Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_


no, oni mali aj tuto lacnejšiu, čo si dala. Ale vraj nie je vhodna na kožu, iba do lámp a osviežovačov mi povedali. Teda, mali via druhov tých lacnejšich. A jeden dost hodne drahy... Ale fakt netusim, ci a aky je v tom rozdiel. Chybaju mi základy.... Len neviem, kde by sa take dalo doštudovať.... Asi len skúšať, co je dobré a na čo zareaguje hlavne moja problematická koža.


Takže sa asi budem pýtať, s ktorou konkrétne značkou budete mať dobrú skúsenosť... Ja som od toho nobilisu kúpila eukalyptus globulus a hneď ho dnes použijem do jogurtového mydla. Len testovať budeme až o mesiac...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

treba si prečítať,čo je na fľaštičke napísané,tamto od teba to sú neskutočné ceny,že nechápem.....nejaký odrb.tie,čo som dala ja,sú určené na telo.nie do lampy.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak s tým propolisom to skúsim asi inak - skúsim ho povariť vo vode, v ktorej budem potom rozpúšťať NaOH.

No a idem sa asi pustiť do toho jogurtového mydla - síe sa mi už moc nechce, ale na druhú stranu, to prekvapenie, ako to ráno dopadne
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daška ma tu "nahováraš" na to džogurtové...už som po ňom poškuľovala, ale asi najprv miniem tú bravčo masť....idem niečo zmydliť
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Daška ma tu "nahováraš" na to džogurtové...už som po ňom poškuľovala, ale asi najprv miniem tú bravčo masť....idem niečo zmydliť
ja som si teraz vymyslela pivove mydlo a som si myslela, aká som originálne. Kým som si to nešupla do vyhľadávača...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
lujza.j
Daška ma tu "nahováraš" na to džogurtové...už som po ňom poškuľovala, ale asi najprv miniem tú bravčo masť....idem niečo zmydliť
ja som si teraz vymyslela pivove mydlo a som si myslela, aká som originálne. Kým som si to nešupla do vyhľadávača...
to som si ja myslela o makovom
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
lujza.j
ja zas naháňam recepty z bravčovej masti ...2kg v chladnici
mama vykladala, jak kedysi po zabijačke vždy zvyšky varili na šichtové mydlo na pranie Ale recept už nevedela, bola vtedy ešte relatívne malá
4 DIELY MASTNÝCH ODPADOV, 1 DIEL NAOH, tá masť nesmie byť stará zatuchnutá lebo aj mydlo bude smrdieť starinou
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
Dáša_
lujza.j
ja zas naháňam recepty z bravčovej masti ...2kg v chladnici
mama vykladala, jak kedysi po zabijačke vždy zvyšky varili na šichtové mydlo na pranie Ale recept už nevedela, bola vtedy ešte relatívne malá
4 DIELY MASTNÝCH ODPADOV, 1 DIEL NAOH, tá masť nesmie byť stará zatuchnutá lebo aj mydlo bude smrdieť starinou
Palino, ked som ju dávala do hrnca...plnú hubu slín a predstava...svježi chlieb a cibula...alebo cesnak...vajíčko na hnilíčku.....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja som robila perníkové
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

tu je návod na kalkulačku
http://moderna.alchymistka.eu/2012/0...68905174286521
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
tak s tým propolisom to skúsim asi inak - skúsim ho povariť vo vode, v ktorej budem potom rozpúšťať NaOH
rozpustil sa? podľa mňa propolis vo vode nerozpustíš,ten je rozpustný iba v alkohole...NaOH všetko zničí.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Dáša_
tak s tým propolisom to skúsim asi inak - skúsim ho povariť vo vode, v ktorej budem potom rozpúšťať NaOH
rozpustil sa? podľa mňa propolis vo vode nerozpustíš,ten je rozpustný iba v alkohole...NaOH všetko zničí.
Ešte neviem - najskôr ho musím od našich priniesť, až potom budem testovať
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
to som si ja myslela o makovom
a robila si to makové?

lebo som si povedala, ze este skúsim dve a dosť, budem čakať na dozretie. A tak vyberam - pivove? makové? kávové? s propolisom? dalšie jogurtové s bylinkami? Toľko možností, len to už pomaly nemám kam dať sušiť, my doma nemáme žiadnu skriňu, na ktorú by som to pohla položiť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
lujza.j
to som si ja myslela o makovom
a robila si to makové?

lebo som si povedala, ze este skúsim dve a dosť, budem čakať na dozretie. A tak vyberam - pivove? makové? kávové? s propolisom? dalšie jogurtové s bylinkami? Toľko možností, len to už pomaly nemám kam dať sušiť, my doma nemáme žiadnu skriňu, na ktorú by som to pohla položiť
nie nerobila, ale mám k hlave, makové, pivové, banán+ovsené vločky, citronové, zázvorové, bylinkové/žihlava, kamilky, bobkový list/
ja musím narobiť zásobu na zretie....aby bolo čo "darovať"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
kopretinka
Dáša_
tak s tým propolisom to skúsim asi inak - skúsim ho povariť vo vode, v ktorej budem potom rozpúšťať NaOH
rozpustil sa? podľa mňa propolis vo vode nerozpustíš,ten je rozpustný iba v alkohole...NaOH všetko zničí.
Ešte neviem - najskôr ho musím od našich priniesť, až potom budem testovať
mám v chladnici...našla som recept aj som včelím voskom....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
našla som ju na nej stránke...kým ja si urobím vlastný recept...to teda potrvá...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
pavol54
Dáša_
lujza.j
ja zas naháňam recepty z bravčovej masti ...2kg v chladnici
mama vykladala, jak kedysi po zabijačke vždy zvyšky varili na šichtové mydlo na pranie Ale recept už nevedela, bola vtedy ešte relatívne malá
4 DIELY MASTNÝCH ODPADOV, 1 DIEL NAOH, tá masť nesmie byť stará zatuchnutá lebo aj mydlo bude smrdieť starinou
Palino, ked som ju dávala do hrnca...plnú hubu slín a predstava...svježi chlieb a cibula...alebo cesnak...vajíčko na hnilíčku.....
teraz si predstav taký dobrý paprikáš pred tá cibuľka na masti. Dúfam že tá masť nebola taká festovná doma škvarená
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
lujza.j
pavol54
Dáša_
lujza.j
ja zas naháňam recepty z bravčovej masti ...2kg v chladnici
mama vykladala, jak kedysi po zabijačke vždy zvyšky varili na šichtové mydlo na pranie Ale recept už nevedela, bola vtedy ešte relatívne malá
4 DIELY MASTNÝCH ODPADOV, 1 DIEL NAOH, tá masť nesmie byť stará zatuchnutá lebo aj mydlo bude smrdieť starinou
Palino, ked som ju dávala do hrnca...plnú hubu slín a predstava...svježi chlieb a cibula...alebo cesnak...vajíčko na hnilíčku.....
teraz si predstav taký dobrý paprikáš pred tá cibuľka na masti. Dúfam že tá masť nebola taká festovná doma škvarená
počkaj....mám....hmmm..to je vôňa
...nie z obchodu bola...ale voňala hezky....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
pavol54
Dáša_
lujza.j
ja zas naháňam recepty z bravčovej masti ...2kg v chladnici
mama vykladala, jak kedysi po zabijačke vždy zvyšky varili na šichtové mydlo na pranie Ale recept už nevedela, bola vtedy ešte relatívne malá
4 DIELY MASTNÝCH ODPADOV, 1 DIEL NAOH, tá masť nesmie byť stará zatuchnutá lebo aj mydlo bude smrdieť starinou
Palino, ked som ju dávala do hrnca...plnú hubu slín a predstava...svježi chlieb a cibula...alebo cesnak...vajíčko na hnilíčku.....
čo si dávala okrem masti a koľko?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať