Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

so šľahačkou,ovsenými vločkami a otrubami
IMG_7245-horz.jpg  
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kukučka
prestaňte, začnem vás mínuskovať nezačnem variť a nezačnem mám doma marséééj
moje naj mydielko bolo klinčekové z česka, mala som ho na nočnom stolíku a voňala pred spaním
dnes som robila s klinčekovou vôńou
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
kukučka
prestaňte, začnem vás mínuskovať nezačnem variť a nezačnem mám doma marséééj
moje naj mydielko bolo klinčekové z česka, mala som ho na nočnom stolíku a voňala pred spaním
dnes som robila s klinčekovou vôńou
Do kelu..este som rozmyslala...kupim taku vonu....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
kukučka
prestaňte, začnem vás mínuskovať nezačnem variť a nezačnem mám doma marséééj
moje naj mydielko bolo klinčekové z česka, mala som ho na nočnom stolíku a voňala pred spaním
dnes som robila s klinčekovou vôńou
Do kelu..este som rozmyslala...kupim taku vonu....
ale nie klinček ako kvetina,ale klinček-korenina na varenie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
kopretinka
kukučka
prestaňte, začnem vás mínuskovať nezačnem variť a nezačnem mám doma marséééj
moje naj mydielko bolo klinčekové z česka, mala som ho na nočnom stolíku a voňala pred spaním
dnes som robila s klinčekovou vôńou
Do kelu..este som rozmyslala...kupim taku vonu....
ale nie klinček ako kvetina,ale klinček-korenina na varenie
Bóžinku ved ja vieeem
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nošak dobreeeee
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Maniačky, neprestanete?

To mydlo bolo nepriesvitné, tmavohnedé jak horká čokoláda, úžasne a dlho voňalo.
A mám mleté klinčeky z COOP-u.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kukučka
Maniačky, neprestanete?

To mydlo bolo nepriesvitné, tmavohnedé jak horká čokoláda, úžasne a dlho voňalo.
A mám mleté klinčeky z COOP-u.
aj čokoládovo-kávové som robila,ale keďže nepridávam umelé vône,tak asi tak úžasne nevonia...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kavove som robila...s glyce.hmoty....dala som jedno silne ristretto a soc,bez esencie....vóna nevabna...ale piling bude ok....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mate tu niekde v teme komplet postup, nechce sa mi to citat cele,ako sa to robi? Aj by som vyskusala, na nete je vela, ale uplne rozdielnych postupov, zisiel by sa nejaky, prevereny vami a fajnovucky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som odtialto robila...http://moderna.alchymistka.eu/?m=1
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dievky, to čo ste sa s tými mydliekami pojančili, ha?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
mate tu niekde v teme komplet postup, nechce sa mi to citat cele,ako sa to robi? Aj by som vyskusala, na nete je vela, ale uplne rozdielnych postupov, zisiel by sa nejaky, prevereny vami a fajnovucky.
nooooooooooo,najprv si naštuduj ten blog,a potom si skús nejaký jednoduchý recept hotový....a keď si naštuduješ viac,a naučíš sa používať kalkulačku,tak si možno aj sama recept vytvoríš...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
alaya1
mate tu niekde v teme komplet postup, nechce sa mi to citat cele,ako sa to robi? Aj by som vyskusala, na nete je vela, ale uplne rozdielnych postupov, zisiel by sa nejaky, prevereny vami a fajnovucky.
nooooooooooo,najprv si naštuduj ten blog,a potom si skús nejaký jednoduchý recept hotový....a keď si naštuduješ viac,a naučíš sa používať kalkulačku,tak si možno aj sama recept vytvoríš...
No kalkulacku mi netreba, pocitam este stale v pamati. Ale urcite si ten blog precitam, je to zaujimave a mozno sa mi vyroba zapaci a obdarim aj rodinku a znamych. Ale dnes sa budem zaoberat zavaranim ovocia so solou-))
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
kopretinka
alaya1
mate tu niekde v teme komplet postup, nechce sa mi to citat cele,ako sa to robi? Aj by som vyskusala, na nete je vela, ale uplne rozdielnych postupov, zisiel by sa nejaky, prevereny vami a fajnovucky.
nooooooooooo,najprv si naštuduj ten blog,a potom si skús nejaký jednoduchý recept hotový....a keď si naštuduješ viac,a naučíš sa používať kalkulačku,tak si možno aj sama recept vytvoríš...
No kalkulacku mi netreba, pocitam este stale v pamati. Ale urcite si ten blog precitam, je to zaujimave a mozno sa mi vyroba zapaci a obdarim aj rodinku a znamych. Ale dnes sa budem zaoberat zavaranim ovocia so solou-))
ak si prečítaš ten blog,tak zistíš,že nie je kalkulačka ako kalkulačka
Ja som aj zo dve várky vyhodila,nepodarilo sa,neviem prečo.Je to taká alchýmia trošku,skúšanie,kombinovanie,čakanie,čo z toho bude........Ak sa chceš len zabávať,bez starostí,tak si urob mydlo z mydlovej hmoty,ktorá sa kupuje už hotová.Hoď si do googla,aj na jútrúbe nájdeš veľa videí na oba spôsoby výroby.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Rada by som si vyrobila take, na ktore by moja pokozka nereagovala podrazdenim.Precitam si ten blog, Ja momentalne objednavam cez nez mydlo z kozieho mieka, toto mi nealergizuje pokozku. Ale pohrat sa doma, vyrobit , sa mi pozdava.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Je to veru alchymia...mne doma zreju dve varky....pre zaciatocnikov ale " prichut" podla seba.....a 100% olivove s kakaom...je to ine ako varit z hmoty,tuto som viac v ocakavani,ze co z toho bude....
Uz mam zasielku s vonami k odberu..jupii.....pojdem nakupit oleje....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety
Dievky, to čo ste sa s tými mydliekami pojančili, ha?
Ja veru hej.....momentalne na tom ficimale je to normal u mna,uz som robila sviecky,nausnice,keramiku,strikovala,sila,servitko va metoda...a tak...kadeco...este pletenie z papiera sa mi paci....
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
Rada by som si vyrobila take, na ktore by moja pokozka nereagovala podrazdenim.Precitam si ten blog, Ja momentalne objednavam cez nez mydlo z kozieho mieka, toto mi nealergizuje pokozku. Ale pohrat sa doma, vyrobit , sa mi pozdava.
mydlo,ktoré si "uvaríš" sama,obsahuje len to,čo tam dáš,čiže žiadna chémia tam nie je.U kupovanej hmoty tak isto,ale tam zase si nemôžeš namiešať podľa seba.Kupovaná hmota tiež býva s kozím mliekom alebo s olivovým olejom.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak ste ma nazhavili do tych mydiel, by som tejto teme dala aj 10 srdiecok. Super vec. Ale este pohladam, ci sa daju robit aj tekute, ci sampony a tak.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať