Zavrieť

Porady

Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Valcake
Dáška, ja to robím s d.krupicou miesto múky..je nadýchanejšie, ľahšie. Múkou je tvrdšie.
dobrá rada, vyskúšam. Vďaka
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Marhuľové gule zo zemiakového cesta, ale všetky som zamrazila, budú na 3x.
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
tvarohové halušky s jahodovou omáčkou. Teda, povodne to mali byt tvarohové knedle s jahodami, ale toto bola rýchlejšia varianta

Dáša_
JankaO
Dáša, ak si tie fotky robila ty, tak sú profesionálne.
jaaj, ďakujem Konečne som sa naučila zaobchádzať s mobilom. Teda fotiť Ukladať čísla ešte neviem


Akoby im z oka vypadli, čo sa okúňaš, veď so mohla pokojne povedať, že ide o tvoje foto spred piatich rokov. Žiadna hanba.
https://nanicmama.sme.sk/sladke-jedl...vocnou-omackou
Rýchla varianta plnených ovocných knedličiek z tvarohového cesta






Ide o to, že ja robievam knedličky klasické a pred rokmi sa mi tento recept zapáčil ako ľahší s tým, že cesto vytváram s tvarohom a detskou krupičkou, nechám zo 10 min odležať kvôli krupičke, aby bolo cesto ľahšie, ako písala aj Valčake.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Najmä pri Žabinke mám istotu, že to sama uvarila aj odfotila, detto pri babke-ježibabke.
Samozrejme, že aj pri iných, ale keď sem už vkročím, ich dve neobídem nikdy. :-)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Dáša_
tvarohové halušky s jahodovou omáčkou. Teda, povodne to mali byt tvarohové knedle s jahodami, ale toto bola rýchlejšia varianta

Dáša_
JankaO
Dáša, ak si tie fotky robila ty, tak sú profesionálne.
jaaj, ďakujem Konečne som sa naučila zaobchádzať s mobilom. Teda fotiť Ukladať čísla ešte neviem


Akoby im z oka vypadli, čo sa okúňaš, veď so mohla pokojne povedať, že ide o tvoje foto spred piatich rokov. Žiadna hanba.
https://nanicmama.sme.sk/sladke-jedl...vocnou-omackou
Rýchla varianta plnených ovocných knedličiek z tvarohového cesta






Ide o to, že ja robievam knedličky klasické a pred rokmi sa mi tento recept zapáčil ako ľahší s tým, že cesto vytváram s tvarohom a detskou krupičkou, nechám zo 10 min odležať kvôli krupičke, aby bolo cesto ľahšie, ako písala aj Valčake.


korala a čo vadí, že to je fotka z pred 5 rokov? Jedlo je stále rovnaké a stále ho viem rovnako odfotiť. Alebo je dôležité tu dávať iba presne to jedlo, ktoré sa dnes odfotilo? Treba pridávať časoznak? Ja som myslela, že je to hlavne o inšpiráciach pre ostatných.

Niečo podobné tu riešila pred skoro dvoma rokmi afrikánka - dala som fotky vianočných ozdôb, ktoré som vyrábala. Boli uverejnené aj inde, väčšina s návodmi a veľmi pochybovala, že som to robila ja. To som musela ešte aj náš vianočný stromček fotť, aby mi uverila.


Vadí ti moja fotka alebo ti vadím ja? Ak ja, tak si ma daj do ignore listu a príspevky neuvidíš.
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Najmä pri Žabinke mám istotu, že to sama uvarila aj odfotila, detto pri babke-ježibabke.
Samozrejme, že aj pri iných, ale keď sem už vkročím, ich dve neobídem nikdy. :-)
a len pre korelu, neorezany, iba zmenšený záber na jahodové knedle aj s kusom kuchynskej linky To biele je zadna strana kalendára

zaberov mam viac, vybrala som ten, kde naozaj trčí aj tá linka
pre korelu.jpg  
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Vadí ti moja fotka alebo ti vadím ja? Ak ja, tak si ma daj do ignore listu a príspevky neuvidíš.
OT

Tej osobe vadí už pomaly všetko.
Ale čo už...závisť je sviňa. Holt nedokáže také niečo, nuž mudruje. Variť to nevie, fotiť tiež....o pripojení fotiek ani nevravím.Ale kritizovať by to chcelo.
Na druhej strane ju ospravedlňuje to, že asi tabletky nezabrali...viď časy príspevkov.

korela bude dnes na obed variť slávnostný obed = rašle.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


alaya1
S velkou radostou ocakavam gastronomicke skvosty nicku Korela samozrejme aj s nalezitou foto dokumentaciou najlepsie aj s vlastnym portretom, aby nebolo pochyb, kto ten gastro zazitok pripravoval.

To uz korela sa uvedom. Co tu stvaras, uz aj v tejto teme? Je uplne jedno aka je tu fotka, moze byt aj z kuchyne Kempinski hotela v Tatrach. Ide o inspiraciu na varenie. Si ty ale zly negativny neprajny clovek.
To mínus máš odo mňa!!!!! Za to večné vyrývanie!
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Hrášková polievka/z vlastného, nemala som veľa, ale trošku aj na mraze./ Perkelt s knedlami aj kolienkami./ešte sa varí/čerešňová bublanina. Naše višne..boli úžasné. Zase nie veľa, stromček maličký. Sú aj zmrazené. Z toho bude lepšia bublanina.
20180603_181252-1632x918.jpg  
20180609_221022_crop_807x459.jpg  
20180531_164545_crop_806x459.jpg  
1/1
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka, kuracie prsia s broskyňou a syrom, pečený marinovaný králik, ryža, pohánka, mrkvový šalát. Na zajtra roláda z kuracích přs v lístkovom ceste. Dezert tartaletky s citrónovm krémom a ovocím
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kvok-kvok poliefka... kurča na Nivee .... gruľky (new) pečené na bľache.... kôprovo-cesnakovo-smotankovy magľajz....
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

zeleninová polievka, pečené morčacie stehná, hrášková ryža, poobedná ľadová káva s oreo koláčikom a jahodovým džúsikom v nákupnom centre..
C6F3B9CB-935D-44A3-BFCF-479FB2B64B48.jpeg  
2D20AABF-0B8C-4390-AE5C-40E73D267302.jpeg  
61A710D8-BB55-45EB-A547-E64E3A0E384B.jpg  
1/1
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Hovädzí guláš varený v kotli na dvore s domácim kváskovým chlebíkom, karamelový veterník na plechu, káva, pivo.
34885587_1741979479218365_5739576457928114176_n.jpg  
34984570_1741979459218367_7409980176685072384_n.jpg  
1/1
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Karfiol v cestíčku a strúhanke, pečený v rúre, zemiaky , tatarka.
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

obedovečera.. tekvicový prívarok, opečená klobáska, varené zemiaky.. keď som videla tekvicu v obchode, nedalo sa odolať..
6515783E-1FA5-48CA-A065-D0F9944EFDFF.jpg  
7 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Minule tu Terka hodila foto.... , tak som sa rozhodol pre to.... guláš....
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Marhuľové gule s tvarohom.
6 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

guľky z rybacieho mäsa v paradajkovej omáčke, špagety
gulky2.jpg  
6 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Dáša_
guľky z rybacieho mäsa v paradajkovej omáčke, špagety
a receptík by nebol ? chovám doma pstruhy tak nový recept by som vyskúšala
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

wirgi
Dáša_
guľky z rybacieho mäsa v paradajkovej omáčke, špagety
a receptík by nebol ? chovám doma pstruhy tak nový recept by som vyskúšala
jaaj, uplne jednoduché - mäso som na jemno nakrájala (mala som tresku a kusok lososa, ale struh je tiez dobrý). Bielka vyšľahaní na tuho, primiešane mäso, osolené, okorenené plus strhúhanka. Chvíľku to postálo, potom som tvarovala guľky, jemne obalila v str´úhanke. Opačené na oleji. Vo výpeku konzerva sekaných rajčín plus pretlak. Osolene, okorenené a ocukrené. Povarené, rozriedené vodou z uvarených špagiet. Inšpirácia asi na paprike, len tam pridavali aj krevety.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať