Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Môj 2,5 ročný syn nastúpil teraz do škôlky. Včera večer mi hovorí: "Mami aj ráno ideme do škôlky?" Hovorím mu, že áno. On na to: "No ale ty nepôjdeš do škôlky, ty pôjdeš do roboty, aj tatino pôjde do roboty, budete zarábať korunky a keď ich zarobíte moc budeme mať problém!"
Dúfam, že tým myslel, že ich bude toľko, že ich nebudeme stíhať minúť. :p
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

S dcérkou chodia do škôlky dvojičky chlapci. Včera sme sa s ich maminou stretli akurát pred ich triedou. Jeden z chlapcov ju privítal: "Mami, bola si na kozmetike?" Ona povedala, že nie. A chlapec na to:"Veď aj vidno."
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Naša malá 6-ročná suseda je prváčka.
V pondelok ju na ulici cestou zo školy stretla moja mama. Tak sa je vypytovala, ako bolo v škole, že je už teda veľká prváčka, a tak.
Malá jej na to povedala, že:
"Viete teta, dnes nás len privítali a povedali čo a ako, ale od zajtra to bude fuška. Od zajtra sa už ide natvrdo!"
A moja mama sa skoro od smiechu zadusila...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Syn 7 ročný dnes so záujmom sledoval reklamu na psie granule. Nasledovala reklama na syr Karička s kravičkou. Chvíľu mlčal, premýšľal a potom sa spýtal:
Mami, čo vlastne kravy jedia? Kravie granule?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Dnes som bola poobede s deťmi vonku - išli sme za kamarátkou. Bývajú v bytovke, kde sú len 4 byty - každý sa tam pozná a berie ako rodina. U jednej z týchto rodín bola na návšteve asi 12-14 ročná neterka. Veľmi pekne sa hrala s deťmi (2x6rokov, 1x3 roky). Schovávali sa, naháňali... Vtom vyšla na dvor aj mamička tej malej šesťročnej, a uvidela, aká je spotená. Zakázala jej behať, lebo je celá spotená - doslova jej povedal: nebehaj, lebo si celá mokrá. Na to tá neterka úplne spontánne: Aj ja som celá vlhká!
Viete si predstaviť, čo tam nastalo Chúďa, ani nevedelo, na čom sa tak smejeme...
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Marianna01
Dnes som bola poobede s deťmi vonku - išli sme za kamarátkou. Bývajú v bytovke, kde sú len 4 byty - každý sa tam pozná a berie ako rodina. U jednej z týchto rodín bola na návšteve asi 12-14 ročná neterka. Veľmi pekne sa hrala s deťmi (2x6rokov, 1x3 roky). Schovávali sa, naháňali... Vtom vyšla na dvor aj mamička tej malej šesťročnej, a uvidela, aká je spotená. Zakázala jej behať, lebo je celá spotená - doslova jej povedal: nebehaj, lebo si celá mokrá. Na to tá neterka úplne spontánne: Aj ja som celá vlhká!
Viete si predstaviť, čo tam nastalo Chúďa, ani nevedelo, na čom sa tak smejeme...

u kamosky na kavicke: robi kavu, rozpravame sa a pritom ide dobra hudba, ona si hmmmka a sem tam urobi zopar pohybov do rytmu, na co sa jej 3 rocny syn postavi doprostred obyvacky s rukami zalozenymi vbok a zaklincuje ju: " Mami ty si jak pubevtacka!"
Naposledy upravil sysula : 20.09.06 at 05:53 Dôvod: gramatika
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Moja 2 a pol ročná dcéra má takéto výroky:
Mami kakaj na mna - čakaj
Ichpinka - myšinka
ichpa - myška
a keď prišla na návštevu moja kamarátka Miška, malá pvedala: toto neni teta ichpa, ichpinka je v posteli
achpo - macko
ochko - ocko
kajka - straká
dedojedo - dedo
áčik - vláčik
zajaba koňuky - zarába korunky
teraz často používa: ja nejdem spinkať ja som veľká baba
všetko malé je bambi, takže všetko kupujeme ako maminu, ocka a bambiho (cukríky)
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...včera som ako zvyčajne musela zostať minútku dlhšie v práci, tak som nestíhala ísť vybrať babeny zo škôlky. Manžel mal ísť na tréning, tak sme sa dohodli že ich vyberie on a stretneme sa priamo na kolkárni. Keď sme tam už boli všetci, tato sa prezliekol a začal trénovať, my sme sedeli na lavičke pre divákov... Deti začali vymýšľať že chcú zemiačky, džúsik...a ešte treba ísť na pizzu, zmrzlinu... vravím im, zlatíčka moje, tak si vyberte: Jedny spoločné zemiačky a každej džúsik alebo dvoje zemiačky bez džúsika. Korunky na všetko nemám. Staršia Danka dala ruky v bok a vraví mi, tak načo vlastne chodíš stále do roboty keď nikdy nemáš korunky...

A má pravdu!

No a minule bola tiež ohromne zlatá. Akurát som mala výplatu, nakukla mi do peňaženky a pýta sa ma: Koľko tam máš koruniek? Čo všetko z toho potrebuješ kúpiť? Nezostane Ti aspoň jedna naviac?
Tak sa pýtam: A načo potrebuješ korunku? Odpoveď ma "dorazila": No veď vieš, keď už chodím v škôlke medzi stredňákov, tak veľmi som Vám vyrástla, asi budem potrebovať nové nohavice a vrch (rozumej mikinu), no a keby ešte zvýšilo tak aj Laurinke môžeš kúpiť, nech má aj ona čosi nové!
Naposledy upravil LubicaN : 21.09.06 at 06:03
moje baby.JPG  
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

S mojim mladším synom(teraz už dospelým mužom), keď mal asi 3 roky, sme boli na návšteve. Medzi iným sa ho na všeličo vypytovali a aj na to, čím bude, keď bude veľký. Ja budem zabijakom. Zabijakom? Áno, budem zabíjať klince.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Syn sa učil rozprávať:
bogamy - konbajny

Stál pri kuchynskej linke a svojou rečou mi veľmi niečo vysvetľoval. Pýtam sa ho: Prosíš si vodičku? Ano? Podala som mu vodičku. Na druhý deň: Stojí pri kuchynskej linke a hovorí: Ano? ano? (zapamätal si, že po slovíčku ano? dostal vodičku)
0 0
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

Susedov syn Filip, vtedy asi 5-ročný chodil pomerne často k nášmu známemu do chalupy, kde mu pomáhal, kŕmil rybičky v jazierku, atď. Raz opäť prišiel na návštevu a ten náš známy si na chvíľu odbehol ku kamarátovi. Keď sa vrátil našiel Filipa v kotolni vo chvíli, keď už mal poriadne rozkúrený oheň a do kotla tlačil jeho nové kožené topánky.
Pýta sa ho: "Filip, čo to preboha stváraš? To sú moje nové topánky."
Filip na to: "Ja viem. A čo nemáš na nové?"

Jemu ale vtedy asi do smiechu nebolo.
0 0
stonozka stonozka

stonozka je offline (nepripojený) stonozka

Keď mala moja dcéra asi štyri roky, bola u našich, od dedka pri rozhovore počula, že na niečo nemá peniaze, tak mu povedala:

"Dedko keď nemáš peniaze tak si ich choď vybrať do bankomatu, lebo keď moja mama nemá peniaze tak si ich ide vybrať do bankomatu a bankomat jej ich vždy dá."

Začala som v jednej firme robiť mzdy a moja dcéra osemročná vtedy povedala:

"Keď robíš výplaty, tak prečo sebe nedáš stotisíc korún, ostatným šesťtisíc a kto ťa nahnevá tak tomu nedaj nič."
0 0
ivetuska ivetuska

ivetuska je offline (nepripojený) ivetuska

To su na stastie malé deti. Ale, moj vtedy 15 r. syn , na Kolibe , ked sa boli lyžovat, zahlasil: mami, kupis mi prosim ťa jednu uršulu? A spustil sa dole. A my s manželom pozerame na seba a rozmyslame , co je to asi ta uršula? Na koniec to bola LOKšA,prosim pekne.
0 0
Lucuš Lucuš

Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

Ahojte všetci, no moja 5 ročná dcérka sa pozerala do sarších fotografií a tu našla ako moja mama, jej babka sedí na dovolenke a v jednej ruke drží cigaretu a fajčí. Nekomentovala to ale teraz je to už asi 1/2 roka babka ju išla pocmukoliť a ona jej hovorí, ty mi pusku nedávaj ty máš fajčiarske zuby?!
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

MOje detičky sa opäť zaskveli:
starší, takmer 6 ročný syn sa strašne ponáhľal s plačom sa mi posťažovať, že si uhryzol prst. V rýchlosti nevedel, či zvoliť slovíčko prst, alebo palec a vzniklo z toho PRSTEC. A hneď bolo po plači...

Menší je zase Miško, trojročný. Mali sme oslavu menín a keďže som nestíhala nič napiecť, napiekla som aspoň v cukrárni. Doniesla som rolády a veterníky. Už začiatok soláv bol milý, keď na roládu malý zahlásil - ja si prosím kolotoč. Zavŕšil to však tým, že oboma rúčkami začal mávať nad veterníkom a vykríkol - túto vetrovku už nechcem. Opäť jedny pamätné oslavy...
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
vcera vecer som ukladala deti spat, a 6-rocneho som este silno objala a vtisla bozk na celo. (ma okolo seba svojich "strykov" - to su plysaky - medved hnedy, medved biely a dalmatinec) a ked som sa tak naklonila, vyuzil prilezitost a zakliesnil si ma medzi tych strykov. Spustil hlasku: JOooj, takeho velkeho medvedka by som chcel, ako si ty, ale aby nebol tak tazky.
0 0
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

Včera som bola so svojim synom (4R) v obchode s nábytkom. Zbadal tam kúsok na odkladanie šatstva - nemého sluhu a zahlásil "vidím sluhu nemehlo".
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Manžel bol chorý, tak sa "izoloval" do detskej izby a malý spal teda v spálni so mnou. Nevedel však zaspať a tak stále rozprával a rozprával. Už ma to vytočilo, tak mu vravím - Nekvákaj už toľko a spi!
Na to mi on zahlásil: Ale maminaaaa, ja predsa nie som žiadna žaba!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Tie výroky sú úžasné. Moja staršia tá keď bola malinká tak veľmi mala rada ryžový nákyp, tak hovorila ryžový nákup. A keď švagriná mala malé bábo- ako každá hovorila o tom aké má problémy s prsiami a pod., tak sa tiež opýtali našej Dianky, že či by nechcela mať tiež takého malinkého súrodenca a ona hneď pohotovo povedala" my také nechceme, lebo moja maminka nepotrebuje mať také problémy".Už sa teším na malinkej "tvorivú dieľňu"
0 0
tinusa tinusa

tinusa je offline (nepripojený) tinusa

ahojte.. moj synátor /4 roky/ zase každému rozpráva, čo komu kúpi, keď on bude veľký a bude mať korunky.. tomu auto, motorku, dom a tak... a tak prišla rada aj na mňa.. sa tak predo mňa postavil a hovorí: " mama a tebe, keď budem veľký, tak ti kúpim nové zuby a novú handru na dlážku" ..
a dcéra / 5 rokov/, sa ma pred nedavnom pýtala: "mami, a kedy musi vstávať pani KURNÍČKA, aby nám zakúrila v škôlke?"..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať