Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Nedavno sme boli u našich známych. Maju dvoch malých chlapcov 3 a 5 ročných. Rodičia majú už roky malú chovnú stanicu psíkov takže malý, ako som zistila sú plne zainteresovaný do chovu psov.
Mamina sedela pri obede, zrazu sa zdvihla dala my malého do ruky so slovami idem si vymeniť tampon. Tu sa starší chlapec na mna otočil a povedal :
Maminka sa dosť často hára
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

Moja dcérka dnes po obede čítala z čítanky. Znelo to takto: V hore som smelý, nedojím sa zveri. Po oprave bolo: V hore som smelý, nebojím sa zveri. :-))
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

02Michaela Pozri príspevok
Moja dcérka dnes po obede čítala z čítanky. Znelo to takto: V hore som smelý, nedojím sa zveri. Po oprave bolo: V hore som smelý, nebojím sa zveri. :-))
To mi pripomenulo prvácke začiatky môjho syna (bol zbrklý) a namiesto "materinská reč" prečítal "kamarátska reč".
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Moja slecna ma 2,8 roka a sme v obdobi ked s nou jedname "len raz a dost...", minule sa chcela v sobotu rano o 8:00 hod kupat, tak som jej vysvetlila, ze najprv pojdeme do zahrady a okupeme sa len vecer a ona pohotovo zdvihla prst a povedala "len raz a dost..."
0 0
Aďka S Aďka S

Aďka S je offline (nepripojený) Aďka S

asimetrická personalistka, matka 2 detí ...viac
vema Pozri príspevok
Mám synovca, ktorý nosí okuliare.Môj syn, keď sa učil rozprávať,tak sme sa tešili ako mu to dobre ide a pýtali sme sa: Peťko,povedz nám, čo má Mirko na nose a on "šušeň !
S touto témou má aj kolegynina mamina zážitok. Išla s vnúčikom (4 r.) autobusom z Bratislavy a keďže bol autobus plný, vzala si ho na kolená, aby uvoľnila ďalšie miesto. Ruky (ako väčšina z nás) zložila pred seba - malému do "lona". Nato malý Peťko - samozrejme "na plnú hubu" - reagoval: Babka, daj si preč tie ruky, lebo sa mi zväčšuje pišulák.

Keďže sa celý autobus začal hihňať, malý sa začal obzerať po okolostojich a pohľad sa mu zastavil na mladej dievčine s pírsingom. Jeho ďalšia veta k babke bola: Baby, ako si tá teta vybará šušne z nosa, keď tam má tú náušnicu?

Viete si predstaviť, aká bola rada, keď konečne vystúpili... :-)
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Aďka S Pozri príspevok
S touto témou má aj kolegynina mamina zážitok. Išla s vnúčikom (4 r.) autobusom z Bratislavy a keďže bol autobus plný, vzala si ho na kolená, aby uvoľnila ďalšie miesto. Ruky (ako väčšina z nás) zložila pred seba - malému do "lona". Nato malý Peťko - samozrejme "na plnú hubu" - reagoval: Babka, daj si preč tie ruky, lebo sa mi zväčšuje pišulák.

Keďže sa celý autobus začal hihňať, malý sa začal obzerať po okolostojich a pohľad sa mu zastavil na mladej dievčine s pírsingom. Jeho ďalšia veta k babke bola: Baby, ako si tá teta vybará šušne z nosa, keď tam má tú náušnicu?

Viete si predstaviť, aká bola rada, keď konečne vystúpili... :-)
Už zase mám oprskaný monitor
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Môj syn, mal asi 2,5 roka, na záhrade pohotovo zatváral bráničku so slovami: "Musím zavrieť dvere, aby nebol prievan..."
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
ajale Pozri príspevok
Moja slecna ma 2,8 roka a sme v obdobi ked s nou jedname "len raz a dost...", minule sa chcela v sobotu rano o 8:00 hod kupat, tak som jej vysvetlila, ze najprv pojdeme do zahrady a okupeme sa len vecer a ona pohotovo zdvihla prst a povedala "len raz a dost..."
moja vnučka, (o dva mesiace bude mať 3 rôčky) zasa používa: len posledný krát! keď jej niečo nechceme dovoliť
0 0
giovanna1 giovanna1

giovanna1 je offline (nepripojený) giovanna1

Nedá mi nepridať - moja dcéra - 14 ročná - minule ked som prišla k počítaču - vidím bufet - jasné keď tam trávila dlhý čas, vyhladla... Tak som na ňu spustila : TO ČO JE TOTO ! a ona s kľudom : mamička tanierik, opakuj ta-nie-rik... No má svojský humor, na takýchto jej perlách sa bavíme dosť často.
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Moj partner ma tri deti s prveho manzelstva.
Syn ma taky svojsky humor a ponimanie sveta ze niekedy ma tak udivuje az sa musim schovat do kupelne aby nevidel ako sa vnutri smejem na tych jeho perlach.
Nedavno sa snazil mu otec vysvetlit ze sa ma viac ucit v skole maly daval do nekonecna dovody preco je vlastne nelogicke aby makal. Cez statistiku nezamestnanych vysokoskolakov az po krizu ktora mu pracu aj tak zoberie a vzdelanie mu bude na nic.
To uz ocko stratil nervy a spravil osudovu chybu povedal mlademu ze ked sa nezacne ucit nedostane na vianoce vytuzeny novy pocitac. Mlady sa zamyslel a povedal dobre ked sme takto postupili v nasom vztahu ja sa prisposobim. V pondelok rano mu poslal do prace sms s textom :
Kym mi nekupis pocitac nepojdem do školy
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Včera som presviedčala vnučku (bude mať 3 roky), aby papala polievočku. Vravím jej aspoň trošku ochutnaj, uvidíš, aká je dobrá! Malá sa dala presvedčiť, vzala do pusinky, nahodila ksichtík, ako jej to veľmi chutí a ešte dodala: to je dobručké! Já celá vytešená, že jej chutí, naberiem jej znova a ona: Už stačilo, už som ochutnala!

Spomenula som si na jej otca, keď mal 5 rokov. Učila som ho, že v škôlke musí všetko spapať, aby bol veľký a silný. Raz som sa ho spýtala, čo mali na obed a či všetko spapal. On: Mali sme také masíčko so šťavičkou a ja som všetko spapal, len chudé a tlsté masko som nechal!
0 0
dorah34 dorah34

dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

asi 2,5 rocneho syna som po kupani natierala olejcekom a maly sa ma pyta: Mama, preco ma ides lestit, co sa ti nepacim?

alebo si strasne vymyslal:
na otazku: Matko budes jeden rozok alebo dva? mi odpovedal: " Dva mi nestacia ale jeden mi staci, a ked dojem ten druhy, tak si dam treti. Tieto stolicky su cislo styri a ja som cislo pat. no hned som boal z toho mudra:-)

martin pobehal nohami po cerstvo natretych prahoch, usadil sa poslusne na gauc ( kde mal sediet pred tym! a krici na mna: Cele nozicky mam od farby, mamicka moja dobra!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
naša malá tá nás neustále prekvapuje.... pred pár dňa mi povedala, že keď narastie, tak bude mať svadbu s tatkom a bude ona s ním ležkať v našej veľkej posteli. Ja jej hovorím a ja? veď som jeho žena, ja kde budem spinkať? Ona mi na to pohotovo odpovedala, ty budeš spinkať v mojej postieľke, ale keď sa v noci zobudíš, tak môžeš prísť .... ( ešte , že som dostala povolenie )
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Moja dcéra je už slečna, ale keď mala štyri roky, v telke na Vianoce sa stále spomínali detské domovy a ja som jej vysvetlila, čo to je.
Raz si tak hovori: Keď budem veľká a vy tu už nebudete..
Ja som jej skočila do reči a pýtala som sa, že kde my budeme. Na to mi odpovedala, že predsa v detskom domove. Ja na to: prečo budeme v detskom domove?
Dcréra mi hovorí: Keď budem veľká, tak vás už nebudem potrebovať.
0 0
dorah34 dorah34

dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

kedze ti moji su uz pubertaci, tak mi to napada len pomaly, ale tato je dobra:


tato, to mas kravinu do robotky?

rozumej kravatu
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Po prečítaní príspevku 1167 a poutieraní sĺz som si spomenula na zážitok z autobusu. Nastúpil mladý otecko asi s 3. ročným synom. Bol veľmi neposedný, stále kecal a otecko ho napomínal. Keď nepomáhalo otecko zvýšil hlas, "buď už ticho lebo budem žalovať mamičke". Nato syn reagoval: "ty chceš žalovať, budem aj ja" "a čo táké" pýta sa otec, "to že si lenivý a ráno si cikal v kúpelni do umývadla". To ste mali vidieť a počuť, celý autobus smiech /počul to aj šofér, lebo malý bol dosť hlučný/, otecko sčervenel a na najbližšej zastávke vystúpili - ale určite to nebola ich cieľová zastávka.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Vlastas Pozri príspevok
Po prečítaní príspevku 1167 a poutieraní sĺz som si spomenula na zážitok z autobusu. Nastúpil mladý otecko asi s 3. ročným synom. Bol veľmi neposedný, stále kecal a otecko ho napomínal. Keď nepomáhalo otecko zvýšil hlas, "buď už ticho lebo budem žalovať mamičke". Nato syn reagoval: "ty chceš žalovať, budem aj ja" "a čo táké" pýta sa otec, "to že si lenivý a ráno si cikal v kúpelni do umývadla". To ste mali vidieť a počuť, celý autobus smiech /počul to aj šofér, lebo malý bol dosť hlučný/, otecko sčervenel a na najbližšej zastávke vystúpili - ale určite to nebola ich cieľová zastávka.
to bolo dobré - bože skoro cvrklo aj mne od smiechu
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Keď sme prišli domov, hovorím vnučke (3 r.) poď, idem ti umyť rúčky. Ona: "A čo som zasa chytala?"
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

a spoluhlasky su trde, meke a selijake
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať