Zavrieť

Porady

daňový bonus vrátený z DÚ

Prosím Vás, ako mám zaúčtovať daňový bonus (v jednoduchom účtovníctve), ktorý je vyplatený zamestnancovi vo výplate, ale je vyplatený zo zdrojov zamestnávateľa. Je to výdavok ovplyvňujúci základ dane?
A ako mám potom zaúčtovať vrátený daňový bonus Daňovým úradom zamestnávateľovi na základe žiadosti. Je to príjem, ktorý ovplyvňuje základ dane?
Pr. zamestnanec mal vyplatenú čistú mzdu SK 7.600,- + Sk 400,- daňový bonus.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    3tina je offline (nepripojený) 3tina

    3tina
    Neviem či je postup akým to robím ja správny, skúste reagovať aj iní.
    Celú čiastku (mzda aj daňový bonus) dám do nákladov ovplyvňujúcich daň z príjmu-mzdy, požiadam DÚ o vrátenie a žiadosť si zaevidujem ako záväzok (samozrejme mínusový)- takže je to príjem ovpl. základ dane. Robím to preto tak, lebo keby som si chcela žiadosť zaevidovaž ako pohľadávku voči DÚ, nemám ju kam zaradiť (mzdy sa v príjmoch nenachádzajú).
    Ak sa mýlim opravte ma.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    Ahojte, podla mna zaučtujete danový bonus len vtedy ked vam prídu peniaze na úcet, cize to budete uctovať v roku 2006- príjmy- ostatné príjmy ovplyvnujuce zaklad dane. Pohladavku by som neevidoval, pretoze danovy urad vám zaplatí danový bonus v tomto roku.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Daňový bonus vrátený od Daňového úradu zaúčtujete do kolónky mzdy so znamienkom mínus.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Výklad je v príspevku 7 http://www.porada.sk/showthread.php?p=201290#post201290

    Steven111, v jednom príspevku odporúčaš medzi zdaniteľné príjmy a v druhom medzi nezdaniteľné

    daňový bonus vrátený z DÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.