Zavrieť

Porady

Dohodári-mesačné prihlasovanie do Soc.P.

Čaute,ďalšia otázka ,v archíve som našla príspevok kde poraďáčka radí ako na inšektorát práce ak máte dohodárov a ich prac.činnosť nesmie byť opakujúca sa -radila urobiť 12kópií dohôd a každý mesiac dopísať inú činnosť.
Avšak ja si myslím že potom je potrebné dohodárov každý mesiac odhlásiť a prihlásiť ,no a ak mi to niekto potvrdíte ,tak potom je to strašná papierovačka ,neviem či sa neoplatí tie dohody nechať na kvartál alebo na rok a pri kontrole sa len nejako vykrúcať...čo vy na to???????? Máte s tým niekto skúsenosti?
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

zuza 74
Ahojte, ja som minulý rok urobila DoVP asi 6 starším paniam, ktoré nám zbierali zemiaky. V dohode som uviedla: zber zemiakov, a bola uzatvorená na 3 týždne. Kontrola z IP mi to vytkla- jedná sa o opakovanú činnosť - a dostala som pokutu. Ako, prosím, vyriešiť takýto prípad tento rok? Čo mám dať do DoVP ako činnosť, ako mám napísať zber zemiakov inou formou, aby bola spokojnosť? Poradí mi nejaká dobrá duša možno aj z oblasti poľnohospodárstva?
DoVP by mala byť vymedzená výsledkom - takže napríklad "nazbieranie 100 kg zemiakov" alebo "vyzbieranie zemiakov z poľa xy alebo o výmere..."
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Melnick
Evka,ponáhľaj sa , nechcem Ťa strašiť,ale už aj tak si začni napĺňať prasiatko za každý Q 2000.-Sk. Práve pre tieto pokuty ,ktoré musel zaplatiť neterkin manžel mám jejo účt-o na starosti ja. A on spadá presne pod ten istý DÚ ako Ty čiže DK.Cáloval 12000.-Sk
Majka je mi to jasné, do prasiatka šetrím odo dňa ako robím účtovníctvo. Ide o malého živnostníka, ktorý ide na paušál 60%, preto má zamestnanca (zodpovedné zastúpenie za živnosť), tak dúfam, že ma tá kontrola obíde. Inak ma to bude stáť 8000,-Sk. Ale keď je šťastie unavené sadne hádam aj na mňa Prajem pekný víkend
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

dogicka
No, ak máš len toho jedného zamestnanca, ktorý podpísal vyhlásenie, a nevychádza mu zraziť daň, tak sa nemusíš na DÚ registrovať ako platca dane zo závislej činnosti a teda nemusíš podávať nulové výkazy a hlásenia.
Podľa § 39 ods.11 Zákona o dani z príjmu nespĺňate podmienku nepodávania prehľadu alebo hlásenia.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Denda
Podľa § 39 ods.11 Zákona o dani z príjmu nespĺňate podmienku nepodávania prehľadu alebo hlásenia.
Bohužiaľ, už mi je to jasné, len neskoro, už mi ostáva len to prasiatko.
0 0
feem feem

feem je offline (nepripojený) feem

Som SZČO, mám obchod v ktorom sám predávam. Uzavrel som dohodu o vykonaní prác so svojou matkou, ktorá je zamestnaná aj trvalo.
Dohoda podrobnosti:
-doba: od 1.6. do 31.12.2006
-predmet: zastupovanie počas neprítomnosti
-rozsah: max.300hod/rok, max.100hod/mesiac
-odmena: 30Sk/hod(aby neprekročila cca.3600,-Sk/mes.).
Problém je v tom, že tento mesiac ma vôbec nezastupovala a odovzdal som mesačný výkaz s 0,-Sk odvodom na Úraz.P a 0 hod.odpracovaných na sociálnu poisťovňu, kde mi pracovníčka povedala, že ju mám odhlásiť a keď na budúci mesiac by ma zastupovala tak znova prihlásiť.
LENŽE: keď nemám iného zamestnanca musím sa odhlásiť aj ako zamestnávateľ. A teraz sa mám prihlasovať a odhlasovať, keď potrebujem zastúpiť dajme tomu raz za 2 mesiace, a aj neviem dopredu, ale dajmetomu sa rozhodnem ráno, že potrebujem zastúpiť.
ALEBO: Dohoda je platná tak ako je uzavretá a keď mi neodrobila ani hodinu, tak odovzdám mesačný výkaz s nulovými odvodmi, pokým je platná dohoda o vykonaní prác?
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Pomôžte poraďaci.
Pracovníčka bola 3 roky na materskej dovolenke, potom bola registrovaná na
úrade práce. Po 6 mesiacoch nepoberala žiadnu podporu. Bola prijata na dohodu o vykonaní práce.Túto dohodu nosila aj na úrad práce. Z úradu práce
sa nedávno odhlasila a chcela pokračovať v materskej dovolenke do 6. rokov.
V telefone mi pracovníčka socialnej poisťovne povedala, že ma pracovníčka
doniesť rodný list dieťaťa /teda kópiu / a ju zaregistruju na matersku .
Je aj v II. pilieri dôchodkoveho sporenia, tak by za ňu štát odvádzal dôchodkove poistenie.
A teraz pozor. Prišla na pobočku socialnej poisťovne s rozhodnutím , že je vyradená z uradu práce a s rodným listom dieťaťa a iný pracovník jej povedal,
že sa registrovať u nich nemusí, keďže ma dohodu o vykonaní práce.
To sa mi nezdá, s ohľadom že bude aj dôchodkovo nejako automaticky poistená, ak nič nepotrebujú...
Neviem či mi rozumiete o čom píšem. Proste mi to logicky nesedí...
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Mohli by ste poraďaci poradiť na tento problém, alebo aspoň vysloviť
svoj názor, či to logicky aj Vám nesedí ako mne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jano22
Mohli by ste poraďaci poradiť na tento problém, alebo aspoň vysloviť
svoj názor, či to logicky aj Vám nesedí ako mne?
Je na RD a zároveň pracuje na dohodu?
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Ma dohodu o vykonaní práce. Na RD bola 3 roky potom 8 mesiacov na
úrade práce. Chce pokračovať na RD do 6 rokov dieťaťa. Na úrade práce
ju odhlasili rizhodnutím. Na zdravotnej poisťovni ju prihlasili ako na
pokračovanie RD. Na socialke je povedali že sa na RD nenusí u nich
evidovať, lebo ma dohodu o vykonaní práce. Tam mi to nesedí...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jano22
Ma dohodu o vykonaní práce. Na RD bola 3 roky potom 8 mesiacov na
úrade práce. Chce pokračovať na RD do 6 rokov dieťaťa. Na úrade práce
ju odhlasili rizhodnutím. Na zdravotnej poisťovni ju prihlasili ako na
pokračovanie RD. Na socialke je povedali že sa na RD nenusí u nich
evidovať, lebo ma dohodu o vykonaní práce. Tam mi to nesedí...
Čerpanie RD je prerušenie poistenia, cez RLFO, ak má dohodu ,tak je cez RLFO prihlásená do SP.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Môj názor je takýto. Ak si na materskej /používam starý termín označenia
RD/, tak si dôchodkovo poistený. /ešte je aj v II.pilieri/. Ak prejdeš
na úrad práce si poistený zdravotne , ale dôchodkovo nie. Ak sa dáš vyradiť
z uradu práce /dostala rozhodnutie/, tak je potrebné sa prihlasiť na socialku
s rodným listom dieťaťa, že chceš pokračovať v materskej do 6 roku dieťaťa.
Proste podľa môjho názoru, je tam síce dohoda o vykonaní práce, ale
štát za ňu neodvádza dôchodkove poistenie. A na to ma nárok, ak
po prerušení materskej chce ísť opäť na materskú. Zdá sa , Tweety , že si nepochopila v čom mám pochybnosť, aj keď sa snažím vysvetliť "polopate".
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Neporadíte? To ste všetci na dovolenke?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Jano22
Neporadíte? To ste všetci na dovolenke?
Podľa mojich informácií si musí na SP nahlásiť prerušenie poistenia každá osoba na RD. To, že pracuje na dohodu nemá na to vplyv.
Keby bola zamestnaná normálne, na riadnu pracovnú zmluvu, tak by jej tú zmenu nahlásil zamestnanec, ale pokiaľ pracuje len na dohodu, zamestnávateľ túto povinnosť nemá.
Takže podľa mňa by mala ísť na SP a nahlásiť prerušenie z dôvodu RD.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Však práve, išla na SP chcela sa nahlásiť , ale povedali jej že má dohodu o vykonaní práce...
PS: O pracovníkoch na úradoch nemám valnú mienku teda ich odborných radách, preto sa pýtam. Jednoducho mi to nesedí....
Uznávam, že aj blbý zákon je zákon, ale to mi tu logicky nesedí...
PS: Tak je dôchodkovo poistená štátom žena na materskej dovolenke
s dieťaťom do 6 roku veku alebo nie je? Ak áno , tak ju mali zaregistrovať a
nevyhovarať sa na dohodu o vykonaní práce. Dohoda o vykonaní práce neznamené z hľadiska dôchodkového zabezpečenia nič?Prečítajte si aj vyššie
moje príspevky, aby ste pochopili kde nemám jasno a prečo chcem radu...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

DVP nemá niž spločné s dôchodkovým poistením. SP ju mala zaregistrovať na DP keďže sa stará o dieťa, aby štát za ňu platil dôchodkové poistenie.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Tak, tak Somij, tak mi to logika káže...
0 0
Lucka F. Lucka F.

Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

monikago
suhlasim s majkou, my to tiez tak robime, ze pani, co nam upratuje, je prihlasena na dohodu od 1.1.2006 do 31.12.2006, cize na 1 rok, na zaciatku ju prihlasim a na konci odhlaism a ked suhlasi, ze chce u nas dalej pracovat, tak zase opatovne prihlasim. mesacne jej vyplacame mzdu a na konci roku, to nascitame a razom odvedieme do SP.
doteraz,co sme mali kontorli, tak nam to uznali
a upratovanie nie je opakovaná činnosť? od 1.9. zamestnáme aj my upratovačku na dohodu, hlavný pracovný pomer už má inde, takže jej budem odvádzať len % z úrazového poistenia a garančné poistenie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Lucka F.
a upratovanie nie je opakovaná činnosť? od 1.9. zamestnáme aj my upratovačku na dohodu, hlavný pracovný pomer už má inde, takže jej budem odvádzať len % z úrazového poistenia a garančné poistenie?
Samozrejme , že upratovanie je opakujúca sa činnosť a nemala by byť dohoda , ale pracovný pomer na kratší úväzok.
Alebo.....urobiť dohodu vždy len na určité obdobie a dať tam úlohu napr. umytie okien na budove.
0 0
Lucka F. Lucka F.

Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

Dakujem, dakujem....ale moze byt pracovny pomer na kratsi pracovny cas uzatvoreny na 7 hodin tyzdenne? Ake su tam odvody? Este som sa s kratsim prac. pomerom nestretla...vopred ďakujem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ak to stihne za tých 7 hodín upratať , tak pravdaže môže byť. V pracovnej zmluve sa napíše koľko hodín bude pracovať a odvody sú presne také isté ako pri normálnom úväzku, akurát zo mzdy , ktorá tej dotyčnej osobe bude na tie hodiny vychádzať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať