Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

viem, že sa dá napojiť aj na tú a tuším aj na túto priamočiaru...len tá kotúčová bola ťažká ako šlak a ešte malo decko stavy že jej odrežem , alebo zarežem...tak sme pílili bez....
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

misoft
lujza.j
vulxy
lujza.j
šľak ma trafí z tej priamočiarej píly....som s tým teraz skúšala píliť tú plávačku pomooooc....bože že som si nepožičala zase tú ručnú kotúčovú....s tou to bolo brnk-brnk-brnkačka.....
a kde tam vidis problem?
nikde len tou kotúčovou to ide rýchlejšie.....
už som dorobila.....odrbali sa mi hrany v tej časti ked zaklikávaš druhú k prvej....celé pozdĺž ako kedy boli od výroby podpílené...na dvoch parketách....takže som ani prvú radu nespojila s druhou...dalsí balík neotvorím zajtra príde kolega nato kuk.,keby som to nerobila nepoviem ani slovo....nervy mám riadne...doma jak v osade...
vulxy má i nemá pravdu. Priamočiarka je skôr vhodnejšia na vyrezávanie zárezov, prispôsobovanie/okončovanie lamely.
Na prerezanie lamely skrz-naskrz/odrezanie je už vhodnejšia kotúčovka.
Dôvod je jednoduchý: priamočiarka pohybuje listom hore-dole a jej ráchlosť je dosť malá na to, aby nerobila otrepy, zároveň horizontálnym pohybom narušuje materiál. Kotúčovka má omnoho vyššiu rýchlosť rezania a to JEDNÝM smerom, teda odrezaný materiál VYHADZUJE z priestoru.
nuz zalezi na uhle pohladu mne sa preto javy lepsia priamociarka lebo je lahsia ,tichsia a neurobi taky bordel...kotucovka je hnusne tazka(pokial nemame nejaku mensiu lahsiu variantu),hlucna a robi desny bordel ale s tym s tebou suhlasim ze na prerezavanie lamiel by sa malo skor kotucom ale ona tiez dost vytrhava takze neviem,....to uz kazdemu nieco ine vyhovuje.....ked je dobry pilovy list v priamociarke tak dovolim si tvrdit ze je praktickejsia a hlavne bezpecnejsia pre zenu ktora v nedelu skoro rano ma potrebu rezat.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

vulxy Pozri príspevok
ale niekdo ju musel zvolit......kdo asi?....mimo temu ... ona je asi najnesympateckejsia osoba ktoru poznam.....zatial....myslel som posrancov......

Aha, to je tá sociálna demokratka, ktorá parkuje svoje maserati tam kde nie je treba??
Čistá Puča s krpatým Pučiakom.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Lujza - priamočiara pílka je tak dobrá na nejaké milimetrové latky, ale ani na to by som ju nepoužil.
Dôvod je jednoduchý - ten list sa ohne pri rezaní do hociktorej strany podľa nálady a rez už nie je pravoúhly voči spodku, ale urobí ti to všetko nahovno.
Okružnú /kotúčovú pílu/ ak priložíš tak rez je ako z profesionálnej rezačky, priamy, kolmý na vrch aj na spodok.
List priamočiarej ti ide hore rovno a dole je úplne mimo os.
Rezali sme raz spodok dverí priamočiarou pílkou /lacné papierovky/.
Nakoniec sme museli požičať okružnú, odrezať to viac, a nadpojiť masívnym ohobľovaným drevom /ináč by som tie dvere musel vyhodiť/.
1 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

uz sa tesime na dnes vecer 21:15 Arizona Cardinals – Atlanta Falcons???.....anooooo tesime sa seccii
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

misoft
Anik
Veľmi , veľmi ma potešilo dnes, keď som v čase správ zavolala Dušanovi-misoft, že mám problém s PC a do 25 min. bol u nás a veľmi mi s tým PC pomohol. ĎAkujem a wau ako to šlape.
Ale veď nepreháňaj! Problém to nebol - len tvoj dodávateľ to inštaloval hala-bala. Zlé a otravné šlo preč - ostalo zdravé jadro.
....vraj jadroasi starnem mozno by som bol zaujimavejsi keby som sa vyjadroval odbornejsie ako pome preskumat jadro ci pome zrychlit proton...(samozrejme ze potrebujeme teply uzavrety urychlovac)....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vulxy
misoft
Anik
Veľmi , veľmi ma potešilo dnes, keď som v čase správ zavolala Dušanovi-misoft, že mám problém s PC a do 25 min. bol u nás a veľmi mi s tým PC pomohol. ĎAkujem a wau ako to šlape.
Ale veď nepreháňaj! Problém to nebol - len tvoj dodávateľ to inštaloval hala-bala. Zlé a otravné šlo preč - ostalo zdravé jadro.
....vraj jadroasi starnem mozno by som bol zaujimavejsi keby som sa vyjadroval odbornejsie ako pome preskumat jadro ci pome zrychlit proton...(samozrejme ze potrebujeme teply uzavrety urychlovac)....
môže byť neutrón?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vulxy
....vraj jadroasi starnem mozno by som bol zaujimavejsi keby som sa vyjadroval odbornejsie ako pome preskumat jadro ci pome zrychlit proton...(samozrejme ze potrebujeme teply uzavrety urychlovac)....
...uhol pohľadu
Naznačím to takto: Kočka má novú mašinku (na prácu dobrá, i na zábavu vhodná). Žiaľ - "IT" mašinista inštalovat OS a plus k tomu VŠETKY zbytočnosti okolo neho (niektoré TRIALy), ktoré jej len prácu znepríjemňovali (napr. rôzne toolbary, utility - vraj na zrýchlenie) a spomaľovali jej PC.
Takže som to vyhodil a nechal len to, čo potrebuje. Plus som jej nahodil LEN základné veci na údržbu, miesto TRIALov som jej tam hodil iné. No a "IT" jej zakázal aktualizácie a OS sa spamätať nevedel. Po aktualizáciách (a bolo ich požehnane) jej ide ako hodinky, dokonca veci, ktoré neotvorila, odrazu otvoriť šli.

Ja sám mám len niekoľko takých: CCleaner, Avast, OO Defrag. A na prácu používam free aplikácie (M$ aplikácie šli do hája) a fachčí mi to.
2 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

srska
vulxy
misoft
Anik
Veľmi , veľmi ma potešilo dnes, keď som v čase správ zavolala Dušanovi-misoft, že mám problém s PC a do 25 min. bol u nás a veľmi mi s tým PC pomohol. ĎAkujem a wau ako to šlape.
Ale veď nepreháňaj! Problém to nebol - len tvoj dodávateľ to inštaloval hala-bala. Zlé a otravné šlo preč - ostalo zdravé jadro.
....vraj jadroasi starnem mozno by som bol zaujimavejsi keby som sa vyjadroval odbornejsie ako pome preskumat jadro ci pome zrychlit proton...(samozrejme ze potrebujeme teply uzavrety urychlovac)....
môže byť neutrón?
neutron zrychluju v cern-e ...su trosku zaostaly ja doma v kachliach uz pracujem na vyspelejsej technologii....a to som este nespomenul moj najnovsi objav "prd v spacaku sa udrzi nenormalne dlho"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

...a aj HREJE

A v CERNE hľadajú "božskú" časticu (bozón) - ale ani za toho oného ju im ten hore nepošle ani jednu......
1 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

[QUOTE="misoft"]
vulxy
.., dokonca veci, ktoré neotvorila, odrazu otvorit šli...
sak o tom tu stekam.....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ľudia, kliknite si na foto od Juliana, alebo tu, takto vyzerajú Tatry tieto dni
http://flog.pravda.sk/martinpitonak.flog?foto=522924
Naposledy upravil kukučka : 27.10.13 at 20:22
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

[QUOTE="vulxy"]
misoft
vulxy
.., dokonca veci, ktoré neotvorila, odrazu otvorit šli...
sak o tom tu stekam.....
...a ako? Ako bernardýn, vlčiak, alebo čivava?
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

moj nazor ....keby ze zasrandujes a povjes jasne...secko bolo...nikoho nic nenapadne ...ale ked sa niekdo zacina vyhovarat na pevne disky a bios a boot -y tak to podozrive....mas stastie ze nie som tvoja stara...by si bol bez vecere a bez vsetkeho...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

...no šak šecko bolo a už není.... a večeru som dostal... a mám šťastie
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

toto ma dost znepokojuje
http://www.topky.sk/cl/11/1366370/Na...caka-blackout-
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Máš tam niekoho blízkeho?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kukučka
ľudia, kliknite si na foto od Juliana, alebo tu, takto vyzerajú Tatry tieto dni
http://flog.pravda.sk/martinpitonak.flog?foto=522924
Hej.
Práve sa dieťa z Tatier vrátilo. Mali spať priamo v Kežmarku, ale nakoniec niekde blízko mimo. A vraj už v Kežmarku bolo, zabudla som. Túto časť Slovenska veru nepoznám.
Tiež krásne fotky, počasie výborné.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes som tiež videla z diaľnice úžasnú panorámu Tatier, nebolo vidno žiaden sneh, len zelenosivé končiare. Dcéra ma viezla kus cesty, príroda bola nádherná. Zato vo vlaku večer bol hotový lazater, môj vagón nemal kupé, štvorsedadlá boli plne obsadené, čo som dovidela, nebolo snáď jediného zdravého človeka. Ozýval sa kašeľ okolo mňa od výmyslu sveta, suchý, mokrý, chrapľavý, dráždivý, smrkanie, kýchanie, dokonca som videla "blčať" jednu ukašľanú pasažierku, oči červené. Už len dúfam, že mám dobrú imunitu.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Smutné, ľudia sa spoliehajú na lieky, namiesto na seba.
Ja už zopár rokov dodržiavam jednu zásadu a musím poklopať, ak aj na mňa niečo lezie, má to ľahký priebeh, cca 2 dni a pokoj. Je to jednoduché, pri odchode z tepla do zimy treba dať niečo teplé do žalúdka. A teplá obuv tiež nezaškodí.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať