Zavrieť

Porady

lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Cvikľová polievka, huby (včera nazbierané) s vajcom, zemiaky, zmrzlina domáca z mrazených malín.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

upečené morčacie horné stehná, s cesnakom, rozmarínom..
DSC_1769.JPG  
9 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

V sobotu som upiekla plnene zemiaky klobasovym mäskom s tatarkou, tvarohove lievance so sipkovym dzemom , babka bola na navsteve tak uvarila koceninu ,vcera zase plnenu papriku so zemiakovou kasou, vyprazany karfiol s varenymi zemiakmi a tradicne vyvar z prepeliciek s rezancami a na zaver este jablkovu zemlovku ....odmietam varit, kym sa vsetko nepoje.
5 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Zeleninová polievka s rajbaničkou,lečo s klobáskou ,chlieb
6 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Dusené bravčové na paradajkách a paprike s knedľou
IMG_20151117_133736-1.jpg  
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

cesnaková polievka, široké rezance s tvarohom a slaninkou, zákys..
DSC_1775.JPG  
7 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Langoše a od susedy docestovala žemľovka, jablkovo-tvarohová
20151117_142613.jpg  
8 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ráno som plánovala iba vegetiť..no ohlásila sa neočakávaná návšteva.... takže z každého rožka-troška..zeleninová polievka s mrveničkou a mladým hráškom, jelení guláš s chlebom, hovädzie mäso na hríboch s pyré, vysmážaný syr s hranolkami a domácou "tatarkou".....
5 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

zapekané plnene šampiňóny, pečené zemiaky, čalamáda z kalerábu gigant
010.jpg  
8 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nájdite chybu v hentom "recepte"...lebo podľa mňa je tam jedna veľká chyba.

http://zena.pravda.sk/jedlo/clanok/3...rskeho-gulasa/
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

buchač
Nájdite chybu v hentom "recepte"...lebo podľa mňa je tam jedna veľká chyba.

http://zena.pravda.sk/jedlo/clanok/3...rskeho-gulasa/
neviem presne na čo myslíš, toto som čítala v dákych receptových novinách (varecha?), a mňa tam zarazilo kedy pridali čerstvú papriku.. ja ju dávam až na koniec, keby sa varila 2 hodiny, tak by mi rozvarená nechutila.. a chýba mi tam cesnak.. a guláš sa nemieša občasne, ale často..
1 1
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Ja solím už cibuľu, pustí vodu a lepšie sa udusí, paradajky spolu s paprikou a vydusím kým sa neoddelí voda od masti, mäso, koreniny a perkelt nepodlievam, mäso pustí vodu a v tej sa dusí. Ale to je môj postup
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Prvá várka vianočných keksíkov - medovníky s anízom
20151117_194717.jpg  
12 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
buchač
Nájdite chybu v hentom "recepte"...lebo podľa mňa je tam jedna veľká chyba.

http://zena.pravda.sk/jedlo/clanok/3...rskeho-gulasa/
neviem presne na čo myslíš, toto som čítala v dákych receptových novinách (varecha?), a mňa tam zarazilo kedy pridali čerstvú papriku.. ja ju dávam až na koniec, keby sa varila 2 hodiny, tak by mi rozvarená nechutila.. a chýba mi tam cesnak.. a guláš sa nemieša občasne, ale často..
Upresním.
Nejde o indegrediencie...paprika,cesnak a podobne.
Mne ide o určitý postup,ktorý je spomenutý a v ňom vidím tú chybu.

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, takže :
Mletá paprika v guláši

Do cibuľovo-paradajkového základu treba prisypať mletú sladkú papriku, zároveň aj papriku štipľavú a pre farbu a pre výraznejšiu chuť niekto pridáva aj lyžicu maďarskej paprikovej pasty. V tejto fáze sa do základu pridáva mäso, nakrájané na väčšie kocky, a za stáleho miešania sa restuje. Pri restovaní sa pridáva soľ a mieša ďalej, kým sa mäso nezatiahne.
Neviem síce, ako kto robí, ale ja postupujem úplne opačne.
Najprv mäso na cibuli a až potom tú papriku. Lebo si myslím, že paprika sa v pohode prionačí a zhorkne. Nik a nič potom tú pachuť neodstráni...iba ak kanalizácia.
Autor: SHUTTERSTOCK videl guláš asi len na obrázku......šak tam sú len také onačiny.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

buchač
Žabinka
buchač
Nájdite chybu v hentom "recepte"...lebo podľa mňa je tam jedna veľká chyba.

http://zena.pravda.sk/jedlo/clanok/3...rskeho-gulasa/
neviem presne na čo myslíš, toto som čítala v dákych receptových novinách (varecha?), a mňa tam zarazilo kedy pridali čerstvú papriku.. ja ju dávam až na koniec, keby sa varila 2 hodiny, tak by mi rozvarená nechutila.. a chýba mi tam cesnak.. a guláš sa nemieša občasne, ale často..
Upresním.
Nejde o indegrediencie...paprika,cesnak a podobne.
Mne ide o určitý postup,ktorý je spomenutý a v ňom vidím tú chybu.

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, takže :
Mletá paprika v guláši

Do cibuľovo-paradajkového základu treba prisypať mletú sladkú papriku, zároveň aj papriku štipľavú a pre farbu a pre výraznejšiu chuť niekto pridáva aj lyžicu maďarskej paprikovej pasty. V tejto fáze sa do základu pridáva mäso, nakrájané na väčšie kocky, a za stáleho miešania sa restuje. Pri restovaní sa pridáva soľ a mieša ďalej, kým sa mäso nezatiahne.
Neviem síce, ako kto robí, ale ja postupujem úplne opačne.
Najprv mäso na cibuli a až potom tú papriku. Lebo si myslím, že paprika sa v pohode prionačí a zhorkne. Nik a nič potom tú pachuť neodstráni...iba ak kanalizácia.
Autor: SHUTTERSTOCK videl guláš asi len na obrázku......šak tam sú len také onačiny.
aha, toto si myslel.. ja tiež robím cibuľa, mäso, paprika, ale už som sa stretla aj s takým postupom ako je písané..
1 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pmajap
Ja solím už cibuľu, pustí vodu a lepšie sa udusí, paradajky spolu s paprikou a vydusím kým sa neoddelí voda od masti, mäso, koreniny a perkelt nepodlievam, mäso pustí vodu a v tej sa dusí. Ale to je môj postup
moj chlap vždy solí základ...cibuľový....alebo cibulovo cesnakový....
ja tiež,ale to sa už dajako neráta...ja už neviém variť....alebo nechcem vedeiť
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
pmajap
Prvá várka vianočných keksíkov - medovníky s anízom
Majka krásne, hoď prosím recept....a napíš, či sú tvrdé, či mäkké....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

terezamaria
pmajap
Prvá várka vianočných keksíkov - medovníky s anízom
Majka krásne, hoď prosím recept....a napíš, či sú tvrdé, či mäkké....
voňajú až sem
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Terezka keď ich dáš tenšie ako 4-5 mm tak ich trochu vysuší, ale po troch dňoch zmäknú. Držia tvar a nie sú presladené, tak sú ideálne na zdobenie.

50 dg hlad. múka
20 dg práškový cukor
5 dg mleté mandle
4 dg maslo
10 dg medu
3 celé vajcia

1/2 prášku do pečiva ...........................alebo: 1 prášok do pečiva na perníky
1 mokká lyžička škorice
1 mokka lyžica anízu
4 rozomleté klinčeky

citrónová kôra z 1 citr.

zamiesime na cesto, odpočíva 1 deň až týždeň, ako máte čas, rozvaľkať na 4-5 mm, potrieť vajíčkom

Biela poleva na zdobenie:
20 dg cukru, 1 bielko, 1 kávová lyžička solamilu (zemiakový nie kukuričný), trochu citrónovej šťavy
ak je bielko väčšie pridávať cukor. Cukor 2x preosiať. Šľahať mixéron 15 minút. Riedku polevu na plochy robiť z hustej pridaním horúcej vody.
Naposledy upravil pmajap : 18.11.15 at 10:50
7 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Majka díky, vyskúšam, možno aj tento týždeň, deti to majú radi......a už mám uložené, vždy pošlem sama sebe do ss.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať