Zavrieť

Porady

Je možné že mám panickú poruchu ?

Takže, mám 15 rokov a mám pocit že mám panickú poruchu. Začalo to minulý týždeň v jeden deň ako každý iný som šiel do školy ale celý deň som mal taký čudný pocit ako keby odosobnenia,problémy s dýchaním potili sa mi dlane a trasa sa mi lavá noha. Po Škole som šiel domov a tieto pocity sa zintenívnili tak som šiel von sa prvedetrať s kamošom a vonku ma strašne zabolelo pri srdci a celá lavá časť tela sa mi ako keby pohla do predu a začalo sa mi ťažko dýchať zvíŠil sa mi tep a začalo ma triasť mal som strach pretože som sa bál že ide o infarkt (môj otec naň zomrel v celej rodine sú problémy zo srdcom) iŠiel som na pohotovosť tam ma ošetrili a pichli mi magnézium. To ma upokojilo. Šiel som domov ale večer to zasa začalo, nejak som zaspal a vnoci som sa znova zobudil na tento stav tak mama zavolala sanitku. 5 dní som bol v nemocnici, robili mi rôzne vyšetrenia, EKG a podobne nič nezistili ale mal som pred tým kaśel tak si mysleli že mi to len vyťahalo svali a z toho ma to bolelo. Počas toho ako som bol v nemocnici som bol v poriadku ale občas sa mi ťažko dýchalo.Dnes ma prepustili. Išiel som von a znova som zaćal pociťovať príznaky paniky. Vravel som o tom mame ale povedala mi že na to nemám myslieť že to prejde ale nie je to také lahké. Potia sa mi ruky ťaŽko sa mi dýcha a bolí ma lavá strana hrudníka. Poraďte prosím ako by som mal ďalej postupovať lebo mám pociť že tu ma nikto neberie vážne.
Usporiadat
Denis Melcer Denis Melcer

Denis Melcer je offline (nepripojený) Denis Melcer

Ospravedlňujem sa že som sa neozval takú dlhú dobu ale skúšal som na to nejak zabudnúť,dúfal som že to pomôže. Do dneŠného dňa som mal 3 záchvaty posledný bol v nedelu. Bol som sám doma,bol som na internete a zrazu som zaČal pociťovať tie pocity ako keby je všetko okolo umelé ako keby to nie je reálne npr: moja klávesnica sa mi zrazu zdala strašne malá. Dosť ma to vystrašilo,začal som sa prechádzať po dome čo bola asi chyba ale vždy keď mám záchvat tak sa musím prechádzať inak mám pocit že odpadnem. Asi po 10 minútach preczádzania som začal mať čudný strach, ako keby bol niekto za mnou. V tedy som začal panikáriť, rozbehol som sa do svojej izby a zavrel som za sebou dvere ako keby ma niekto prenasleduje to už som mal úplný záchvat, nedalo sa mi dýchať, bolela ma hruď, všetko bolo také ako sen. Potom som začal mať pocit že musím vypadnúť z domu,inak sa tam zbláznim. Tak som sa šiel prejsť. Šiel som cez záhradu lebo som sa bál ísť medzi ľudí,začal som mať pocit že ako chodím tak v úplných bokoch očí sa mihá niečo čierne začal som krútiť hlavou lebo som to chcel zachytiť a v tedy som skoro odpadol. Horko ťažko som došiel k takému starému mostu. Tam som si sadol a začala mi byť sraŠná zima (to bolo preto že v tej panike som šiel len v tričku). Nemohol som sa ani pohnúť chcel som zavolať mame aby pre mňa prišla. Ale po nejakom čase som sa ukludnil a šiel domov sám. Ešte niekolko hodín som mal ten pocit ako keby je vŠetko sen. Doktorka ma poslala k orotopédovi, idem tam zajtra a povedala že ak mi tam nič nenájdu tak ma pošle k psychológovi.
0 0
Denis Melcer Denis Melcer

Denis Melcer je offline (nepripojený) Denis Melcer

pre Dann69: Mám záujem, žial zatial môžem posielať SS iba správcom. Ale aj tak chcem mať najprv za sebou všetky fyzické vyštrenia. Iste chápete. Ozvem sa hneď ako budem môcť
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

airin.nice Pozri príspevok
...asi nieco ako regresna terapia?
...na toto som zatial nenasla odvahu..

Neviem preco, ale myslim na toho chlapca kazdy den ako tu zacal pisat o svojich problemoch...mam pocit, ze je chudak niekde hospitalizovany....no ale ak mu to ma pomoct-len nech vydrzi.....aj ked viem ako to chodi na psych. oddeleniach...kym ho vobec nastavia na
spravne lieky /aj ked-je diskutabilne-co su to vobec tie spravne lieky-lebo vsetky su trankivilizery a hypnotika../....snad ho tam naucia aj nejakym metodam ktore mu pomozu zvladnut/prekonat panicky strach..
nehovoril som o žiadnej regresnej terapii ale o kognitívne behaviorálnej terapii a psychoanalýze, takže nepleťme si pojmy, regresná terapia nie je psychoterapeutický smer /nevykonávajú ju žiadni licencovaní psychoterapeuti-psychológovia, psychiatri/, vykonávajú ju rôzni bc. ing. a rôzny samozvaní "terapeuti"
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

korela Pozri príspevok
Ja sa vám ľudia čudujem, prečo aspoň trochu nepripustíte, že tieto záchvaty môžu mať aj iný pôvod ako psychický?
Je jedno aký, ale nie striktne psychický. Podávané lieky majú vždy vedľajšie účinky nepriaznivé pre organizmus a hlavne PP neliečia. Farmabiznis. Nielen pre tento priemysel.
Ľudia si to dnes už mnohí uvedomujú a hľadajú, možno intuitívne, svoje cesty k uzdraveniu, cítiac, že niečo nie je správne. Viď tému http://www.porada.sk/t15978-panicka-porucha.html.
Keď sa niekde spýtam, kedy táto dg vznikla, ešte mi nikto neodpovedal.
nikde som tu nič nepísal o liekoch /psychofarmakách/, naopak píšem o rôznych psychoterapiách /teda "neliekových" formách pomoci/, hoci niekedy sa musí na čas podstúpiť kombinácia teda psychofarmakológia a psychoterapia, potom už len psychoterapia, pri pp nie nikdy kľúčová liečba len liekmi, buď aj-aj /teda psychofarmaká na krátku dobu plus psychoteraia / v ťažších formách/, alebo len psychoterapia bez liekov - v ľahších formách resp. keď pacient dostatočne spolupracuje
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Dann69 Pozri príspevok
Chlapec potrebuje od Vás radu ohľadom svojho problému, neviem prečo sa tu doťahujete s tým, čo obsahuje alebo neobsahuje Coca Cola. Umelé sladidlá alebo nie, aj obyčajný biely cukor je sám o sebe škodlivý, táto téma patrí do úplne inej diskusie.
Denis Melcer Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa že som sa neozval takú dlhú dobu ale skúšal som na to nejak zabudnúť,dúfal som že to pomôže. Do dneŠného dňa som mal 3 záchvaty posledný bol v nedelu. Bol som sám doma,bol som na internete a zrazu som zaČal pociťovať tie pocity ako keby je všetko okolo umelé ako keby to nie je reálne npr: moja klávesnica sa mi zrazu zdala strašne malá. Dosť ma to vystrašilo,začal som sa prechádzať po dome čo bola asi chyba ale vždy keď mám záchvat tak sa musím prechádzať inak mám pocit že odpadnem. Asi po 10 minútach preczádzania som začal mať čudný strach, ako keby bol niekto za mnou. V tedy som začal panikáriť, rozbehol som sa do svojej izby a zavrel som za sebou dvere ako keby ma niekto prenasleduje to už som mal úplný záchvat, nedalo sa mi dýchať, bolela ma hruď, všetko bolo také ako sen. Potom som začal mať pocit že musím vypadnúť z domu,inak sa tam zbláznim. Tak som sa šiel prejsť. Šiel som cez záhradu lebo som sa bál ísť medzi ľudí,začal som mať pocit že ako chodím tak v úplných bokoch očí sa mihá niečo čierne začal som krútiť hlavou lebo som to chcel zachytiť a v tedy som skoro odpadol. Horko ťažko som došiel k takému starému mostu. Tam som si sadol a začala mi byť sraŠná zima (to bolo preto že v tej panike som šiel len v tričku). Nemohol som sa ani pohnúť chcel som zavolať mame aby pre mňa prišla. Ale po nejakom čase som sa ukludnil a šiel domov sám. Ešte niekolko hodín som mal ten pocit ako keby je vŠetko sen. Doktorka ma poslala k orotopédovi, idem tam zajtra a povedala že ak mi tam nič nenájdu tak ma pošle k psychológovi.
ak potrebuje chlapec od nás radu ohľadom svojho problému tak tá rada je jednoznačná: nech navštívi psychológa. Hlavne po tom čo napísal v dnešnom svojom príspevku /modro vyznačené/. Chápem to, že niektorí ľudia robia všetko pre to aby nemuseli navštíviť psychológa a snažia sa príčinu svojich rôznych problémov nájsť v dôkazoch o telesnej chorobe, ale hold niekedy je za našimi symptómami aj psychika a liečba patrí do rúk psychológa či psychiatra, či už sa nám to páči alebo nie, či už tomu veríme alebo nie, či už to akceptujeme alebo nie. Môžeme tu radiť čo len chceme, ale nikto z nás tu ho cez net nevyšetríme a nevyliečime. Ak má takéto symptómy ako tu píše, zabudnite na to, že mu to prejde samo, v takýchto prípadoch sa obávam, že si sám nepomôže. Celé sa to zrejme len zhorší a "schronifikuje to". Jediný výsledok bude ten, že potom sa to bude horšie odstraňovať.
6 0
Denis Melcer Denis Melcer

Denis Melcer je offline (nepripojený) Denis Melcer

Takže bol so u ortopéda a chrbticu mám v poriadku. Doktorka ma konečne poslala ku psychologičke takže zajtra sa idem obiednať.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Milý Denis,viem si predstaviť, čo prežívaš., ataky paniky sú pre každého veľmi zlé a vyľakajú človeka čo ako silného a nie to teba v tvojom veku., dostal si tu veľmi veľa dobrých rád, ja by som ti ešte doporučila, skús sa zamyslieť nad dobou pred prvým atakom, som si istá, že sa muselo niečo v tvojom živote prihodiť, niečo čo to spustilo, niečo, čo ti nabúralo tvoj život, tvoju istotu., je dobré začať s tým, rozobrať to aj sám so sebou a aj s niekým, komu dôveruješ., podľa mňa tým by mala začať tvoja cesta, tvoj život bez paniky., hovorím to z vlastnej skúsenosti., držím palčeky a ver mi, určite sa z toho dostaneš, začať musíš ty sám... a najmä chcieť to...chcieť svoj život späť, život v ktorom sa budeš tešiť z ľudí, ktorých máš rád, ťešiť sa z krásnej jari, ktorá už zúri vonku, tešiť sa zo štebotu vtákov, tešiť sa na nové zážitky., tešiť sa z úspechov, ktoré na teba čakajú...
2 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

delonka Pozri príspevok
Milý Denis,viem si predstaviť, čo prežívaš., ataky paniky sú pre každého veľmi zlé a vyľakajú človeka čo ako silného a nie to teba v tvojom veku., dostal si tu veľmi veľa dobrých rád, ja by som ti ešte doporučila, skús sa zamyslieť nad dobou pred prvým atakom, som si istá, že sa muselo niečo v tvojom živote prihodiť, niečo čo to spustilo, niečo, čo ti nabúralo tvoj život, tvoju istotu., je dobré začať s tým, rozobrať to aj sám so sebou a aj s niekým, komu dôveruješ., podľa mňa tým by mala začať tvoja cesta, tvoj život bez paniky., hovorím to z vlastnej skúsenosti., držím palčeky a ver mi, určite sa z toho dostaneš, začať musíš ty sám... a najmä chcieť to...chcieť svoj život späť, život v ktorom sa budeš tešiť z ľudí, ktorých máš rád, ťešiť sa z krásnej jari, ktorá už zúri vonku, tešiť sa zo štebotu vtákov, tešiť sa na nové zážitky., tešiť sa z úspechov, ktoré na teba čakajú...
tiez si myslim, ze je tam nejaky psychicky spustac vsetkych tych atakov paniky...isto to neprislo len tak zo dna na den a cirou nahodou...
sam Denis najlepsie vie, co tomu predchazdalo a co to sposobilo...

najtazsia praca-je praca na sebe...
3 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Denis sa nam dlho neozval....podla mna je hospitalizovany na psychiatrii....len nech sa drzi...hadam sa nam neskor ozve..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať