Zavrieť

Porady

Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tweety
Varím ju odoka, už počas miešania sa dá zistiť, či ešte pridať krupice alebo už nie. Ak by aj bolo krupice viac, stačí pridať mlieko a je to, či ani nie?
Tak som ju varila celý život, lenže ono tým, že je to krupica a v poslednej fáze ešte naboptná a keď som zas priliala mlieko na zriedenie, zvykol spodok už prihárať, tak nie vždy som bola s výsledkom spokojná... Teraz už som vždy. Nech žije porada! A Pepsi! A krupica!
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Treba s tým počítať, že naboptná, tak ako napr. aj kuľaša.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

evuš
Inak ja dávam tiež cca 1 dl mlieka a 1 PL krupice, nie moc kopcom....
Raz nám pionierska vedúca v tábore opisovala ako varila krupicu, vraj museli vyhodiť hrniec i s varechou, nedala sa z hrnca vytiahnuť
mne sa tento poer zda malo-ja mam Rada hustejsiu krupicku,nie taku vodickovu...
ked som Bola mala,mama mi musela varievat taku,ze ked vychladla a stuhla,dala sa kraaaasne krajat.
dnes zu varim trosku redsiu,ale stale v nej stoji lyzica :-D
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Oliwa
lujza.j
paráda
Lui, však si uvar... a potom len bude paráda ... nebudeš tu predsa Žabinke závidieť...
pre boháá..oliw...já a závisť....neznámy pojem u mna...já len slintám a revem...a chlap je doma...už som mu minule hlásila....ked tu žabka dráždila kašou...že urobí....ale včera som mala zmrzku a kolač som piekla.....včera hojno dneska .....ho.no...cukor nejem....jedine,že by som to nezvládla....
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lui a ty sa bojíš varenia, či čo?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety
Lui a ty sa bojíš varenia, či čo?
nié.....ja sa bojím cukru
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Oliwa
lujza.j
ja ju tiež neviem...ale pamatám,že pepsi to tu dávno......ale moj chlap ju famóznu vie....ja sa do určitých vecí nehrniem aj na trhanec mi povie,že si ho móžem bárskedy....mne odo mňa nechutí....takže tam bude pes zakopanýáno určite ju urobíš lepšiu....
On si ju raz aj uvaril, ale bola ako betón...
Pepsi, že na liter mlieka 10 lyžíc krupice. Bodka. T.j. na deci mlieka jedna PL.
Fígeľ je v tom, že záleží, ako veľkú polievkovú lyžicu máš /či plytkú, alebo hlbokú/ a akú dáš - či rovnú, alebo kopcom...
Ja dávam na deci mlieka kopcovitú čajovú lyžičku krupice. Sypem do vlažného mlieka ( nie vriaceho), privediem do varu, chvíľu povarím na miernom ohni (aby neprihorela) a odstavím. Pri takomto postupe sa hrudky neurobia.
Kto má rád hustejšiu, môže do litra mlieka 2 tyžičky pridať.
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Večera - zeleninová polievka s krupicovými haluškami, špagety carbonara.....skoro aj s príchuťou mobilu
5 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
paráda
Norma na krupicovú kašu je na liter mlieka 20Dg krupice.Môj muž miloval krupicu (dostával ju za odmenu ),tak som ho naučila 6dl mlieka dať zovrieť so soľou a 2PL cukru a krupicu rozmiešať v 4dl studeného mlieka a liať do vriaceho.Nechať párkrát zovrieť na miernom plameni a miešať.Žiadne hrudky A aby ste nemuseli vážiť,je to 250ml
Naposledy upravil Peggynka : 18.05.15 at 20:40
5 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Muz dojedalobed zo vcera a ja som si kupila parene buchtykto by varil v taky pekny den
5 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Obed - bulgur s cherry paradajkami, avokádom, uhorkou, pokvapkané citrónom a olivovým olejom s hľuzovkou /jemne ju tam cítiť/
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evuš
Obed - bulgur s cherry paradajkami, avokádom, uhorkou, pokvapkané citrónom a olivovým olejom s hľuzovkou /jemne ju tam cítiť/
Si bola vykopávať v lese?
2 1
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Tweety
evuš
Obed - bulgur s cherry paradajkami, avokádom, uhorkou, pokvapkané citrónom a olivovým olejom s hľuzovkou /jemne ju tam cítiť/
Si bola vykopávať v lese?
..nie, kúpila som taký olej, ale či to je pravá hľuzovka, alebo dáka náhrada nezistím...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mne hľuzovky nemvoňajú.
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Dusená krkovička bez kosti,zemiaky,ľadový šalát (obed za 30min )
7 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Peggynka
Dusená krkovička bez kosti,zemiaky,ľadový šalát (obed za 30min )
to ako robíš že tak skoro stíhaš? nie je to mäso napoly surové?
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

paradajková polievka, placky z nahrubo nastrúhaných zemiakov s medvedím cesnakom
002.jpg  
13 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Fazuľová polievka na sladko so zeleninou, špenát z čerstvých listov, potlačené zemiaky s opraženou cibuľou, volské oči.
10 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
katka 23
Peggynka
Dusená krkovička bez kosti,zemiaky,ľadový šalát (obed za 30min )
to ako robíš že tak skoro stíhaš? nie je to mäso napoly surové?
V kukte mäso za 22min úžasná bola.Ešteže som sa zbadala,že mäso fajn tmavé,radšej potom ešte uzavriem...a bolo presne aké som chcela.Zvyčajne dávam na 25min A ešte...neklepem mäso,len nakrájam
Naposledy upravil Peggynka : 19.05.15 at 13:48
5 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Domáce lečo/míňajú sa zásoby/s domácimi vajcamia kúpenými frankf.párkami a chlebom
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať