Zavrieť

Porady

Predany byt synovi pred smrťou

Dobry den,
dufam, ze mi budete vediet niekto poradit. Ide o to, ze zomrel nam otec minuly rok. Mamka este zije, je v opatrovatelskej sluzbe. Byt v ktorom byval aj s mamkou predal poza moj chrbat svojmu synovi /mojmu bratovi/ v roku 2007. Ja som sa to dozvedela niekedy v roku 2009 a aj to mi bola podana skreslena informacia, ze byt bol darovany. Teraz na dedicskom konani som sa dozvedela, ze byt bol predany bratovi. Neviem za kolko. Ale viem, ze brat nema peniaze, takze urcite svojim rodicom za byt nezaplatil. Mam pravo vidiet kupnopredajnu zmluvu? S bratom som kvoli tomu v konflikte. Mam nejaku sancu bojovat o ten byt, kedze ma vlastne vydedil? Dakujem za kazdu odpoved.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Bendy7 Pozri príspevok
...
Teraz na dedicskom konani som sa dozvedela, ze byt bol predany bratovi. Neviem za kolko....
julysak Pozri príspevok
Myslím, že : existuje možnosť domáhať sa započítania daru
- akého daru
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Oliwa Pozri príspevok
No a? Len nevie, či bol darovaný alebo kúpený. Ak bol byt darovaný, dedičské nebolo doteraz ukončené a nebol to napr. jediný majetok, ktorý by bol predmetom dedičstva po otcovi, existuje predsa možnosť započítania daru do bratovho podielu, či...? Je na zadávateľke, aby priniesla viac informácií do témy...
...do frasa, už za života otca vedela, že byt predal synovi a ona dostala informáciu, že byt bol darovaný. Už vtedy sa mala u otca zaujímať kde je pravda a prečo urobil tak ako urobil, keď ju to štve. To chce po siedmich rokoch urobiť z otca debila?
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
Podľa môjho názoru, ak bola spísaná kúpna zmluva, avšak reálne neprišlo k vyplateniu kúpnej ceny, môže ísť o simulovaný právny úkon, ktorý je absolútne neplatný. Neviem, ako sa počíta premlčacia doba, to by bola otázka pre advokáta.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Katy a R Pozri príspevok
lenže to asi nie je podobný prípad.
zadávateľka píše, že prevod bol v roku 2007 - a ak sa rodičia rozhodli, že dom darujú, resp predajú len synovi - je to ich vec (tak sa rozhodli - a basta!). A tiež je ich vec, načo minú penižky z tohto predaja.
Iná vec by bola - keby boli ozaj nesvojprávni v čase toho "predaja bytu" - ale to asi tiež nie

tu o žiadnom dedičstve nemôže byť ani reči ... nikto ťa nevydedil !
Ja som chcela svojím príspevkom iba upozorniť, že manipulácia človeka je vždty možná, aj keď on si to vôbec bd nemusí uvedomiť, alebo o nej nevie vďaka podávaným liekom. Viem o čom hovorím. http://www.porada.sk/t215292-predany-byt-synovi-pred-smrtou.html#post2307786

Je jedno či ide o vydedenie zo závetu, alebo predaj, darovanie.
Keď v mnou spomínanom prípade sa k takémuto kroku znížil starý obvoďák so starým notárom pre starú babu. Už neviem ako to jasnejšie napísať. Pochovávala chlapov rad za radom v ročných rozpätiach. A jej dcéra na výslní v kultúre, známa osobnosť. Bez slov. O hroboch radšej pomlčím. Resp. hrobe.

Ak má niekto pocit, že sa niečo udialo nekalo, nech koná ak sa dá. Inak som sa aj zastala rodičov, že mohli bratovi pomôcť uniesť jeho život z nejakých pohnútok.
Naposledy upravil korela : 30.04.13 at 17:58
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať