Zavrieť

Porady

Dohodári-mesačné prihlasovanie do Soc.P.

Čaute,ďalšia otázka ,v archíve som našla príspevok kde poraďáčka radí ako na inšektorát práce ak máte dohodárov a ich prac.činnosť nesmie byť opakujúca sa -radila urobiť 12kópií dohôd a každý mesiac dopísať inú činnosť.
Avšak ja si myslím že potom je potrebné dohodárov každý mesiac odhlásiť a prihlásiť ,no a ak mi to niekto potvrdíte ,tak potom je to strašná papierovačka ,neviem či sa neoplatí tie dohody nechať na kvartál alebo na rok a pri kontrole sa len nejako vykrúcať...čo vy na to???????? Máte s tým niekto skúsenosti?
Usporiadat
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

takže by som mala opraviť dohodu a podľa toho kedy niečo vykonával napísať čo má robiť a koľko?
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

No hlavne aby to nebolo všeobecné. Uveď konkrétnu činnosť, prispôsob hodiny s peniazmi a bude. Ja mám tiež stavebné firmy a napr. mám dohodu pre pomocného tesára: Činnosť : uloženie strešnej krytiny 200 m2. Odmena 20 Sk za m2. Rozsah práce 35 hod. -príklad.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

On robil búranie otvorov 64hodín. a tak, že niektoré dni po 8 hodín, 2 hodiny, 4 hodiny. Možme napísať búranie otvorov, odmena 50,-Sk/hod. rozsah práce 300 hod?
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

va1ke
On robil búranie otvorov 64hodín. a tak, že niektoré dni po 8 hodín, 2 hodiny, 4 hodiny. Možme napísať búranie otvorov, odmena 50,-Sk/hod. rozsah práce 300 hod?
Napíš, búranie otvorov , rozsah 64 hod, dohodnutá odmena 50,- Sk/hod. a bude to OK.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

môžem napísať 64hod aj keď tie už odrobil v novembri a ešte stále je u nás v evidencii. ešte sme ho neodhlásili.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Melnick
Ale ak má podpísané vyhlasenie,tak pri HM 5000.-Sk je pochopiteľne daň nulová a v tomto prípade sa k nej chudinke nulovej správaš ako k preddavkovej a musíš v Q prehľade oznámiť ,že si stiahla takémuto dohodárovi veľké nič. Ináč Tebe dajú pokutu 2000.- za neodovzdanie nulového prehľadu.
Majka, ja ti rozumiem, ja som myslela prípad aký mám ja, živnostník má len jedného zamestnanca na dohodu, nikdy predtým nikoho nezamestnával ani nebude a vie že mesačne nikdy nebude musieť odviesť daň, tak na DÚ vôbec nie je prihlásený ako platca dane zo závislej činnosti, keďže žiadnu daň nezráža. Preto nemusí podávať žiadne výkazy.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

My máme ten istý prípad. Mali sme jedného dohodára. Ale museli sme sa prihlásiť na daňový úrad. A podávame štvrťročne nulové prehlady.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

va1ke
My máme ten istý prípad. Mali sme jedného dohodára. Ale museli sme sa prihlásiť na daňový úrad. A podávame štvrťročne nulové prehlady.
Prečo ste sa museli prihlásiť na DÚ keď ste neboli platcami dane zo závislej činnosti?
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

no ale však ako som mohla vedieť či budeme alebo nebudeme platcami. však na dohodu môže zamestnance zarobiť aj viacej ako je odpočítateľná položka. tak vtedy vijde daň.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

va1ke
no ale však ako som mohla vedieť či budeme alebo nebudeme platcami. však na dohodu môže zamestnance zarobiť aj viacej ako je odpočítateľná položka. tak vtedy vijde daň.
To je v poriadku, ja ale mám prípad, kedy na 200% viem, že nezarobí viac a určite mu zrážať daň nebude. Tak nevidím dôvod pre registráciu na DÚ a následné posielanie nulových výkazov. Dúfam, že sa nemýlim, ale myslím, že nie.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

dogicka
To je v poriadku, ja ale mám prípad, kedy na 200% viem, že nezarobí viac a určite mu zrážať daň nebude. Tak nevidím dôvod pre registráciu na DÚ a následné posielanie nulových výkazov. Dúfam, že sa nemýlim, ale myslím, že nie.
Zákon o správe daní a poplatkov
par. 31

4) Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať, ak osobitný predpis neustanovuje inak.

Ak mám zamestnanca, dohodára - vzniká mi povinnosť zrážať daň alebo preddavky - je jedno, či mu vyjde veľká nula.

A čo potom s ročným prehľadom? Ak nie si registrovaná ako platca DZČ tak ho potom nepodávaš???
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Odvody za dohodárov su 0,8% do SP a to je všetko?
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

A čo potom s ročným prehľadom? Ak nie si registrovaná ako platca DZČ tak ho potom nepodávaš???[/quote]

Nie nedávam ani ročný prehľad. No ja by som o tom diskutovala. V tomto prípade ide totiž o zamestnanca na skrátený úväzok len 2 hod. týždenne (ide o zákonné zastúpenie podľa živnostenského zákona). To znamená mesačný zárobok 400- 500 Sk, zamestnanec podpísal vyhlásenie, takže mne nevzniká povinnosť zrážať daň. Myslím si, že znova sa to dá vyložiť rôznym spôsobom.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

marcelaStanakova
Odvody za dohodárov su 0,8% do SP a to je všetko?
Áno, momentálne je len 0,8% úrazové poistenie do SP.
Od 1.8.2006 sa za dohodárov bude odvádzať okrem úrazového poistenia aj garančné poistenie 0,25%.
0 0
zuza 74 zuza 74

zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

Ahojte, ja som minulý rok urobila DoVP asi 6 starším paniam, ktoré nám zbierali zemiaky. V dohode som uviedla: zber zemiakov, a bola uzatvorená na 3 týždne. Kontrola z IP mi to vytkla- jedná sa o opakovanú činnosť - a dostala som pokutu. Ako, prosím, vyriešiť takýto prípad tento rok? Čo mám dať do DoVP ako činnosť, ako mám napísať zber zemiakov inou formou, aby bola spokojnosť? Poradí mi nejaká dobrá duša možno aj z oblasti poľnohospodárstva?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

[/quote]Nie nedávam ani ročný prehľad. No ja by som o tom diskutovala. V tomto prípade ide totiž o zamestnanca na skrátený úväzok len 2 hod. týždenne (ide o zákonné zastúpenie podľa živnostenského zákona). To znamená mesačný zárobok 400- 500 Sk, zamestnanec podpísal vyhlásenie, takže mne nevzniká povinnosť zrážať daň. Myslím si, že znova sa to dá vyložiť rôznym spôsobom.[/quote]

No to je fakt, dá sa to vyložiť rôznym spôsobom.
Asi pred mesiacom som mala daňovú kontrollu, takže ja som si to vyložila správne
A k tomu hláseniu - to hlásenie je: Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti ................ V tomto hlásení je platca dane povinný nahlásiť "každú korunu", každého dohodára .......
Naposledy upravil Pepa : 14.07.06 at 09:47
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

No to je fakt, dá sa to vyložiť rôznym spôsobom.
Asi pred mesiacom som mala daňovú kontrollu, takže ja som si to vyložila správne
A k tomu hláseniu - to hlásenie je: Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti ................ V tomto hlásení je platca dane povinný nahlásiť "každú korunu", každého dohodára .......[/quote]

No asi to bude tak a ja som to pochopila zle. No paráda! Idem ho hneď nahlásiť a budem dúfať, že nepríde kontrola a prepečie sa mi to.
0 0
zuza 74 zuza 74

zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

Tabitha
Čaute,ďalšia otázka ,v archíve som našla príspevok kde poraďáčka radí ako na inšektorát práce ak máte dohodárov a ich prac.činnosť nesmie byť opakujúca sa -radila urobiť 12kópií dohôd a každý mesiac dopísať inú činnosť.
Avšak ja si myslím že potom je potrebné dohodárov každý mesiac odhlásiť a prihlásiť ,no a ak mi to niekto potvrdíte ,tak potom je to strašná papierovačka ,neviem či sa neoplatí tie dohody nechať na kvartál alebo na rok a pri kontrole sa len nejako vykrúcať...čo vy na to???????? Máte s tým niekto skúsenosti?
Mńa v súvislosti s kontrolou ÚP na DoVP napadla ešte jedna otázka: ako je to v prípade zamestnávania na DoVP nezamestnaného občan, ktorý je v evidencii ÚP? Viem, že boli stanovené hodiny aj maximálna možná odmena. Aké platia obmedzenia dnes? Poradí mi niekto?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

zuza 74
Mńa v súvislosti s kontrolou ÚP na DoVP napadla ešte jedna otázka: ako je to v prípade zamestnávania na DoVP nezamestnaného občan, ktorý je v evidencii ÚP? Viem, že boli stanovené hodiny aj maximálna možná odmena. Aké platia obmedzenia dnes? Poradí mi niekto?
Mesačne - 64 hodín a 3200,- Sk
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
dogicka
No to je fakt, dá sa to vyložiť rôznym spôsobom.
Asi pred mesiacom som mala daňovú kontrollu, takže ja som si to vyložila správne
A k tomu hláseniu - to hlásenie je: Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti ................ V tomto hlásení je platca dane povinný nahlásiť "každú korunu", každého dohodára
No asi to bude tak a ja som to pochopila zle. No paráda! Idem ho hneď nahlásiť a budem dúfať, že nepríde kontrola a prepečie sa mi to.
Evka,ponáhľaj sa , nechcem Ťa strašiť,ale už aj tak si začni napĺňať prasiatko za každý Q 2000.-Sk. Práve pre tieto pokuty ,ktoré musel zaplatiť neterkin manžel mám jejo účt-o na starosti ja. A on spadá presne pod ten istý DÚ ako Ty čiže DK.Cáloval 12000.-Sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať