Zavrieť

Porady

Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
evuš
Obed - grilovaný Hermelín, listový šalát s dresingom
Večera - cesnačka s krutónmi, francúzske zemiaky, kyslá uhorka
Eviii....mnam-idem k tebe
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Anika61
evuš
Obed - grilovaný Hermelín, listový šalát s dresingom
Večera - cesnačka s krutónmi, francúzske zemiaky, kyslá uhorka
Eviii....mnam-idem k tebe
..prídi...
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja som v noci navarila hrnčisko mäsovozeleninovej pomazánky, stačí urobiť hrianky a dobrý čaj, napriek tomu idem grilovať cuketky, nech sa mi nepokazia, k nim moja fest cesnaková tatárka
8 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

morčací rezeň, varené zemiaky. uhorkový šalát
zajtra budú smotanovo- špenátove cestoviny
028.jpg  
10 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
kukučka
ja som v noci navarila hrnčisko mäsovozeleninovej pomazánky, stačí urobiť hrianky a dobrý čaj, napriek tomu idem grilovať cuketky, nech sa mi nepokazia, k nim moja fest cesnaková tatárka
Kuki robíš majonézu /tatarku/ s vajcami alebo bez?
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Bravcove ala svieckova,kolienka.....kavicka s vymiesanym zltkom...
IMG_20140930_145032.jpg  
10 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Brokolicová krémová polievka, zemiakový perkelt, pečená bravčová fašírka , chlieb.
5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

terezamaria
kukučka
ja som v noci navarila hrnčisko mäsovozeleninovej pomazánky, stačí urobiť hrianky a dobrý čaj, napriek tomu idem grilovať cuketky, nech sa mi nepokazia, k nim moja fest cesnaková tatárka
Kuki robíš majonézu /tatarku/ s vajcami alebo bez?
29.09.09 17:53 kukučka



Cesnaková tatarka

Suroviny:
1 celé veľké vajíčko,
1 PL mletého horčičného semena alebo horčice, korenie, soľ, drvená štipľavá paprika, trošku bazalky
olej
veľká hlavička cesnaku, kyslá uhorka, cibuľa a mrkva z uhoriek /iná kyslá alebo varená zelenina/, pohár vriaceho!!! uhorkového nálevu

Postup: Rozmixujeme vajíčko s horčicou, korením a soľou, potom prilievame olej a mixujeme do zhustnutia.
Vlejeme pohár vriaceho uhorkového nálevu, premixujeme s ostatnými surovinami a znovu pridávame olej až je majonéza hustá
/ po vychladnutí ešte trochu zhustne/. Je toho plná 7dcl fľaša, vydrží dlho, žiadna chémia.
Môžeme pridať čerstvé bylinky alebo koreniny podľa vlastného výberu.
Kto neznáša čerstvý cesnak, môže ho krátko povariť v uhorkovom náleve, pozor, kypí.

PS.
Pôvodný recept je francúzska omáčka AOLI len zo žĺtka. Vriacu vodu som nahradila nálevom zo sladkokyslých uhoriek, prevarím ho v mikrovlnke a rovno vlejem do majonézy. Nebojte sa toho, stačí 1x Olej lejem, žiadne po kvapkách.
Ak robím majonézu do zemiakového šalátu, cesnak vynechám. Ak je kyslá, pridať lyžičku cukru.

5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Neužitočné, ej, ej, niekto nemá rád pirohy.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Tweety
Neužitočné, ej, ej, niekto nemá rád pirohy.
Majka, včera som sa na tom zabávala na šuťáku - ani francúzske neboli so súhlasom...a možno to bol iba preklik...ja si zjem, čo si navarím, aj keď mi niekto dá X nesúhlasov - však to môj bachor spapá
0 0
BlackRoses BlackRoses

BlackRoses je offline (nepripojený) BlackRoses

Som aký som....
Plnená paprika s domácou knedľou?
4 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

BlackRoses
Plnená paprika s domácou knedľou?
..mňááááám...ale ja jedávam bez knedle...iba papriku a guľky s paradajkovou omáčkou...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evuš
BlackRoses
Plnená paprika s domácou knedľou?
..mňááááám...ale ja jedávam bez knedle...iba papriku a guľky s paradajkovou omáčkou...
Evuš, veď tá knedľa je tam otázna.
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

evuš
Tweety
Neužitočné, ej, ej, niekto nemá rád pirohy.
Majka, včera som sa na tom zabávala na šuťáku - ani francúzske neboli so súhlasom...a možno to bol iba preklik...ja si zjem, čo si navarím, aj keď mi niekto dá X nesúhlasov - však to môj bachor spapá

Evka , Majka to asi mne prekliklo to mínusko, lebo už včera keď som dala súhlas , tak mi skákalo na mínusku aj som to opravila a muselo to znova skočiť, tak sa Vám týmto ospravedlňujem ,už som to opravila dúfam ,že to bude dobre
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Z toho sa nestrieľa, len som sa pousmiala, že niekomu asi fakt nechutí, keď to omínuskoval. Je Ti odpustené.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

wirgi
evuš
Tweety
Neužitočné, ej, ej, niekto nemá rád pirohy.
Majka, včera som sa na tom zabávala na šuťáku - ani francúzske neboli so súhlasom...a možno to bol iba preklik...ja si zjem, čo si navarím, aj keď mi niekto dá X nesúhlasov - však to môj bachor spapá

Evka , Majka to asi mne prekliklo to mínusko, lebo už včera keď som dala súhlas , tak mi skákalo na mínusku aj som to opravila a muselo to znova skočiť, tak sa Vám týmto ospravedlňujem ,už som to opravila dúfam ,že to bude dobre
Wirgi, ja som sa na tom náhodou celkom dobre bavila
0 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

šosovicova polievka, rizoto z bravcoveho mäska , uhorkovy salat a vtacie mlieko.
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Knedľa, kuriatková omáčka..
DSC_0214.jpg  
7 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

dnes budú rýchlovky začínam grilovanou červenou cibuľou, potom budú zapečutky a možno aj koláče -slivkový a banánový
5 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Harula-zemiakova baba,matovy cajik...
IMG_20141001_171812.jpg  
IMG_20141001_172542.jpg  
1/1
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať