Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
ak mydlo postojí 2-3 týždne,tak nemusíš ani lakmusovým papierikom skúšať.Aj tak by malo dozrievať,čím dlhšie,tým lepšie,100% olivové zrejú aj rok.
neviem,čo si robila s tým čokoládovým,veľa NaOH?
Skôr som jej mala málo, tej NaOH - teda konkretne sa mi v mlieku zrazila a už potom nemalo čo reagovať s tukmi. Si teda myslim, neviem určite.
Tie lakmusové papieriky su aj pre moju zvedavost. A predsa len aku takú kontrolu, ked to chcem rozdať, tak aby som nahodou niekomu neurobila zle. A na jazyku sa mi to zrovna skusať nechcelo
objednavala som perkarbonát sodný ako bielidlo na pranie, tak pri tom som si už prihodila aj tie papieriky...
NaOH sa v mlieku nezrazí,zrazí sa mliečna bielkovina v reakcii s NaOH.,to nevadí.Nemôžeš hovoriť,že si mala málo NaOH,to musí byť PRESNE podľa kalkulačky a podľa použitých olejov.
Poštuduj si niečo o tom.......mala si začať s niečím ľahším,nie hneď mlieko....naštuduj si aj kalkulačku.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
NaOH sa v mlieku nezrazí,zrazí sa mliečna bielkovina v reakcii s NaOH.,to nevadí.Nemôžeš hovoriť,že si mala málo NaOH,to musí byť PRESNE podľa kalkulačky a podľa použitých olejov.
Poštuduj si niečo o tom.......mala si začať s niečím ľahším,nie hneď mlieko....naštuduj si aj kalkulačku.
no vieš, ono sa to zrazilo na dne pohára a dodnes to nejde dole. Je to pevne ku tomu dnu prichytené - bola to normálna zaváracia fľaša. Takže do zmesky tukov sa to nedostalo. Preto mám dojem, že som nakoniec mala tej NaOH menej, ako malo byť.
A kalkulačku mám naštudovanú, len idem teraz prepočítať to, čo mám.
Len fakt neviem, ako to tam dám, lebo som robila šľahaný nechtíkové krém a keď netuhol, tak som v zápale boja pridala nezvážené množstvo kokosového tuku. A už nemám ani pôvodné množstvo, aby som dopočítala
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
NaOH sa v mlieku nezrazí,zrazí sa mliečna bielkovina v reakcii s NaOH.,to nevadí.Nemôžeš hovoriť,že si mala málo NaOH,to musí byť PRESNE podľa kalkulačky a podľa použitých olejov.
Poštuduj si niečo o tom.......mala si začať s niečím ľahším,nie hneď mlieko....naštuduj si aj kalkulačku.
no vieš, ono sa to zrazilo na dne pohára a dodnes to nejde dole. Je to pevne ku tomu dnu prichytené - bola to normálna zaváracia fľaša. Takže do zmesky tukov sa to nedostalo. Preto mám dojem, že som nakoniec mala tej NaOH menej, ako malo byť.
A kalkulačku mám naštudovanú, len idem teraz prepočítať to, čo mám.
Len fakt neviem, ako to tam dám, lebo som robila šľahaný nechtíkové krém a keď netuhol, tak som v zápale boja pridala nezvážené množstvo kokosového tuku. A už nemám ani pôvodné množstvo, aby som dopočítala
ako je to možné? mne aj keď sa zrazí,tak to v pohode ide rozmiešať dohladka......aj dnes som robila so smotanou,zrazilo sa to,ale potom som to rozmiešala.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Krajala a vazila som levandulove...voni božsky....
DSC_0045.jpg  
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
ako je to možné? mne aj keď sa zrazí,tak to v pohode ide rozmiešať dohladka......aj dnes som robila so smotanou,zrazilo sa to,ale potom som to rozmiešala.
no, mne prvé vyslo uplne fajn, nič sa nezrazilo. A pri druhom to skočilo takto divne - na spodu pohára mam žltú usadeninu. oboje som rozpúšťala NaOH v kozom mlieku, Len to druhé bolo tuším lepšie vychladené, aj som mala okolo pohára viac ľadu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Krajala a vazila som levandulove...voni božsky....
vyzerá výborne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
lujza.j
Krajala a vazila som levandulove...voni božsky....
vyzerá výborne
dakujem...som zvedavá kolko stratí na váhe....kým dozrie.....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Dáša_
lujza.j
Krajala a vazila som levandulove...voni božsky....
vyzerá výborne
dakujem...som zvedavá kolko stratí na váhe....kým dozrie.....
vždy to zisťuješ? ja som ešte nie.....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
ako je to možné? mne aj keď sa zrazí,tak to v pohode ide rozmiešať dohladka......aj dnes som robila so smotanou,zrazilo sa to,ale potom som to rozmiešala.
no, mne prvé vyslo uplne fajn, nič sa nezrazilo. A pri druhom to skočilo takto divne - na spodu pohára mam žltú usadeninu. oboje som rozpúšťala NaOH v kozom mlieku, Len to druhé bolo tuším lepšie vychladené, aj som mala okolo pohára viac ľadu.
takže keď bolo chladnejšie,tak sa to takto usadilo?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
Dáša_
lujza.j
Krajala a vazila som levandulove...voni božsky....
vyzerá výborne
dakujem...som zvedavá kolko stratí na váhe....kým dozrie.....
vždy to zisťuješ? ja som ešte nie.....
nie ...toto je druhá várka čo som aj odvážila....ak budú k svetu a funkčné tak....pôjdu "het"
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Dáša_
kopretinka
ako je to možné? mne aj keď sa zrazí,tak to v pohode ide rozmiešať dohladka......aj dnes som robila so smotanou,zrazilo sa to,ale potom som to rozmiešala.
no, mne prvé vyslo uplne fajn, nič sa nezrazilo. A pri druhom to skočilo takto divne - na spodu pohára mam žltú usadeninu. oboje som rozpúšťala NaOH v kozom mlieku, Len to druhé bolo tuším lepšie vychladené, aj som mala okolo pohára viac ľadu.
takže keď bolo chladnejšie,tak sa to takto usadilo?
vôbec netuším, či to bol dôvod. to len tak hádam. A samozrejme ani netuším, čo presne tá zrazenina je...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja som včera prerábala to úplne prvé,celkom dobre to išlo,takže len to trochu obschne a môže sa používať
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

[QUOTE=

vôbec netuším, či to bol dôvod. to len tak hádam. A samozrejme ani netuším, čo presne tá zrazenina je...[/QUOTE]

tak to radšej vyhoď.......ja som vyhodila dve várky,dosť veľa hmoty to bolo,netuším,prečo sa mi to "pokazilo",asi to bol iba oddelený glycerín,vraj sa znovu vstrebe,ale toto mi bolo povedané,až keď mydlo bolo vyhodené.Neviem,prečo sa to stalo,takže sa neviem vyvarovať prípadnej chyby.
Nemalo by vadiť,že je mlieko vychladené,tam vzniká veľké teplo,takže to je len dobre,ak je mlieko chladné,prípadne aj zamrazené. Ja dávam smotanu úplne zmrznutú,ale stále miešam,takže sa to pekne rozpustí.
Tú zrazeninu si našla až po tom,ako si to vyliala do oleja?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
tak to radšej vyhoď.......ja som vyhodila dve várky,dosť veľa hmoty to bolo,netuším,prečo sa mi to "pokazilo",asi to bol iba oddelený glycerín,vraj sa znovu vstrebe,ale toto mi bolo povedané,až keď mydlo bolo vyhodené.Neviem,prečo sa to stalo,takže sa neviem vyvarovať prípadnej chyby.
Nemalo by vadiť,že je mlieko vychladené,tam vzniká veľké teplo,takže to je len dobre,ak je mlieko chladné,prípadne aj zamrazené. Ja dávam smotanu úplne zmrznutú,ale stále miešam,takže sa to pekne rozpustí.
Tú zrazeninu si našla až po tom,ako si to vyliala do oleja?
zrazeninu som citila uz pri miesani.

zatial nic vyhadzovať nebudem - mám papieriky na skúšanie PH a uvidíme, ako sa po nejakých 2-3 týždňoch bude správať. Začalo blednúť, takže niečo tam prebieha. Už ani na dotyk nie je až tat mäkké a mazľavé, ako sa mi zdalo pôvodne.

mmch, na čom tie mydlá máte položené, keď sa sušia? Dnes som všade čitala o drevenej mriežke, ale takú veru nemám...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nemám ani ja mriežku,mám to v krabici,podložené starými letákmi a krabicu vyloženú hore na skrini
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja na plechoch...na papieri na pečenie...a na skrini...potom ho otáčam.....nedotýkajú sa....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja ešte rozmýšľam, čo by sa stalo, keby som niečo šupla na slnko... len tak na skúšku. Jeden dva kusky
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Roztopí sa to nie?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Roztopí sa to nie?
mnn, také ma nenapadlo, skor som dumala, že sa to rýchlo vysuší a môže sa rozpadnúť... Asi idem otastovat, mam také malické guličky zo zvyšku, čo nevliezol do formy...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No vies furt je to len olej.....aj ked tam je ten hydroxid....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať