Zavrieť

Porady

kúpno predajná zmluva

Ahojte,

chcela by som poradiť. Známy chce kúpiť od fyzickej osoby nepodnikateľa na základe kúpno-predajnej zmluvy elektroinštalačný materiál.
Dočítala som sa že fyzická osoba môže predať na základe zmluvy tovar do 100.000,- bez toho aby musela daný príjem zdaniť. Je to pravda?
Podnikateľ musí takto kúpený elektor.materiál odpisovať, ak jeho hodnota je 50.000,- alebo si to môže jednorázovo uplatniť ako výdávok?

Ď.
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Beba
V prípade, že pri ukončení živnosti si zásoby vysporiadal daňovo i účtovne /prípadne aj DPH ak bol platcom / , ostali mu vlastne zásoby v osobnom vlastníctve a tie može predať na základe kúpno-predajnej zmluvy ako súkromná osoba ? Zaujímalo by ma to tiež.
Môže ... v prípade ďalšieho predaja zásob, o ktoré sa upravil základ dane pri skončení podnikania, sa do základu dane zahrnie iba rozdiel, o ktorý prevyšuje predajná cena, hodnotu nespotrebovaných zásob zahrnutých do základu dane pri skončení podnikania.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Díky. Takže predá za symbolickú cenu - pod OC /aby sa toho zbavil / kamarátovi a má pokoj.
Mimochodom - ešteže dnes nie je prvý piatok - vám vyšlo počasie na cestu z a do BB. Dnes padá a padá kalamitka na najmenších ľudí na svete - snehu máme po krk
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať