Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

alaya1
Moze sa to stat kazdemu, ze je zaujaty niecim v aute, ale tak poviem, prepacte, nevidel som vas, ale hned nadavat- no prezentoval sa on sam, cislo si pamatam. pako v aute s kolieskami na prednej maske.
Však mu to odpusti písomne
1 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

šalené

išli sme o pol 7 domov a teplomer ukazoval 35 , 36
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

lujza.j
wagner
http://www.aktuality.sk/clanok/23387...-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore
grciam.....je mi smutno, že sa ja pohrávam s myšlienkou, že zdvihnem zo SR kotvy...aj ked si to neviem predstaviť....ešte to v "mojej firme" zaokrúhlim a potom neviem, neviem...ešte aj decko mi dostalo padáka.....
...tu to už je v pohlavnom orgáne a neviem či to niekedy naberie iný smer.....
Kým bude tento smer voliť 40 % stáda, tak žiadny iný smer nebude
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

pavol54
wagner
http://www.aktuality.sk/clanok/23387...-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore
vlaky mali zastávku v novembri 1989, z jedného sme vystúpili, do druhého nastúpili a po nastúpení (alebo vtiahnutí) doňho sa v plnej rýchlosti ťažko vystupuje nemali vstupovať do EÚ, NATO, do OECD, a zaviesť €, to kto ako hlasoval bolo už v tej chvíli nepodstatné.
Ozval sa odborník

Vstúpiť sme mohli

len ako sme nedôsledne vyhádzali eštébákov
tak nedôsledne strpíme / volíme červených politikov
a dôsledne sme sa ani len nedotkli sudcov

To sme potom chúďaťu demokraciai riadne privreli kyslík (aj kieď NIE ONA je na vine za tentťo stav )
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

julysak
lujza.j
wagner
http://www.aktuality.sk/clanok/23387...-kedy-a-kolko/ tak treba blbým slovákom, zvolili si blbcov, ktorý schválili príspevky grékom a slováci budú na bohatých robiť Treba pomenovať kto za to hlasoval, preto padla Radičovej vláda lebo sas sa odmietla podielaľ na zdieraní slovenského národa. Ale zato fickovci vrele súhlasili a sú im stále vlezení v análnom otvore
grciam.....je mi smutno, že sa ja pohrávam s myšlienkou, že zdvihnem zo SR kotvy...aj ked si to neviem predstaviť....ešte to v "mojej firme" zaokrúhlim a potom neviem, neviem...ešte aj decko mi dostalo padáka.....
...tu to už je v pohlavnom orgáne a neviem či to niekedy naberie iný smer.....
Kým bude tento smer voliť 40 % stáda, tak žiadny iný smer nebude
Lenze aky smer tu bol po 1993? Takze nikto tu nebol ideal...ani Meciar, ani Dzurinda atd. tak co urobime nabuduce? Vyskusame nove tvare! Ale budu to tie uz naozaj prave?! Nebudu volici aj potom stadami?!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Aj tomu veríš? Poobzeraj sa, čo sa deje naokolo.
napr. tu: http://www.protiproud.cz/
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

akeber
V piatok 26.7 sme priniesli otca z Nitry onkol. domov. Nakoľko má diagnózu C20 v pokročilom štádiu po zavedení stomie a nasledovne aj vývodu na moč a liečbou zápalu obličiek, transf krvy, ožiarov je v hroznom stave. Dostali sme z nemocnice jeden sáčok na moč. Cez víkend sa nám sáčok porušil tak som v pondelok ja išla predpísať sáčky na ktoré má nárok a nasledovne som vzala celú zdrav. dokum. aj s prepúšťacou správou obvod. lekárke. Otec by cestu v tejto horúčave nezvládol. U obvod. som si odsedela 2,5 hodiny aby mi dala sprievodný lístok na urológiu ja som v ambulancii ani nebola spriev. lístok mi podala sestrička. U urológa som čakala 1,5 hod. V Leviciach sú dvaja urológ. jeden mal dovolenku a druhý ho zastupoval. Podala som sestre papiere a po chvíli sestra vyšla a oznámila mi že otcovi sáčky doktor nepredpíše. Keď som sa opýtala prečo, tak mi povedala aby som počkala a spýtala sa doktora. Tak som čakala. Lekár mi oznámil že mi ich nepredpíše lebo nemôže. Spýtala som sa ho či mám hadičku strčiť do lavóra a čakať pokiaľ sa druhý urolok vráti po dvoch týždňoch z dovolenky. Otec chodieva tomu druhému ale to som ja nevedela. Ja nechápem.....kde to žijeme? otec pracoval po celí život a v starob. dôch. ochorel a on nemá nárok na zdravotnú staroslivosť ? Keď som vychádzala z ordinácie sestrička mi strčila do kabelky jeden sáčok za čo som jej veľmi vďačná. Lekáry si pýtajú zvýšiť platy a za čo ? Som strašne naštvaná...
Vysvetlíš mi,čo s týmto maju lekárske platy?Nemyslíš,že s Tebou stratil viac času vysvetlovaním a keby mohol tak tie sáčky predpíše a má to bez nepríjemností a rýchlejšie?To sú zrejme pravidlá poistovne a jej limity a nie lekárov.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alaya1
akeber
V piatok 26.7 sme priniesli otca z Nitry onkol. domov. Nakoľko má diagnózu C20 v pokročilom štádiu po zavedení stomie a nasledovne aj vývodu na moč a liečbou zápalu obličiek, transf krvy, ožiarov je v hroznom stave. Dostali sme z nemocnice jeden sáčok na moč. Cez víkend sa nám sáčok porušil tak som v pondelok ja išla predpísať sáčky na ktoré má nárok a nasledovne som vzala celú zdrav. dokum. aj s prepúšťacou správou obvod. lekárke. Otec by cestu v tejto horúčave nezvládol. U obvod. som si odsedela 2,5 hodiny aby mi dala sprievodný lístok na urológiu ja som v ambulancii ani nebola spriev. lístok mi podala sestrička. U urológa som čakala 1,5 hod. V Leviciach sú dvaja urológ. jeden mal dovolenku a druhý ho zastupoval. Podala som sestre papiere a po chvíli sestra vyšla a oznámila mi že otcovi sáčky doktor nepredpíše. Keď som sa opýtala prečo, tak mi povedala aby som počkala a spýtala sa doktora. Tak som čakala. Lekár mi oznámil že mi ich nepredpíše lebo nemôže. Spýtala som sa ho či mám hadičku strčiť do lavóra a čakať pokiaľ sa druhý urolok vráti po dvoch týždňoch z dovolenky. Otec chodieva tomu druhému ale to som ja nevedela. Ja nechápem.....kde to žijeme? otec pracoval po celí život a v starob. dôch. ochorel a on nemá nárok na zdravotnú staroslivosť ? Keď som vychádzala z ordinácie sestrička mi strčila do kabelky jeden sáčok za čo som jej veľmi vďačná. Lekáry si pýtajú zvýšiť platy a za čo ? Som strašne naštvaná...

Zial, je smutne, ze z lekarov sa stali obycajni podnikatelia..
Ja nepochybujem o tom,že ty by si tým pacientom,všetkým,sáčky dobrovoľne kúpila.Tak ako by to vlastne spravil lekár,keby napísal niečo,čo nemá povolené.Zaplatil by to zo svojho.
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Lenže ide tu o to, že lekarom to, ze nemoze predpisať vobec neprekaža, mam pocit, že im to vyhovuje, nezaujima ho proste, že pacient naozaj tie sačky potrebuje a lekar preto nespravi nič, zaujimaju ho len ukony, ktore mu budu preplatene, a to, ze nemoze uz on nerieši
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Darina1234
Lenže ide tu o to, že lekarom to, ze nemoze predpisať vobec neprekaža, mam pocit, že im to vyhovuje, nezaujima ho proste, že pacient naozaj tie sačky potrebuje a lekar preto nespravi nič, zaujimaju ho len ukony, ktore mu budu preplatene, a to, ze nemoze uz on nerieši
Co má lekár spraviť?Navrhni.
1 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

no riešiť a komunikovať s poistovnami, jednoducho dozadovať sa doležitosti svojich ukonov potrebných pre pacientov a ziadať ich preplatenie poistovnami
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

A čo asi tak robíme od roku 1997?Cítala si onko tému?Ved neschvália ani lieky na metastazy ,nie to že sáčky.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

citam onko temu, ale musiš uznať, ze nielen pacienti musia komunikovať s poisťovnami, ale aj lekari, tym myslim komunikaciu zo strany lekarov v prospech pacienta
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pozri,možem frflať na limity koľko chcem,im predsa vyhovuje situácia,že každú chvilu ma pustia nervy a spravím niečo čo nezaplatia.Je to časť ich prijmov.Už dávno za mna vyjednávaju právnici z našich organizácií,nemám na to nervy ani čas.Ale ked niečo skusime,napriklad pohroziť ak neuvolnia limity že nepodpíšeme zmluvy,tak pacienti idu vyletieť z kože,že čo si to tí lekári dovoluju.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

nie je to u nas v zdravotnictve v poriadku to vieme, lenže ja mam na mysli take spoločne poziadavky lekarov na poistovne , lebo co zmoze jeden chory pacient
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ved vravím,spoločné požiadavky na poistovne sa volaju vyjednávanie zmluv.Stačí pár Krempaského článkov na Sme a sú z nás sane driapajuce peniaze lebo nechceme podpísať zmluvy a je to.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

necitam krempaskeho, ale co ste dosiahli vyjednavanim zmluv, ked vam poistovne nechcu vaše pre zivot dolezite ukony prepacať, nerozumiem,
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dievčence - kľud!
Situácia je taká, že poisťovne idú vyslovene po zisku (a je jedno, či štátna, alebo súkromná) - teda čakajú, že budú dostávať pravidelné platby z odvodov. A keďže často tie platby sú nedostatočné, tak jednoducho "priškrtia" u lekárov. Potom samozrejme lekári nemôžu predpísať ani život zachraňujúce lieky (jedine ak to poisťovňa schváli!).
Pre všetky poisťovne sú ľudia (pacienti) len číslami v štatistikách a v kolonkách "Dal - Dostal" - ony totiž zvysoka kašlú na nich. A niektorých pacientov s "čistým" svedomím svojim správaním jednoducho odpisujú.

Celý systém je zle nastavený (ja to nezmením) a bude ešte horšie nastavený - ak bude jedna poisťovňa - kde je záruka, že sa to zlepší? Nikde. Možno sa odvody ešte zvýšia, aby zisky poisťovne (štátu!) boli čo najvyššie, ale nemuseli zvýšiť výdaje - tak jednoducho sa upraví kategorizácia liekov, upraví sa zoznam pomôcok, upraví sa zoznam chorôb, ktoré budú hradené (a možno v blízkej budúcnosti bude onkologické ochorenie považované za "bežné", u ktorého nie je potrebné liečbu hradiť).
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Darina1234
necitam krempaskeho, ale co ste dosiahli vyjednavanim zmluv, ked vam poistovne nechcu vaše pre zivot dolezite ukony prepacať, nerozumiem,
Nič sme nedosiahli.Myslím sukromných lekárov,naopak,dosiahli sme prijatie dvoch zákonov o nutených prácach.No a tým pádom je to ako je.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Darina1234
necitam krempaskeho, ale co ste dosiahli vyjednavanim zmluv, ked vam poistovne nechcu vaše pre zivot dolezite ukony prepacať, nerozumiem,
A ako chceš donútiť poisťovne aby chceli preplatiťdôležité úkony? Myslíš, že tie zdravotné poisťovne chcú produkovať straty? Ako ich môže donútiť jeden súkromný lekár? Alebo jeden pacient?
Majú ísť štrajkovať pacienti?
Lekári štrajkovali, a čo dosiahli?
Aj zdravotné sestry štrajkovali. Zdvihli im o niečo platy a teraz im ich zase zobrali.
Kto môže ide pracovať mimo Slovenska. Jasné môžeme na ich miesta zobrať Ukrajincov alebo Rumunov. Veď papalášom to nevadí. Tých ošetria v Innsbrucku a pod. A my to zacvakáme.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať