Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Dnes prišiel za mnou syn s otázkou: Mamííí, čo je to Hamlet?
Tak som mu stručne vysvetlila, kto to bol a že autorom hry je anglický spisovateľ Shakespeare. Na čo malý zareagoval:
Ahá, už viem, to je ten, čo napísal aj Róma a Júliu?
Naposledy upravil Oliwa : 21.03.11 at 15:36
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Cestou zo školy dnes niekoľko desiatok metrov pred nami kráčal muž s kočíkom. Oblečený mal trojštvrťový kabát a z oboch stranách toho kabáta prečnieval na šírku chodníka žiarivý hlboký červený kočík - pre dvojičky. Hovorím synovi:
Pozri, v tom kočíku sa vezú dvojičky!
Syn: Ako vieš, že sú to dvojičky?
Ja: Predsa podľa kočíka!
Syn: A čo keď je v ňom jedno bábätko - také široké!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

DANAK1 Pozri príspevok
Paťko mi pred týždňom "pomáhal". Šiel na záchod, zasvietila som mu, a odišla niečo robiť. Prešli 2 minúty, a ani nejde, ani ho nepočuť... už som tušila, že robí nejakú lotrovinu... volám naňho, že kde si? čo robíš? - také kontrolné otázky, keď človek nemôže hneď za ním bežať... a odpoveď ma šokla: "umývam záchod!!!" Samozrejme, že som hneď hodila bokom čo som mala v rukách, a letela k nemu... úžasná pomoc!!! stál tam s kefou v ruke a okolo záchoda potopa!!! odteraz ked ide na WC, ho prosím, aby mi radšej nepomáhal...
Sestre pomohol jej syn - pooblizoval kefu a stojan (misku) na kefu. (Malý má rok a 2 mesiace a záchod je pre neho veľké lákadlo - nepomôže ani poklop daný dolu -zdvihne ho, aby mohol do vodičky hádzať rybičky a iné hračky. )
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Llívia Pozri príspevok
Sestre pomohol jej syn - pooblizoval kefu a stojan (misku) na kefu. (Malý má rok a 2 mesiace a záchod je pre neho veľké lákadlo - nepomôže ani poklop daný dolu -zdvihne ho, aby mohol do vodičky hádzať rybičky a iné hračky. )
To má isto z tých reklám na čistiace prostriedky - keď WC je tak čisté, že si tam dieťa môže hrať...
Inak, ja už svoje deti neviem donútiť, aby WC a kúpelku upratovali. Je pravda, že batolata už nie sú (11 a skoro 17). Dcére trvalo 2 týždne, kým umyla umývadlo - z 1 poloviny bolo zakryté kamienkami z akvárka, ktoré chcela vyčistiť - pomohol až finančný postih. Ešte že je to ich kúpeľňa, inak by som sa nemala kde umyť (asi by som nevydržala a umyla to sama ).
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ešte k tomu úklidu, syn má v izbe okrem postele starý gauč, kde nájdete všetko, oblečenie, knihy, CD, učebnice, jedlo, papieriky od jedla a iné veci. Raz za čas mu to vyhádžem. Mal u neho spať kamarát, dávala som im periny a hovorím, daj to Jožkovi na gauč. Syn odpovedá: já mu dám na zem nafukovačku, on sa na tom gauči spať bojí. Keď som gauč pozrela, bála som sa aj ja!

Vrátia sa tie časy, keď si tak upratoval izbičku, že bol v celej rodine za vzor - snáď po puberte?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Asi až po puberte. Ale kedy tá puberta skončí? To by som rada vedela, lebo v dvadsiatke to vyzerá ako keby len začínala.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Môj brat začal byť taký poriadkumilovný až okolo 30-ky. To je ešte hóódne ďaleko...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Môj až vtedy keď si našiel frajerku...........
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

uct2007 Pozri príspevok
Moja dcérka keď bola malá tak volala jednu našu známu "teta Gulka"- ona sa volala Julka - horšie, že bola skutočne taká guľatejšia, takže to brala ako osobnú urážku

môj syn sa volá Sebastián, voláme ho Sebko a kamarátkina malá dcérka ho istú dobu volala Jebko
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Moja švargová sa volala Kveta: a tak ju syn volal teta Kefa. Keď sme mu hovorili aby jej povedal teta Kvetka, zasa mu len vyšlo: teta Kefka.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Takže, čo je Kveta? Kefa, kefuje, aj upratuje? Či len kefuje?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

inkana Pozri príspevok
môj syn sa volá Sebastián, voláme ho Sebko a kamarátkina malá dcérka ho istú dobu volala Jebko
, ,
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mne malý hovorí- oco, dostal som jedničku- mám u teba za to " deset babek"-teraz neviem, či to je 10 eur, či centov, či čoho..., nato,že je prvák už moc kšeftuje...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mne malý hovorí- oco, dostal som jedničku- mám u teba za to " deset babek"-teraz neviem, či to je 10 eur, či centov, či čoho..., nato,že je prvák už moc kšeftuje...


No vidíš, ako Ťa zblblbol. Že je kšeftár, si si všimol! Ale, že je aj na jazyky, to nie?

"deset babek"

Kto je potom jeho oco?
0 0
eny7 eny7

eny7 je offline (nepripojený) eny7

Moj 3-rocny syn dnes za mnou dobehol a pyta sa :
Mami, nevies co je toto ? a ukazuje mi nieco svetle pasikovane asi 1,5 cm dlhe, co nasiel pri dreve v kosiku.
Pozeram, ze z coho moze byt ten kusok plastu. Uz, uz som to chcela chytit...
Aaaaaaaa !! skoncilo to na zemi - larva cervika !!!
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Moja mama si zapisovala výroky mojich detí:

Babka čítala mojej 4 ročnej dcére rozprávkovú knižku, kde bolo pointou, že rodičia majú mať veľa času pre deti.
Po čítaní sa Janka pýta:"Babi prečo veľkí nemajú nikdy čas?" a moja mama jej hneď odpovedá, že ona vždy bude mať pre ňu čas.
A Janka s veľkými očami:"Babi ale ty nie si veľká, teba sa to netýka! Ty si stará!"


Babi hrala s Maťkom 5 r. futbal a odgúľaľa sa im lopta ďalej, moja mama udýchaná hovorí Maťkovi:"Loptu nosia chlapci, nie dievčence!"
"Celkom správne babi" -odpovedá Maťko - "Ale ty nie si žiadne dievča, ale babka!"
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

No a včera ma zaskočila otázka môjho 10 roč. syna.
Rozprávali sme sa o živote a tu mi Adam zrazu položí otázku:
"Mami chcela by si sa po smrti znovu narodiť? Ako muž alebo človek????
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
inkana Pozri príspevok
môj syn sa volá Sebastián, voláme ho Sebko a kamarátkina malá dcérka ho istú dobu volala Jebko
Keď mal syn asi 4 roky, boli sme na návšteve u známych pri Nových Zámkoch, mali 15 ročného syna, volal sa Attila. Syn si to nevedel zapamätať a vytrvale ho volal Dilino. Našťastie chlapec bol veľmi tolerantný. A možno mu nerozumel - slovenčina nebola jeho materinský jazyk .
0 0
eny7 eny7

eny7 je offline (nepripojený) eny7

Uz dlhsie si vsimame ze nas 3rocny syn pocuje co chce, ako aj dnes! Brat ho strasil, tak prisiel za mnou a hovori mi.
syn: Bosorky idu !
ja: žeby?
syn: Nie žaby, iba bosorky !
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

pomerne čerstvý zážitok (zo včera), ktorý nám prerozprávala pani učiteľka v škôlke:
náš Samko pani učiteľke, ktorá bola ráno: "Máš pekné šaty."
pani učiteľka: "To nie sú šaty, ale sukňa."
Samko: "Tak pekná sukňa. Už by si sa aj vydávať mohla."
pani učiteľka: "Ja už som vydatá." (má aj veľkého syna školáka, dokonca ho Samko aj pozná.)
Samko: "A kde máš chlapa?"
V tomto okamihu pani učiteľka radšej ukončila rozhovor. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať