Zavrieť

Porady

vyhrážanie smrtou, može ist priatel do vazenia?

otec podal na priatela trestné oznámenie za vyhrážanie sa smrtou, což nieje pravda, já som jediný svedok. ale, bol už zavretý za iný trestný čin, a pred 5 rokmi mal priestupok za obmedzovanie osobnej svobody. može ist do vazenia? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Všetko bude záležať od dokazovania tohto skutku zo strany otca. Len samotné vyhrážanie medzi "štyrmi očami" je tvrdenie proti tvrdeniu a teda z tohto dôvodu by k obvineniu nedošlo.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrea Kusyová dakujem za odpoved, svedkom som bola ja, ale k žádnému vyhrážaniu nedošlo, to on si vymyslel a nebudu posudzovat to, že už bol zavretý?
    Andrea Kusyová a ještě k tomu dokazovaní, on si píše niečo do deníkov, to asi nebudu brat ako dokaz,že?
    GabiZ Ak by otec podal trestné oznámenie a ak by to polícia riešila, tak by ste mohli byť uvedená ako svedok a vy pri svedeckej výpovedi poviete, ako to bolo. Nie je to však pravidlo, polícia posudzuje, či konkrétneho svedka pozve k výsluchu, alebo nie. Mala som prípad, že sa jeden osobne vyhrážal pred svedkami, pri podaní TO boli uvedené aj ich mená, aby to potvrdili, ale polícia ich ani nepredvolala a postúpila to na Obvodný úrad ako priestupok. Takže je to na rozhodnutí polície. To, že už bol raz odsúdený a vo výkone trestu, nemá vplyv na tento prípad, každý sa posudzuje individuálne a pokiaľ nie je dokázaná vina, posudzuje sa stále ako nevinný. Ale v tomto prípade si myslím, že by k obvineniu ani nedošlo.
    Andrea Kusyová A eště jedna posledná otázka priatel mi spomínal čosi o odsudeni samosudcom... to može byt? moooc vám ďakujem
    GabiZ Samosudca rozhoduje až na súde ale táto vec sa podľa môjho názoru až tam nedostane.
    deha To je možné len tak mýrnyx dýrnix okolo seba hádzať vyhrážky?
    GabiZ Deha, to určite nie, vyhrážať sa len tak sa neoplatí, pretože nie vždy to dopadne tak, že nedôjde k obvineniu. Ale ide tu o spôsob vyhrážania a naplnenie skutkovej podstaty trestného činu v tomto prípade nebezpečného vyhrážania smrťou. Zákon síce jasne hovorí o tom, čím napr. nebezpečné vyhrážanie je, ale existujú ešte ďalšie právne predpisy, vyhlášky, smernice, vykonávacie predpisy, ktorými sa zisťuje takýto skutok, ktorý musí vyšetrovateľ dodržiavať, sú určené postupy a pod. Musí to byť preukázateľné a natoľko vážne, aby mohlo dôjsť k obvineniu a následne odsúdeniu. Skúma sa niekoľko prvkov pri vyšetrovaní a stačí, že jeden z nich nie je naplnený a už to trestný čin nie je. Takže preto hovorím, že len tak podať trestné oznámenie a veriť, že dotyčný bude aj obvinený, nie je pravidlom.
      zbaliť

    vyhrážanie smrtou, može ist priatel do vazenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.