rano v Stefanskom Dome vo Viedni.chodil tam pan s dakeho radio a hned ako prvu ,co cert nechcel :-)...pristavil mna.
prave som bola v rozjimani,chcela som ist na spoved.ale smiesna jeho otazka:
co ocakavate od neho-AKE ZMENY?

nuz ake zmeny-pravdepodobne ziadne.
odpovedala som-10 bozich prikazani bolo a bude.tie platia vzdy,nech by bol ktokolvek papezom.kazdy caka zmeny...co ma zmenit?to co nam bolo dane Kristom?....
Osky, to co bolo dane Kristom treba aj vediet interpretovat. Napriklad v case Krista nebol internet ani burzy ani ekologicke hrozby, takze k tymto veciam logicky nemame vela detailnych usmerneni. Su tak urcite linie a principy, no tie treba vediet uviest do praxe.

Mna dost zmnepokijuje toto:

http://www.sme.sk/c/6732769/katolick...du-opacne.html

To je naozaj pruser. Knazi su na to, aby sirili bozie slovo a nauku. Ked dnes jestvuju sirsie moznosti sirenia slova, ako len z kazatelnic pre 150 ludi,l tak by mala Cirkev skakat od radosti a tieto kanaly nalazite vyuzivat. Nia cenzurovat a zakazovat sa vyjadrovat vlastnym knazom. Toto je uplne katastrofa. Dost mi to pripomina obdobie, ked v ZSSR nastupila s Gorbacovom Perestrojka, no nasi strannicki funkcionari sa este tri roky tvarili, ze nic nepocuju a nevidia. Este aj o Perestroje bolo zakazane otvorene diskutovat. Pamatam sa ze to vysvetlovali frazou "Nie vsetky principy su medzinarodne prenositelne, nebudeme vsetko slepo prijmat ani zo ZSSR"

Toto vyzera uplne rovnako. Nastupil zrejme konecne skromnejsi, spravodlivejsi a modernejsi papez, tak je tu okamzita snaha zabetonovat stare moresy, aspon na Slovensku - bohuzial...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Mna dost zmnepokijuje toto:

http://www.sme.sk/c/6732769/katolick...du-opacne.html

To je naozaj pruser. Knazi su na to, aby sirili bozie slovo a nauku. Ked dnes jestvuju sirsie moznosti sirenia slova, ako len z kazatelnic pre 150 ludi,l tak by mala Cirkev skakat od radosti a tieto kanaly nalazite vyuzivat. Nia cenzurovat a zakazovat sa vyjadrovat vlastnym knazom. Toto je uplne katastrofa. Dost mi to pripomina obdobie, ked v ZSSR nastupila s Gorbacovom Perestrojka, no nasi strannicki funkcionari sa este tri roky tvarili, ze nic nepocuju a nevidia. Este aj o Perestroje bolo zakazane otvorene diskutovat. Pamatam sa ze to vysvetlovali frazou "Nie vsetky principy su medzinarodne prenositelne, nebudeme vsetko slepo prijmat ani zo ZSSR"

Toto vyzera uplne rovnako. Nastupil zrejme konecne skromnejsi, spravodlivejsi a modernejsi papez, tak je tu okamzita snaha zabetonovat stare moresy, aspon na Slovensku - bohuzial...
ja mam pocit, ze ten zakaz stihli dat este pred volbou Tu este len spracuvaju
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Kukučka a Wagner - prečo klikáte na "vyriešené"? Veď pápež ešte nezomrel.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dáša_ Pozri príspevok
ja mam pocit, ze ten zakaz stihli dat este pred volbou Tu este len spracuvaju
No iste uz pocas volby mali poniektori v gatiach. Papez, ktory sa nechal uviest do omylu a podpisal im napr, odvolanle Bezaka je odrazu prec, preto ta strata komfortu a obavy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misomiso Pozri príspevok
No iste uz pocas volby mali poniektori v gatiach. Papez, ktory sa nechal uviest do omylu a podpisal im napr, odvolanle Bezaka je odrazu prec, preto ta strata komfortu a obavy.
Môj osobný názor je, že pri odvolaní Bezáka pápeža obišli alebo mu podsunuli nie celkom korektné informácie.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Len sa z tej novej opice nepototo, Jezisko je furt ten isty, ci nie? :-)
0 3
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alabut Pozri príspevok
Len sa z tej novej opice nepototo, Jezisko je furt ten isty, ci nie? :-)
Alabutko, nebuď taký protivný a neurážaj. A myslíš si, že tým, že budeš dávať neužitočné, si vykompenzuješ niečo?
1 1
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tetuska, su aj krajsie veci na svete, len si precitaj biblosku. :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alabut Pozri príspevok
Tetuska, su aj krajsie veci na svete, len si precitaj biblosku. :-)
Nie som ti žiadna tetuška. A knihu kníh poznám, tak nepoučuj.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať