Zavrieť

Porady

pokladna v Omege

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Chcela by som sa poradit, prosim,
mam blocek z ERP o nakupe materialu do spotreby a tovaru...je to vsetko na jednom blocku a chcem k tomu urobit jeden vydavkovy PD. Na rozuctovnie pouzivam makro..dam s iny vydaj, nahodim partnera, text, datum a koci mi to do tabulky makra, kde vypisuje zaklad DPH....lenze ja chcem mat na doklade rozuctovanych viacpoloziek nielen jedenu..pretoze niektore veci idu na ucet 501 a niektore na 131....a k tomu samozrejme DPH....makro mi ponuka zauctovat len jednu polozku..a celkova suma mi skoci do sumy VPD....neviem ako to mam urobit..nemam pouzit makro, ale to mam zauctovat rucne po polozkach?
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mimiss Pozri príspevok
nie stavebná firma takže večšinou za stavebné činnosti -služby takže ak by napr.kupil stavebný material a dalej ho predal na fa či hotovost potrebuje ERP?no večšinou len dotacia z BU to sledujem priebežne
áno, pri predaji tovaru je potrebná erp.
...a mimochodom platbu v hotovosti nad 5.000 EUR nesmieš prijať. Teda, ak niekomu niečo robíte, čo bude stáť viac ako 5.000, ani zálohu nemôžeš prebrať v hotovosti....
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mimiss Pozri príspevok
ale ked to nakúpi ako material a v nezmenej podobe zasa tak predá tak aj vtedy?
prečo nesmiem?tak ked sme mali jednu vystavenu fakturu na sumu 14,500 E hradenu v hotovosti bude z tym velky problem?ale ked sme niesli na DU kvoli registrácii DPH nenamietali nič pozerala to a nič..tak nechápem
k prvej časti otázky - áno, ak predávaš v nezmenenom stave, potrebuješ erp.
k druhej časti - čítaj zákony - je zmena od 1.1.2013
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať