Zavrieť

Porady

DP a výpis zo stavebného sporenia

Ahojte. Práve vypisujem DP "A" známej, ktorá v roku 2005 brigádovala popri škole. O RZ nepožiadala, podáva si daňové priznanie. Okrem príjmu mi priložila aj výpis zo stavebného sporenia (vklad=17250,-; prémia=2500,-; úroky 2787,50; a zrazená daň=529,-) Ešte som sa s týmto nestretla, prosím, poraďte mi, ako jej to mám vypísať. Oplatí sa jej to vôbec? Je nutné tento výpis prikladať ?
Usporiadat
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

alušik
Ale ja som stavebné sporenie našla ako novelu od 15.12.2005. Predtým tam stavebné sporenie uvedené nebolo...
Áno, minulý rok nebolo v zákone presne definované stavebné sporenie, boli uvedené vkladové účty, avšak keď som po tom pátrala, bolo mi povedané z dvoch zdrojov (od metodičky z daňového úradu aj na školení), že stavebné sporenie je vlastne istý druh vkladového účtu.
Tak neviem, či to bolo správne, ale k DP som priložila aj výpisy zo stavebného sporenia a celú daň deťom vrátili.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Jozef Mihál
- ako zodpovedný otec som založil obom synom stavebné sporenie. Za rok 2005 sporiteľňa odviedla obom po 450 Sk ako daň. Čo myslíte že v najbližších dňoch urobím?

Správne! Podám v ich mene daňové priznanie a 900 Sk bude doma.
Mám ja najakú lepšiu stvebnú sporiteľňu alebo čo? Dávala som min.čiastku na max.prémiu a moje deti majú úroky cca 4 600,- Sk a daň každé okolo 900,- Sk.
Ako to, že Jožko píše o 450,- Sk. Alebo neviem čítať výpis?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

emily
Mám ja najakú lepšiu stvebnú sporiteľňu alebo čo? Dávala som min.čiastku na max.prémiu a moje deti majú úroky cca 4 600,- Sk a daň každé okolo 900,- Sk.
Ako to, že Jožko píše o 450,- Sk. Alebo neviem čítať výpis?
Asi máš vyššiu nasporenú sumu. Úroky sa pripisujú nielen z vkladu v priebehu toho roka a poslednej prémie, ale z celého nasporeného vkladu aj za predošlé roky.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Chobot
Asi máš vyššiu nasporenú sumu. Úroky sa pripisujú nielen z vkladu v priebehu toho roka a poslednej prémie, ale z celého nasporeného vkladu aj za predošlé roky.
aháááááá...to je pravda...deti to majú už šiesty rok....to mi nedošlo
0 0
stclaus stclaus

stclaus je offline (nepripojený) stclaus

chcel by som sa opytat ako to je pri stavebnom sporeni kde v zmluve su vedeni 3 osoby = rodicia + dcera a kazdorocne sa davaju vklady za vsetkych troch.

za rok 2008 je dan z urokov 943 sk. chcel by som vratit tu dan z urokov za dceru. mozem podat za nu dp kde budem ziadat tretinu z tej dane t.j. 943/3 sk? alebo aku sumu mam zadat?

dakujem vopred za odpoved
0 0
stclaus stclaus

stclaus je offline (nepripojený) stclaus

takze bol som sa informovat na DU kde mi povedali ze pri zmluvach na viac osob je to komplikovane a ze nevedia ako by sa to vyratalo ak zmluva je v podstate na rodica a nie priamo na dieta.

mozno tato informacia niekomu pomoze
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Tiež som to jednoducho chcela vypísať do daňového priznania rozdelené na 1/3. Môžem si uplatniť úľavu ja, vypísať ďalšiu 1/3 do daňového priznania manžela a 1/3 do daňového priznania dieťa.
Tak teraz neviem... Môžem alebo nemôžem to tak urobiť? Je mi to čudné, že by som to tak nemohla urobiť. To ste teda radšej na dcéru daňové priznanie nevypísal?
Keď som mala zmluvu uzavretú len čisto pre dieťa v inej stavebnej sporiteľni, tak mi korešpondenciu písali na dieťa a nebol problém. Teraz sme prešli do inej stavebnej sporiteľne, kde 1 zmluva = viac členov rodiny. Neviem, prečo sa to niekomu zdá komplikované.
0 0
stclaus stclaus

stclaus je offline (nepripojený) stclaus

pan mi povedal nieco v zmysle: nevie ako by sa vypocitala cast zrazenej dane pripadajuca na dceru, ak nie je stanovene v zmluve jej podiel. a kedze stavebny sporitel je matka, spolumajitel je otec a dieta je len pre uplatnenie statnej premie, mozu si tuto zrazenu dan celu vysporiadat len rodicia. taktiez povedal ze pripadne pouzitie 1/3 na dieta nie je spravne.


mozno to vsak zavisi od typu zmluvy o stavebnom sporeni a jej formulacii.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Dobrý deň, to som rada, že som našla tieto príspevky, lebo tiež mám zmluvu matka+3 deti - stavebná sporiteľňa. Tiež mi nie je jasné, či môžem vypísať DP aj za deti. Myslíte, že to môžem urobiť na každého 1/4? V našom prípade som vkladala rovnako každému.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať