Zavrieť

Porady

podnikanie v ČR - ako účtovať?

Podnikám ako FO a trvalo žijem vSR. Účtujem v jednoduchom účtovníctve. Nie som platcom DPH Chcem otvorit maloobchodnú predajnu v ČR.
Vôbec mi nie je jasné ako mám postupovat ohladne účtovníctva a dalších vecí. V ČR mi na finančnom(daňovom) úrade povedali akurát že sa mám prihlásit k dani z príjmu FO a že mi budú akceptovat živ. list zo slovenska.Na ostatné otázky kývali plecami....
-mám v ČR viest samostatné účtovníctvo? aké?
-ako by bolo prepojené so slovenským (české tržby, nákupy, platby)
-na akú adresu príp. IČO mám prijímať faktúry pre českú predajnu?
-v akej pokladni mám evidovat fin. prostriedky? V SR korunovú , valutovú(Kč) a v Čechách? Ako budú prepojené?
-čo s českými nákladmi napr. cestovné náhrady
Usporiadat
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ďakujem striebro1, nenapadlo ma vyhľadať pod názvom org.zl., no už mám . Priezriem si odpovede a ak tam nenajdem čo potrebujem tak sa ozvem.
Zatiaľ ďakujem
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ked budem vediet, poradim...))))
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

...ahojte, robite niekto PU českéj s.r.o.-čke? je to spoločnosť zriadená v ČR no účtovníctvo sa robi tu na slovensku. Viete niekto poradiť?Ako postupovať? Je to zabehnutá spoločnosť. No menia účtovníčku a ja som bola vybraná pri pohovore. Idem do toho no ....... Funguje to asi takto, že mne sa dostanu na stôl doklady ktoré zaúčtujem, skontreolujem a urobim DPH. Spoločnosť má auditora a danového poradcu. Chcela by som sa porozprávať o tejto práci
S pozdravom
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať