Zavrieť

Porady

Môžem ísť skorej do dôchodku?

Mám odpracované v 1. kategprii 19 rokov a 5 mesiacov ako vojak , celkom som ako vojak odpracoval 23 rokov. V civilnom zamestnaní mám už odrobené 14 rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Možno sa pýtaš v súvislosti s nárokom vyplývajúcim zo zaradenia zamestnaní do I. a II. pracovnej kategórie (§ 274 zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení), keďže uvádzaš odslúženú dobu vojaka v I. kategórii funkcií 19 rokov a 5 mesiacov a zostatok ako vojak zrejme v II. kategórii funkcií, spolu 23 rokov.
    V takom prípade si uviedol málo údajov, respektíve neúplné údaje, ktoré sú podstatné pre posúdenie Tvojho možného nároku aj podľa zákona č. 100/1988 Zb.o sociálnom zabezpečení, vrátane možného nároku na odchod do dôchodku v skoršom veku (napríklad možno v 57. roku veku?).
    Ak sa pýtaš z tohto pohľadu, odporúčam Ti pozrieť si informáciu na stránke http://www.zvazvojakov.sk/2013/03/starobne-dochodky/.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš ísť skorej, podmienky sú splnené - až na vek. Takže pôjde o predčasný /PSD/ dôchodok, aký máš vek?

    Môžem ísť skorej do dôchodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.