Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po RD

lvs lvs

lvs je offline (nepripojený) lvs

Chcem sa opýtať, ako je to s podporou v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke.
Už som si zistila, že mám na podporu nárok, kedže som pracovala aj pred RD a po ukončení ma zamestnávateľ zamestnal ešte na 3 dni. Teraz som si našla prácu iba na 1-2 dni, a potom sa budem hlásiť na úrade práce. Chcela by som vedieť, z čoho mi budú počítať podporu. Bude sa zarátavať príjem z oboch zamestnaní? Je lepšie, ak mi nový zamestnávateľ na tie dva dni dá zmluvu na dohodu, alebo na TPP?
​dakujem za skorú odpoved.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

lvs Pozri príspevok
Aby som sa dozvedela odpoved na moju otázku, z čoho mi bude počítaná podpora po RD, obehla som dnes ekonomku, právnika, úradníčku na SP a každý z nich mi povedal čosi iné. Dokonca aj účtovníčka, ktorá mi má urobiť papiere pre úrad práce mi oznámila, že predsa odstupné ktoré dostanem formou nejakej mimoriadnej odmeny nepodlieha odvodom do SP. Právnik mi zas oznámil, že odstupné sa síce zarátava do výpočtu pre podporu, ale vydelí sa počtom dní za 2 roky. Na SP mi zas povedali, že sa to bude počítať podľa toho, ako mi to mzdárka napíše na tlačivo. A ked som chcela vedieť ako by mi to mala napísať, aby sa dala z môjho biedneho platu vypočítať aspoň nejaká normálnejšia podpora, to som sa už nedozvedela.
Takže vie mi niekto poradiť, ako by mi mala mzdárka urobiť moju poslednú výplatu a hlavne ako mi to má uviesť na tlačivo pre SP? Ide o plat za dva dni + sviatok cca 36 €, preplatená dovolenka 240 € a odstupné alebo odmena 720 €. Sú to veľmi smiešne čiastky, preto budem rada, ak mi niekto poradí, ako z toho dostanem čo najvyššiu podporu.
málo so si zalistovala tu na Porade....taký prípad ako ty je tu riešený x- krát, bez jedného pochybenia.......
dievčatá ti poradili v súlade so zákonom o sociálnom poistení.....
preto by si ich mala radšej odmeniť a nie spochybňovať.......
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

lvs Pozri príspevok
Aby som sa dozvedela odpoved na moju otázku, z čoho mi bude počítaná podpora po RD, obehla som dnes ekonomku, právnika, úradníčku na SP a každý z nich mi povedal čosi iné. Dokonca aj účtovníčka, ktorá mi má urobiť papiere pre úrad práce mi oznámila, že predsa odstupné ktoré dostanem formou nejakej mimoriadnej odmeny nepodlieha odvodom do SP. Právnik mi zas oznámil, že odstupné sa síce zarátava do výpočtu pre podporu, ale vydelí sa počtom dní za 2 roky. Na SP mi zas povedali, že sa to bude počítať podľa toho, ako mi to mzdárka napíše na tlačivo. A ked som chcela vedieť ako by mi to mala napísať, aby sa dala z môjho biedneho platu vypočítať aspoň nejaká normálnejšia podpora, to som sa už nedozvedela.
Takže vie mi niekto poradiť, ako by mi mala mzdárka urobiť moju poslednú výplatu a hlavne ako mi to má uviesť na tlačivo pre SP? Ide o plat za dva dni + sviatok cca 36 €, preplatená dovolenka 240 € a odstupné alebo odmena 720 €. Sú to veľmi smiešne čiastky, preto budem rada, ak mi niekto poradí, ako z toho dostanem čo najvyššiu podporu.
no presne je to podľa § 108 zák o SP (aj tu na porade veľakrát rozobraté) http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...013-a.html#108

- no a mzdárka musí napísať len to, ako ti výplata (aj VZ) výjde
Ja napr nejako nechápem, prečo to komplikuješ tým párdňovým zamestnaním, aby si na to náhodou nedoplatila
1 0
lvs lvs

lvs je offline (nepripojený) lvs

Nespochybňujem ich, len tomu asi nerozumiem, pretože každý mi povedal niečo iné
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Hodila som Tvoje čísla do kalkulačky čo si tu napísala. Dávky v nezamestnanosti budú z maxima.(z pôvodného zamestnania)

Len neviem či to nepokafreš tým druhým zamestnaním, lebo nevieme akú mzdu tam dostaneš za 2 dni.
1 0
lvs lvs

lvs je offline (nepripojený) lvs

Dakujem veľmi pekne za odpoved, ked je to tak, tak ste ma skutočne potešili. Do druhého zamestnania som radšej nenastúpila.
Ale aj tak sa neteším dopredu, pretože mi účtovníčka povedala, že z tej odmeny mi nebudú platiť odvody, lebo že je to odmena, ktorá je nezaopatrená zmluvou. Tak teraz naozaj neviem. Všade mi bolo povedané, že z každej odmeny sa odvody platia. Vari je nejaká výnimka?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Z každej odmeny idú odvody.
0 0
lvs lvs

lvs je offline (nepripojený) lvs

Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať