Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Syn 10,5 r.prišiel od babky a mala na čele drobné vyrážky, tak sa ho pýtam? To je špina alebo puberta? A on nato: Ja som za pubertu.



Mal stretnutie u babky s nejakou kamoškou. Tak som začala doma vyzvedať: Kde býva? Povedal ulicu. Ako sa volá? Nika. Koľko má rokov? Asi deväť a číslo naňu nechceš?
Tak som sa ešte ospravedlňovala, že som si dovolila vyzvedať.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Osprchovala som 4 r. vnučku, vyumývala som ju jahôdkovým mydlom a kým si umývala zúbky, jej vravím: teba budú všetky motýliky ovoniavať, ako krásne voniaš, budú si myslieť, že si kvetinka.
Pofajčievam na dvore a malá si ma skúmavo prezerá a zahlási: babka, potom si poriadne umy zuby, lebo teba budú ovoniavať len muchy, keď budeš smrdieť od fajče (tak volá cigarety) No najvyšší čas prestať fajčiť!
2 0
dankaBA dankaBA

dankaBA je offline (nepripojený) dankaBA

Stratena..vsade a vo vsetkom :) ...viac
Velmi dobra tema
Moj 7 rocny syn ma zase jasno v ospravedlnovani :
"Mami, mozem ti prepacit za to ze som sa tak nahneval a nepocuval ta?"
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Išli sme na dovolenku a keď sme videli atómku v Jaslovských Bohuniciach, vravím môjmu 8 ročnému synovcovi: Pozri, to je atómová elektráreň. A on mi na to nadšene: To už sme v Japonsku?
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Staroveký Egypt dnes - do tretice:

Syn mi chcel ukázať, ako pokročil v naštudovaní PC hry... Z vtáčej perspektívy mi ukázal nedokončené pyramídy /mal z nich chudák len základy/ a hovorí:
- Pozri, tu som vybudoval infraštuktúru, tu sú domy pre šľachtu...
- Ty staviaš domy pre šľachtu? Prečo si ich nepostaví sama?
- To vieš, musím sa o ňu starať... Bývanie zdarma a tak...
- A prečo to robíš?
- No vieš, keby vypukla vojna, aby som mal koho za seba postaviť na čelo vojsk...
Zrazu bolo vidieť, ako sa po faraónových záhradách pohybuje postava v bielom... Syn nadšene zvolal:
- Pozri mami, tam je jeden z mojich poddaných! O chvíľu sklamane: To je moja žena!
- A ako si k nej prišiel?
- Ále prosím Ťa, ani sa nepýtaj... tú mi vybrali... takú škratu!
Začala som sa smiať a malý hovorí:
- Mami, trochu úcty k zosnulému!!!
Jeho poznámka mala samozrejme opačný účinok...
Na scéne sa objavili dvaja poddaní s nosidlami a na nich postava faraóna.
Syn si povzdychol:
- Neviem, načo ma stále prevlákajú z miesta na miesto, keď som už mŕtvy...
- No asi preto, že Ťa nemajú kde pochovať, keď si nedostaval ani jednu hrobku...
V záhlaví monitora svietil oznam: Faraón zomrel prirodzenou smrťou po dlhom a úspešnom živote...
Môj syn ten názor nezdieľal.
- Mami, už viem, čo som mal urobiť, aby som bol úspešný a bohatý.
- Áno, a čo?
- Zvýšiť dane!!! Ako keby som počula Mikloša.....
- Lenže keď som na to prišiel, už som nemal komu, tých pár poddaných, čo mi zostalo, by ma z biedy aj tak nevytrhlo. Ale nemysli si, že som bol až taký zlý panovník, vieš prečo som im búral tie obydlia?
- ???
- Lebo ich stavali bez môjho súhlasu! A hocikde, kde sa im zachcelo! Ako sa tomu hovorí - stavebné povolenie?
Musela som v duchu uznať, že keby mal môj syn zákonodárnú moc, čierne stavby by boli u nás neznámym pojmom a hacienda typu Cyril Talapka by bola dávno zrovnaná so zemou...
Dospela som k záveru, že nie je hra, ako hra...
Pomoooc! To sa nedá vydržať - slzy mi tečú od rehotu... A asi budem potrebovať aj nejaké inkontinenčné pomôcky.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Toto mi prišlo mailom:

Chov puberťáka

Puberťák je domáce zviera, ktoré je veľmi náročné na chov. Ak sa rozhodnete chovať doma puberťáka, budete mu musieť vyčleniť dostatočný priestor.

Rozpínavosť týchto živočíchov, pokiaľ ide o teritórium, totiž spolu s vekom stúpa. Chovateľ sa sám musí rozhodnúť (podľa úrovne vycvičenosti svojho zvieraťa), ktorej možnosti dá prednosť.

Kŕmenie

Puberťák je všežravec, ktorý občas prechádza do fázy monožravca. Podľa vedeckých výskumov strávi puberťák, hoci má na rozdiel od kravy iba jeden žalúdok, akúkoľvek potravu, ktorá je momentálne v dosahu. Spásanie potravy prebieha celodenne, prakticky neprerušovane. V monožravej fáze sa však môže stať, že sa puberťák dlhodobo živí len jedným druhom potravy, napríklad čipsami alebo hamburgermi. Všetka snaha chovateľa o prikrmovanie zdravou výživou vyjde nazmar a treba sa s touto skutočnosťou zmieriť. Väčšina puberťákov má počas celého obdobia chovu obzvlášť vysokú spotrebu prémiového krmiva, a preto je nutné, aby puberťákov chovali jedine chovatelia, ktorí si to môžu finančne dovoliť, prípadne majú možnosť úveru či pôžičky.

Celková starostlivosť

Puberťák je zviera náchylné k depresiám. Liečba a predchádzanie depresiám spočíva v kupovaní značkového oblečenia a obuvi, želatínových medvedíkov Haribo a počítačových hier, aby sa váš puberťák nenudil.

Komunikácia s puberťákom je závislá od úrovne dosiahnutej pri výcviku (pozri nižšie, bod Denný režim). Chovateľ sa musí naučiť reč tela, aby bol schopný z trhavých pohybov hlavou (prípadne plecami) vyčítať nesúhlasnú reakciu. Pozitívne reakcie nedáva chovaný puberťák v žiadnom prípade najavo. Z našich skúseností však vieme, že po cca 200. trhnutí ramenným kĺbom už väčšina chovateľov vie, na čom je.

Denný režim

Puberťáka je nutné podrobiť komplexnému výcviku. Od prírody je to tvor lenivý, ktorý je schopný všetku svoju energiu vynaložiť na správne oddychovanie pri spánku, resp. na zmenu polohy na gauči z ľavého boku na pravý a naopak.

Výcvik pozostáva z výučby jednoduchých príkazov, ako napríklad „Choď do školy“, „Umy si tie zuby“, prípadne „Umy riad“. Niektorí puberťáci reagujú na výcvik priaznivo a po pár rokoch sú schopní reagovať na cca 4 príkazy z dvadsiatich. Iní puberťáci výcviku odolávajú a osvoja si príkaz iba jeden. Väčšinou ide o povel „Poď sa najesť“, v menšej miere „Choď spať“.

Komerčné využitie a návratnosť investícií

Puberťák je domáce zviera chované výlučne na ozdobu a nemožno očakávať, že z neho vydolujete akúkoľvek činnosť smerujúcu k prínosu pre rodinu. Návratnosť investícií je dlhodobá, niekedy trvá i desať rokov, kým zistíte, či chovaný jedinec bude schopný samostatného života. Niektorí jedinci zostávajú u svojich chovateľov do neskorého veku a znamenajú pre neho nemalé náklady. Preto by si každý chovateľ mal poriadne rozmyslieť, kým sa do chovu vôbec pustí. V prípade, že si nie je istý, mal by si radšej zaobstarať iné domáce zviera.

Pred chovom puberťákov sú varovaní najmä kardiaci a ďalšie osoby, ktoré slabo odolávajú stresu.

Na druhej strane treba povedať, že žiadne iné domáce zviera vám tak neprirastie k srdcu. V tom sú puberťáci úplne nenahraditeľní.
6 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Ahojte, postupne si čítam celú tému, zatiaľ som zvládla z celkového počtu 256 strán okolo stovky. Úžasné, osviežujúce, mňam! Dostávam také záchvaty, že moje drahé detičky (syn 22 a dcéra 18) prevracajú oči a pozerajú na mňa so zvláštnym výrazom zúfalstva. To však ešte netušia, že sem švacnem ich geniálne výroky z dávnych čias, ktoré som si kedysi zapisovala...
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vie niekto kto, alebo čo, je čelý tom? Aj ja som pol dňa hútala, čo tým, moja skoro 4ročná vnučka, chcela povedať, ale prišla som na to,
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Jeej, aj moja 60-ročná mama sa raz svojmu ockovi ospravedlňovala: Ocinko, odpustite mi, že ste ma tak nahnevali :-)
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ivuliatko Pozri príspevok
Pomoooc! To sa nedá vydržať - slzy mi tečú od rehotu... A asi budem potrebovať aj nejaké inkontinenčné pomôcky.
..

..keby len ty!...a keby len to...ja aj čistič na monitor a vodu na zapitie štikafky...lebo to decko sa durch podalo na našu Oliw...(som si uvedomila, že sem musím chodiť s prázdnou hupusou a olewjskou,kurňa, vždy na to zabudnem!)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ivuliatko Pozri príspevok
Toto mi prišlo mailom:

Chov puberťáka

Puberťák je domáce zviera, ktoré je veľmi náročné na chov. Ak sa rozhodnete chovať doma puberťáka, budete mu musieť vyčleniť dostatočný priestor.

í.
..

...ani to nejdem kopírovať celé, ale 100 bodov...za pravdu...
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Tweety Pozri príspevok
Vie niekto kto, alebo čo, je čelý tom? Aj ja som pol dňa hútala, čo tým, moja skoro 4ročná vnučka, chcela povedať, ale prišla som na to,
Nemohol by to byť úľ - teda "včelí dom"?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivuliatko Pozri príspevok
Nemohol by to byť úľ - teda "včelí dom"?
Nie, je to rozprávka Tom a Jerry, hoci neviem, prečo na to išla z opačnej strany, že Jery ,Tom.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Tweety Pozri príspevok
Nie, je to rozprávka Tom a Jerry, hoci neviem, prečo na to išla z opačnej strany, že Jery ,Tom.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Pred 18 rokmi:
- Mamina, plečo si taká smutná?
- Je mi zle, Maťko.
- Nemala si tolko žlat!
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Synáčikov komentár ku kvapkám do nosa:
- Tie kvapky išli až sem do čela, tam, kde je sopel.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
- Maťo, prečo si nezhasol svetlo v izbe, keď ideš preč? Zhasni!
- Šak zhasne samé, keď sa žialovka vypáli.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
- Maťko, prečo si si nedal ruku na pusu, keď si kýchol?
- Lebo to nešplechlo.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Na kardiológii:
- Mami, toto je doktolka?
- Nie, to je sestrička.
- Z Klamálov?

A ešte na tému sestrička z Kramárov - synáčik si tú pesničku často pospevoval, teda skôr hulákal. Keď som mu povedala, aby tak nevrešťal, odpovedal:
- Ale aj ten ujo tak vleščal. (hodnotenie spevu Joža Ráža)
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Ďalšie Maťove úvahy z čias, keď mal 3 - 4 - 5 rokov:
- Ten tvoj vysavač hučí jak blázen.
- Mamina, prečo večerníčkový dedko nevychádza z domčeka s cigaretou?
- Som smädný jak 830 mravcov.
- Čo si robia muchy? Muchanisko?
- Volačo v puse prdí. To jazyk!
- Mamina, ja ťa strašne lúbim. Až po krk. Až po hubu.
- Julka má prikúkavú náladu.
- Mamina, musíš tú tabletku rozdrbiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať