Zavrieť

Porady

ukončenie štúdia a s.r.o.

Dobrý deň, ak mám s.r.o., ktorej som sa posledné roky vôbec nevenovala, tj. nemala som žiadne príjmy a ukončila som štúdium na VŠ II. stupeň, mám sa ísť vôbec hlásiť na úrad práce, resp ako to je s poplatkami pre zdravotnú? ak ešte neviem či začnem a kedy začnem ďalej podnikať, nebude rozumnejšie zrušiť s.r.o, prípadne ju predať? prosím súrne o odpoveď a dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...ak si spoločníkom v s.r.o. nemôžeš poberať dávku v nezamestnanosti. Ak nie je iný dôvod na zdravotné poistenie, musíš sa nahlásiť ako samoplatca a platiť minimálne ZP. Zrušiť s.r.o. vôbec nie je jednoduché - a stojí to aj nemalé finančné prostriedky. Predaj je rýchlejší, je však otázne, akú históriu má Tvoja s.r.o. a či by bol o ňu záujem.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jessi666 sro funguje 5 rokov, nema žiadne dlhy, ani zasoby... ale da sa na tom zarobiť alebo skôr prerobiť?
    tictac7 ....zarobiť-prerobiť.... Veď ani teraz nič nezarábaš - investíciu z pred piatich rokov si už asi dávno oželela... Veď ponúkni na predaj a uvidíš. Aj tu je na to rubrika
    jessi666 dakujem, skúsim a ak by som sa niekde zamestnala, tak potom by za mna zdravotnu platil zamestnavateľ?
      zbaliť

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    pokiaľ viem, keď si spoločníkom a podľa nového aj konateľom v nejakej sro, tak ťa na úrade ani nezaevidujú.
    jessi666 ano je to pravda, teraz som tam volala a podľa nového zákona ako konateľka nemožem byť na úrade práce, je to jedno či podnikám alebo nie... ale síce ak by som sa niekde zamestnala, tak potom by zdravotnú platil za mna zamestnávatel?
    tictac7 áno, v prípade, že sa zamestnáš, ZP aj SP Ti bude hradená priamo zo mzdy + zamestnávateľ bude robiť odvody

    ukončenie štúdia a s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.