Zavrieť

Porady

PZP

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Poisťovňa nám vyplatila určité plnenie, ako náklady na zaobstaranie nového vozidla a cenu nového vozidla, ale až po následnej výzve, ktorú som jej adresovala, avšak ani tak mi nepreplatila všetky náklady. Konkrétne na služby právnika - ktorý mi vyhotovil výzvu, a nepreplatila mi celú faktúru za náhradné vozidlo? Je možné tento rozdiel si vymáhať aj od vinníka nehody - podotýkam bol opitý, teda ak by to malo nejaký vplyv??? Ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    nároky by sa mali riešiť iba s poisťovňou, ak vinník niečo zaplatí je to iba na jeho dobrej vôli resp. nevedomosti... nakoľko on si povinnosť uzavrieť PZP splnil, a nárok na výšku škody si máte uplatniť z jeho PZP... to že pol opitý je jeho vec a poisťovňa má potom zákonný nárok si škodu od neho žiadať v regresnom konaní... čo býva spravidla na dlhé lakte...
    Ďakujem, viete mi poradiť, či mám nárok na preplatenie poisťovňou aj celú faktúru za náhradné vozidlo a za služby advokáta. Viem, že mám nárok na náhradu nákladov, ktoré vynaložím, aby som uviedla vec do pôvodného stavu, to som našla v judikatúre na základe toho mi preplatili aj položky ako STK, odhlásenie, nahlásenie a bla bla, ale nato aby som to vymohla od poisťovne som potrebovala spísať výzvu a za tú som musela samozrejme aj zaplatiť, poisťovňa mi však tieto náklady zamietla, že tie nie sú kryté z pzp tak potom z čoho sú kryté tieto náklady? Myslíte, že by sa mi oplatilo žalovať poisťovňu na súde? teda keby už prišlo na to...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.