Zavrieť

Porady

Bez bločkov k tehlám možno neskolaudujete.......

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bez bločkov k tehlám možno neskolaudujete
SITA | 17.05.2013 15:54

Bez bločkov k tehlám či cementu možno dom neskolaudujete. Štát uvažuje, že pri kolaudácii budú povinné.
hypotéka, bývanie, úver, dom, mince, stavebné sporenie
Ilustračné foto

Ministerstvo financií sa chystá pokračovať aj v boji proti daňovým únikom. Jednou z noviniek v tejto oblasti má byť napríklad povinnosť stavebníkov predkladať výkaz o prácach a použitých materiáloch pri kolaudovaní stavieb.

"Budeme sledovať aj to, kde sa tehly nakúpili a či sa za tieto tehly odviedla DPH, týka sa to všetkého stavebného materiálu,“ avizuje minister financií Peter Kažimír.

Tieto zmeny by mal podľa štátneho tajomníka rezortu Petra Pellegriniho obsahovať pripravovaný nový stavebný zákon, ktorý by mal ako jednu z podmienok kolaudačného konania zadefinovať potvrdenie finančnej správy, že dotyčný subjekt zdokladoval výstavbu.

Zdroj :
http://byvanie.pravda.sk/peniaze-a-p...eskolaudujete/
Usporiadat
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Doteraz sa predávali bločky na zdokladovanie úveru stavebného sporenia.
Teraz aj na stavbu. To bude zas ryža pre kšeftárov.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
"V rámci novo pripravovaného stavebného zákona by sa pre Finančnú správu a aj políciu vytvorila možnosť byť súčasťou kolaudačného konania,"
Zdroj:
http://www.topky.sk/cl/10/1350014/St...ry-za-material
-----------------------------------------------------------------
Napríklad s preukázaním obstarania materiálu problém nevidím.Horšie je to s prácou, ktorú si stavebník vykoná sám.Je to riadna šikana zo strany štátu .
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Zita5
"V rámci novo pripravovaného stavebného zákona by sa pre Finančnú správu a aj políciu vytvorila možnosť byť súčasťou kolaudačného konania,"
Zdroj:
http://www.topky.sk/cl/10/1350014/St...ry-za-material
-----------------------------------------------------------------
Napríklad s preukázaním obstarania materiálu problém nevidím.Horšie je to s prácou, ktorú si stavebník vykoná sám.Je to riadna šikana zo strany štátu .
Inak som videl samostaviteľa ten dom ani mŕtvemu, kvádre(čo neprešli skúškou) nahádzané na seba, viazal každý x-tý rad stavebný dozor(dôchodca) drbne pečiatku za 100€ na čokoľvek, SPRAVÍ SA OMIETKA a už nič nie je vidieť a rýchlo predať ale aj odborníka na plyn som skoro kopol do r..i keby nebolo dozoru od plynárov tak ťahá stredotlak priamo pod chodníkom, a o kúrení ani nehovorím
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pozri Pavol to je Tvoje videnie , ale nie všetci sú na tom tak ako ten Tvoj staviteľ.A to viem o čom hovorím .Určite aj také prípady môžu byť , ale nehádžme všetkých do jedného vreca .Ja osobne týchto blbých zákonov na Slovensku už mám po krk .Stále mi myseľ ujde na podvodníkov .....s tými sa nič nerobí .
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Zita5
Pozri Pavol to je Tvoje videnie , ale nie všetci sú na tom tak ako ten Tvoj staviteľ.A to viem o čom hovorím .Určite aj také prípady môžu byť , ale nehádžme všetkých do jedného vreca .Ja osobne týchto blbých zákonov na Slovensku už mám po krk .Stále mi myseľ ujde na podvodníkov .....s tými sa nič nerobí .
Je pravda ešte nevieme čo v tom zákone bude, mňa tiež serú podvodníci je je jedno či je veľký či malý ale ak sa ma to môže dotýkať alebo môže poškodiť nejaká susedova potencionálne padajúca strecha tak ma to trápi viac ako zle spravená diaľnica. Inak ja keď som mal stav sporenie tak som musel vydokladovať všetko podobne aj eurofondy.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Taketo zakony mozu zavadzat potom, ked na Slovensku budeme mat take platy a taku zivotnu uroven,ze si bude moct kazdy zavolat odbornu firmu na vsetky prace,co chce doma vykonavat. Ako to funguje vo vyspelejsich,bohatsich krajinach.

Vacsina ludi, co si chcu postavit strechu nad hlavou si berie hypoteky na 20-30 rokov a potom obracia kazdu korunku a su radi ked im rodina, ci priatelia pridu po vikendoch pomoct aspon s jednoduchsimi pracami.
Ak budu potrebovat za kazdu jednu polozenu obkladacku stempel od nejakej/zvacsa predrazenej/ firmy,tak si budu musiet brat hypoteky nie na 20-30rokov,ale na 50 !!!

Ved u nas su postavene cele dediny svojpomocne,domy sluzia aj dalsim generaciam. Takze tvrdit , ze "samostavitelia" postavia dom horsie,ako nejaka firma je hlupost. Ked si niekto stavia pre seba,skor to robi preciznejsie ako nejaka cudzia firma. Prv v stavebynch firmach robili zvacsa odbornici, vyuceni v obore s dlhorocnou praxou.
Dnes firmy poberu nevyucenych,neskusenych,lebo kvalitnnych odbornikov by museli lepsie zaplatit, co nechce nikto...
5 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka súhlasím s Tebou. Dnes stavebným firmám ide o kvantitu a k vysokým ziskom a nie kvalitu .
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona
Taketo zakony mozu zavadzat potom, ked na Slovensku budeme mat take platy a taku zivotnu uroven,ze si bude moct kazdy zavolat odbornu firmu na vsetky prace,co chce doma vykonavat. Ako to funguje vo vyspelejsich,bohatsich krajinach.

Vacsina ludi, co si chcu postavit strechu nad hlavou si berie hypoteky na 20-30 rokov a potom obracia kazdu korunku a su radi ked im rodina, ci priatelia pridu po vikendoch pomoct aspon s jednoduchsimi pracami.
Ak budu potrebovat za kazdu jednu polozenu obkladacku stempel od nejakej/zvacsa predrazenej/ firmy,tak si budu musiet brat hypoteky nie na 20-30rokov,ale na 50 !!!

Ved u nas su postavene cele dediny svojpomocne,domy sluzia aj dalsim generaciam. Takze tvrdit , ze "samostavitelia" postavia dom horsie,ako nejaka firma je hlupost. Ked si niekto stavia pre seba,skor to robi preciznejsie ako nejaka cudzia firma. Prv v stavebynch firmach robili zvacsa odbornici, vyuceni v obore s dlhorocnou praxou.
Dnes firmy poberu nevyucenych,neskusenych,lebo kvalitnnych odbornikov by museli lepsie zaplatit, co nechce nikto...
Lenže pri tých svojpomocných sa vždy dohodol nejaký murár vyučený a s dlhoročnou praxou a ďalšia partia z rodiny a známych takže kvalita fest a robil ho pre seba, nie na rýchle postavenie a predanie po pár rokoch. Keď nemajú firmy vyučených a skúsených tak odkiaľ brať a tých pár starcov ktorým sa už ruky trasú môžu radiť a spomínať ako oni stavali veď už pomaly 25 rokov nevyšiel z učňovky murár čo by aj niečo vedel.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Pavol ja si idem dom stavat sam teda ak boch da lebo ked to odsuhlasia a nebude si moct clovek uz ani nic sam spravit na dome tak rozvoj byvania na dedinach klesne ana minimum. A urcite ked tam chcem byvat si to spravim preciznejsie ako tý odbornici ktorých som videl v o firmach kde maju majstra ktorý sa vyučil este pred 40 rokmi a o novych materialoch vie akurat tak prd. Cest samozrejme vynimkam. ale co ja viem 90% firiem svoju robotu odflaknu presne tak ako si napisal material z bohviekade naukladane cez seba hala bala diery ze previdis cez cely dom(osobne som to videl na bytovke) zakryju to fasadou a hotovo. Neviem ako iny stavitelia ale uz 2 roky len zhanam informacie a skusenosti pri renovacii jedneho domu a este viac ako jeden rok aj budem. A nie ze zajtra sa rano zobudim s napadom postavit si dom a pozajtra uz majstrujem.
0 0
weronyka weronyka

weronyka je offline (nepripojený) weronyka

My sa tiez chystame stavat svojpomocne. Vlastne sme to tak planovali. Tento rok sme chceli zacat, ale zabrzdila nas prave pripravovana novela zakona. Mna zaujima, ci sa novy zakon bude tykat len tych, co zacnu stavat po schvaleni, alebo aj tych, co zacali stavat pred schvalenim zakona. Pre niekoho je to mozno blby dotaz, ale ak sa niekto vyzna v tychto zmenach, mohli by ste mi poradit, ci sa teda na to svojpomocne stavanie mame odhodlat (pochybujem, ze nam nejaky pracovity dedinsky ochotnik, co nam bude lopatovat, vystavi fakturu za odvedenu pracu).
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

Tazko to moze platit spatne. Ak do zaciatku platnosti noveho zakona nebola povinnost blocky archivovat, mozu ma tak akurat ...
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Presne tak ak zacnes stavat pred novelou a povinost odkladat blocky na vsetky prace teraz nie je nemozu predsa chciet aby si ich mala. Niekto tu pisal ze keby ich od teba pytaju das to na sud a stat by prehral.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

weronyka
My sa tiez chystame stavat svojpomocne. Vlastne sme to tak planovali. Tento rok sme chceli zacat, ale zabrzdila nas prave pripravovana novela zakona. Mna zaujima, ci sa novy zakon bude tykat len tych, co zacnu stavat po schvaleni, alebo aj tych, co zacali stavat pred schvalenim zakona. Pre niekoho je to mozno blby dotaz, ale ak sa niekto vyzna v tychto zmenach, mohli by ste mi poradit, ci sa teda na to svojpomocne stavanie mame odhodlat (pochybujem, ze nam nejaky pracovity dedinsky ochotnik, co nam bude lopatovat, vystavi fakturu za odvedenu pracu).
To kupuješ stavebný materiál bez bločkov? Pre mňa nie je problém si ho vypýtať aj keď sa na mňa niektorí zle pozerajú, s tou faktúrou čo má vystaviť brigádnik si pekne tresla ale keď neúčtuješ nevieš, brigádnik mi aj záhradku zrýľuje a mám to v nákladoch a faktúru nerobí
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Zita5
Pozri Pavol to je Tvoje videnie , ale nie všetci sú na tom tak ako ten Tvoj staviteľ.A to viem o čom hovorím .Určite aj také prípady môžu byť , ale nehádžme všetkých do jedného vreca .Ja osobne týchto blbých zákonov na Slovensku už mám po krk .Stále mi myseľ ujde na podvodníkov .....s tými sa nič nerobí .
pavol54
Inak ja keď som mal stav sporenie tak som musel vydokladovať všetko podobne aj eurofondy.[/QUOTE]
pavol54
To kupuješ stavebný materiál bez bločkov? Pre mňa nie je problém si ho vypýtať aj keď sa na mňa niektorí zle pozerajú, s tou faktúrou čo má vystaviť brigádnik si pekne tresla ale keď neúčtuješ nevieš, brigádnik mi aj záhradku zrýľuje a mám to v nákladoch a faktúru nerobí
Nie je to o pohľade na materiál ...ide o videnie do peňaženky a či na účet ...

Pali , Ty pozeráš na túto skutočnosť z pohľadu podnikateľa a ja zasa ako súkromná osoba ...

Čiže odpoveď znie :
1. ak mám možnosť bez DPH a bez bločku - využijem ...
2. na chalupe maká raz jeden , raz druhý ...jeden furt .....faktúru by mi otrieskali ohlavu a na takú makačku by som firmu nezavolal ...
- neskutočné love by chceli
- robotu by firma odjesexovala ...
3. Ty to dáš do nákladov a ja odpíšem z rodinného účtu ... Ty máš zisk a ja iba ten dobrý pocit ( ale ten má pre mňa blahodárny význam )
4. S tým stavebným sporením si snáď robíš srandu .....
5. Eurofondy ani nespomínam .....

P.S.:
Vezmime si tých všeliakých " živnostníkov "...
Majú možnosť paušálnu daň platiť , alebo tú podľa skutočne odvedenej práce....
Skoro každý si vybral tú druhú variantu , nakoľko sa dá oveľa lepšie štát odrbať .

Preto odrbávam henden Absurdistan , kde sa len dá ......kua a nie som sám ...
3 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ešte že mám skolaudované už viac ako dva roky, inak by som fakt emigroval - hocikam.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bežného občana štve nie len to že má predkladať bloky, FA a iné ale aj to , že prítomnou stranou na kolaudácii bude zástupca finančnej správy a príslušník polície .No neviem čo tam má policajt čo hľadať .Je toto vôbec možné ........však tu vidím určité spojenia ...no katastrofa !To už fakt si tento národ nechá takto kydať na hlavu a nechá sa šikanovať !
Naposledy upravil Zita5 : 23.05.13 at 08:03
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Zita5
Bežného občana štve nie len to že má predkladať bloky, FA a iné ale aj to , že prítomnou stranou na kolaudácii bude zástupca finančnej správy a príslušník polície .No neviem čo tam má policajt čo hľadať .Je toto vôbec možné ........však tu vidím určité spojenia ...no katastrofa !To už fakt si tento národ nechá takto kydať na hlavu a nechá sa šikanovať !
To je všetko v zákone? Neviem prečo panikáriť keď sme zákon nečítali. to by museli nabrať dosť policajtov aj finančákov aby každú stavbu skontrolovali dokladovo pre mňa by nebol problém im tam dať doklady ERP po 5€ však by ich drblo. Tak kruté to nebolo ani keď mi kontrolovali doklady na eurofondy.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Však uvidíme čo prinesie zákon .
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A kto je to, ten, štát???
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sito
A kto je to, ten, štát???
Štát sme my, ako hovoril Ludovít neviem koľký(asi XIV.). A keďže si "mykal", tak neviem, ako to myslel.
Naposledy upravil marjankaj : 23.05.13 at 10:26
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať